Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *457*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La cadoul de ziua lui, nu stiu, nu "bat" pana acolo. Dar noi suntem la sfarsitul lui martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Kea, suntem de la 12 la 60. Si doar nu crezi ca il face singur pe cel de 60. El pune marginile eu restul. Mai imi arunca si el cate o piesa pe la sfarsit si se da leu la mine ca el a terminat primul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Kea


Si Ada e cu puzzle-urile, acum parca s-a mai domolit, ea face singura pana la cele de max 35 piese, la restul cu ajutor


Cu ziua ei si eu am inceput pregatirile, in cap mai mult si in sensul de logistica pt petrecera cu copiii fix de ziua ei care pica duminica, voi chema cativa colegi de gradinita cu care e mai apropiata plus gasca ei de prieteni apoi a doua zi vom face petrecere si la gradinita cu toti colegii

Ca si cadouri, va primi casuta de papusi de la Lidl care a fost excedent de Craciun si ceva animalut care face ceva, imi tot spune de ceva caini care rod oase si nu mai stiu ce fac, trebuie sa merg in recunoastere sapt viitoare si carti desigur plus ceva jocuri

Ce am comandat deja sunt tinutele pt petreceri , doar ma stiti ca nu ma pot abtine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, hai sa va zic un secret rusinos: EU nu stiu face puzzle!! Nici cu 12, d'apoi cu 60. Hai sa fiu sincera pana la capat: am probleme si cu alea de 9 bucati, ma uit ca mitza-n calendar, sincer, pur si simplu nu am vedere-n spatiu, rade huzband de mine de se sparge. Deci va dati seama ca io nu-i iau puzzle-uri la Phi ca ma fac io de kkt. N-are decat sa faca la gradinita!
La noi pe locu' 1 e plastilina, si cand te candesti ca abia de Craciun a primit prima oare (Monnvas) si uite, a trecut o luna si n-a fost nici macar o zi sa nu se joace cu plastilina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

La noi plastilina e in top de mult, la Craciun am upgradat doar ustensilele, acum facem si taietei patrati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinco : ))), eu in locul tau i-as lua puzzle-uri si acasa lui Sophihi si am invata amandoua cum se fac



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Mie nu-mi place sa ma joc cu keutu cu plastilina, pt ca nu suporta sa se murdareasca pe maini si ma pune pe mine sa fac tot. Seamana cu taica-sau la faza asta, dar dus la extreme: pe vremea cand eram singurei si umblam mana in mana, nu fiecare cu cate un copil in brate, refuza de fiecare data sa ma tina de mana daca eram data cu crema. la plastilina, ma pune pe mine sa o fac gogoloi, el doar o intinde cu facaletul. Eu sa o indes in aparat ( Magdy), el doar apasa pe maner. Bulgarii de zapada, ii face taica-sau, el doar ii arunca. Nici cu nisip nu prea ii place sa se joace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Ilinco : ))), eu in locul tau i-as lua puzzle-uri si acasa lui Sophihi si am invata amandoua cum se fac






Mami lui Alexandra (03.03.09)





Gluuumesti?! Mai repede termin lucrarea de doctorat decat un puzzle cu 12 piese!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pai si noi (ori eu ori tac'so) tre' sa stam langa ea pe jos si sa ne jucam impreuna cu plastilina, norocul e ca tuturor ne place mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Si Ada e cu puzzle-urile, acum parca s-a mai domolit, ea face singura pana la cele de max 35 piese, la restul cu ajutor


Cu ziua ei si eu am inceput pregatirile, in cap mai mult si in sensul de logistica pt petrecera cu copiii fix de ziua ei care pica duminica, voi chema cativa colegi de gradinita cu care e mai apropiata plus gasca ei de prieteni apoi a doua zi vom face petrecere si la gradinita cu toti colegii

Ca si cadouri, va primi casuta de papusi de la Lidl care a fost excedent de Craciun si ceva animalut care face ceva, imi tot spune de ceva caini care rod oase si nu mai stiu ce fac, trebuie sa merg in recunoastere sapt viitoare si carti desigur plus ceva jocuri

Ce am comandat deja sunt tinutele pt petreceri , doar ma stiti ca nu ma pot abtine



Si Adela parca s-a mai domolit cu puzzle-urile. Le mai scoate din cand in cand pe-alea pe care le are... i-am mai luat unul cand ni s-a ivit in cale, dar parca nu mai e pasiunea de alta data. Si noi tot spre 40 de piese suntem, de ceva vreme. Numai Mosh Craciunu' de la gradi i-a adus unul de 240piese... eu nu stiu ce-au avut in cap. Probabil nu au gasit destule mai mici si au mai luat si asa... Si nashi-sa i-a luat unul de 160, dar ea macar nu prea se pricepe, pe cand astia de la gradi ar fi trebuit sa fie mai orientati asupra capacitatilor unui copil de 3ani si ceva... zic eu.

Eu inca nu m-am gandit la petrecerea Adelei... dat fiind ca or sa apara modificari in structura familiei, nu prea stiu daca sa programez ceva acasa sau pe teren neutru... Idei?

Ma apucase acum vreo cateva zile sa cuget la Botez.

Nici la cadou nu m-am gandit. Casuta i-am dat-o de Craciun (si e foarte incantata de ea ) si ne-au mai ramas kestii mici, pe care i le dau din cand in cand... ca mai nou in fiecare zi cand vine de la gradinita ma intreaba daca i-am luat "o su'p'iza".

A-propos, Novus, ai o supiza pt mine?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 36+ cu

Mergi la inceput