Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #2#

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Mena, deja intinde mainile sa apuce lucruri? Mamaaa, e foarte precoce Gabriel!
Eu cu al mau ma lupt sa il conving sa intoarca capul si spre stanga ca ca sta numai pe dreapta si deja s-a turtit acolo. Facem si kinetoterapie , masaj, ii zdrangan jucarii dar tot in dreapta isi intoarce capul daca nu fac non stop galagie spre stanga lui.
Torticolisul ala ne-a omorat cu zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna,
va invitam la o placinta cu varza.......

ARY tetina e din silicon, dar am intr-adevar 2 suzete de suavinez se latex....o sa le schimb. mersi mult. ii trec bubitele, apoi ii reapar altele.....eu am pielea atopica,dar am probleme numai vara, de la caldura. dermatologul zicea ca nu exista o cauza....mi-a zis sa nu o spal cu gel e cap si pe organele genitale...

va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Hello, mamici!!!
Bubulici
De cand ma chinui sa va scriu... dar m-a acaparat gagalicea de tot si definitiv
Luci e f cumintel si frumusel si inteligent, of cors
De vreo 3 zile i-am scos manusile definitiv. A descoperit ca are degetele, pe care le si molfaie mai ales cand il pun broscuta Scoate un plescait atat de haios si gafaie (il pun broscuta ca sa ragaie, daca il ridic pe umar se zbate...)
Se uita la jucarii cu un dezinterez fantastic.
Saptamana viitoare imi depun dosarul pt indemnizatie
Ieri am ridicat prima alocatie (a avut iubs ideea geniala sa o ridicam de la posta in loc sa ne-o vireze pe card )
pentru mamici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

fetelor,de ce acte e nevoie pentru alocatie copilului.certificatul de nastere si mai ce¿

mie mi-a venit ciclul a doua oara..ma dispera...a venit pe 15 a durat 4 zile(ca niciodata...de obicei era de 1 zi jumatate, cel mult 2) si ieri din nou...e normal¿

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lacramioara2

Mena, deja intinde mainile sa apuce lucruri? Mamaaa, e foarte precoce Gabriel!
Eu cu al mau ma lupt sa il conving sa intoarca capul si spre stanga ca ca sta numai pe dreapta si deja s-a turtit acolo. Facem si kinetoterapie , masaj, ii zdrangan jucarii dar tot in dreapta isi intoarce capul daca nu fac non stop galagie spre stanga lui.
Torticolisul ala ne-a omorat cu zile!

Mamica lui Achim Ioan, 21.11.2012



Nu are nici el o buna coordonare dar e atras de lucrurile negre. De ex de pisicu negru catre care intinde manuta sau de hainele inchise la culoare puse la uscat in baie. Face ochii mari de uimire cand le vede si intinde màna.




Am intampinat iar probleme. In ziua in care am facut 4 kg a facut kk cu mucus si sange. Vorbind cu de lui despre asta am concluzionat ca e de la fier. Nenorocirea de fier imi schimbase baiatul in 5 zile , drastic. Dintr-un pui necolicos imi urla de durere de burta, dintr-un linistit si calm, plangea cu orele fara sa il pot impaca. Acum am impresia a a si slabit... Sambata, colac peste pupaza, am gasit un purice in pat. Sper ca nu ma umplu. Am fcut o curatenie drastica si am dat cu solutile impotriva puricilor. Eu sufar rau de mancarime de piele cand e vb despre insecte...

de perfect - Gabriel

15-12-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Azi mergem la dr iar la ctrl

de perfect - Gabriel

15-12-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Sper sa fi scapat de anemie... Maine am iar eco transfontanelara...

de perfect - Gabriel

15-12-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Neata fetele

A plcat Bia la scoala.
Corina s-a invatat sa ii pice para malaiata lapticul, asa ca atunci cand mai trebuie sa si munceasca e jale. Se lupta cu sanul de zici ca cine stie ce i-a facut. Il impinge, il trage, misca capul in toate directiile si cand il prinde, in sfarsit, plange cu el in gura. N-am mai vazut asa ceva.
In rest e bine. Numai ca nu se satura de fiecare data si mai bagam completare. Intrebare: ce cantitate de laptit trebuie sa pape la 6 saptamani? Completare ii dau 60 ml, dupa supt, si apoi mai suge iar.
Bine, tot la san ii place sa adoarma.


Mena Eu stiu asa: data la administrea cu fier apar modificari de scaun trebuie redusa cantitatea sau chiar oprita administarea. Vorbeste cu medicul. pe burtica.

Ioana Iti mai trebuie si actul tau de identitate pentru alocatie si cerere tip. Pe asta o iei de la ei.

Onut Eu i-am scos de mult manusile. Taiei unghiutele in somn si lasa-l fara. Mie imi e draga cand ma prinde de deget si trage de el.
Pllus ca isi dezvolta reflexul de a prinde.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Nico si al meu face asa cateodata,plange cu sanul in gura.Adica urla.Se intampla de obicei cand e f obosit sau nu e sanul plin sa ii curga usor.
Eu nu i-am pus niciodata manusi,la inceput i-am rupt unghiile si de curand i le-am taiat.Pe masa se infasat,treaz dar cumintel:mancat/schimbat/pupat si a stat cuminte.
Mena si al meu a facut cu mucus,i-am dat protectis si mai face din cand in cand.Eu zic ca sistemul lor digestiv inca nedezvoltat e de vina.Si doar cu rabdare trecem peste,sper sa nu fie ceva grav in cazul vostru.
Noi tot asa prost stam cu somnul,ne-am trezit la 4:40 si pana la 7:40 am supt,atipit,supt din nou ca nu terminase,ne-am jucat si cand a mai supt a adormit iar fix 40min...in conditiile in care m-am culcat la 12 si m-a trezit la 2 sa pape,am adormit la 2:30 sunt iarasi nedormitaSaracutul trage niste partzuri de se trezeste din somn,il cred si eu ca are dureri si nu poate dormi.
Ieri am vizitat o prietena care are un bebelus mai mare cu 1luna decat Sebi,cumintel si asa dulce.Poate cand se mai mareste nu o sa mai fie nici al meu asa agitat.
Gata,fug ca sa pap cat sta cu mami meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Dana Cred ca si Corina face asa de oboseala. Si ea atipeste la sans si cand incepe sa se agite o ridic sa ragaie apoi continuam.
Noaptea doarme. De la 9.30-10.00 seara pana pe la 2.30 sai chiar 3.30. Se trezeste papa 10 minute si adoarme la loc. Dar se trezeste apoi peste o ora sa pape iar.

Mergi la inceput