Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *457*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Simo, eu stiu ca trebuie baut un pahar de apa calduta dimineata pe stomacul gol. Poate functioneaza metoda si daca nu-i calduta, nu stiu, dar puteti incerca.

Noi avem alta problema. Dupa ce ca oricum nu manca mare lucru, acum nici nu mai mesteca. Sta cu mancarea in gura pana i se face greata. Si mie mi s-ar face daca as tine o imbucatura minute in sir in gura. Trebuie continuu sa-i zic sa mestece. Pana mesteca Keutu o bucata, asta micu mesteca cel putin 3. Si n-are decat vreo 6 dinti. Azi merg cu baby la vaccin si intreb si daca au primit rezultatul la analize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Cam tarziu ce-i drept dar abia acum ni s-au restabilit comunicatiile asa ca ne apucam de treaba !


Silvi, wow ce lecturi aveti, cartile de copii nu o mai pasioneaza pe Crina sau tu ai vrut sa treceti la next level ?
Noi suntem tot la carti de copii cu multeeeee poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

buna fete!

azi va dau un mojito, intram si noi in cea de a 8-a lunisoara, burtica creste usor si bine, nu mai sunt elefantul de la prima sarcina, insa ma misc ca un pinguin.

Lecturi: povestile Disney cu printi si printese, musai sa avem si cartea; seara la culcare citim ce a vizionat ziua la dvd; daaaaaaaar problema, n-avem cartea lui Mulan, o printesa chinezoaica, si deci "trebuie sa cumparam, daca nu o avem, nu-i asa mami?"

Ari mai e pasionata de un caiet d-ala de semne grafice, pt varste 3-4 ani, si uneste punctele si face desene, sau coloreaza, astea-s "lectiile", da?

la noi la gradi sunt cateva cazuri de scarlatina, asa ca mai amanam oleaka revenirea e bine ca Ari se mai intalneste cu 3 colege la balet si ii trece dorul de gradi, normal ca acasa e mai bine, culcat dupa 10 seara, trezit tot spre 10, chiar pana la 11, ne dragalasim si ne jucam toata ziua

maine mergem la teatru "Lampa lui Aladin", e mega incantata

sa aveti o zi reusita fete


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 31
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Multumesc pentru raspunsuri Am incercat cam de toate, iaurtul nu are efect, fructe mananca, i-am luat si prune si pere, care am auzit ca sunt f bune, banana nu-i dau deloc, l-a constipat mereu, am schimbat si painea, mancam numai neagra si multe altele ce nu-mi mai vin acum in cap.
O sa incerc si cu ulei de masline, dar nu stiu daca o sa-l vrea, apa bea pe stomacul gol, dar nu calda.

Si noi tot cu povestile Disney cu poze suntem, dar din pacate nu reusesc sa-i citesc in fiecare seara. Cat sta la calculator se uita pe youtube la pompierul Sam, le-a vazut de nu stiu cate ori, apoi trebuie sa se joace tati cu el, sa salveze oameni,. Exact cam asa a fost si Sebi pasionat de aceleasi desene la varsta lui.

Ma duc la somnic, ca sunt de noapte la munca



http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Si noi tot cu povesti cu poze... ca o fi Disney, ca o fi Creanga... pana la Ionel Teodoreanu mai avem... mai spre gimnaziu asa. Eu am citit "La Medeleni", printr-a sasea, ei or fi mai precoce... hai a cincea.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Neata !!

Cam tarziu ce-i drept dar abia acum ni s-au restabilit comunicatiile asa ca ne apucam de treaba !


Silvi, wow ce lecturi aveti, cartile de copii nu o mai pasioneaza pe Crina sau tu ai vrut sa treceti la next level ?
Noi suntem tot la carti de copii cu multeeeee poze

ii plac foarte mult si cartile cu poze dar...ca sa se sature de ascultat povesti trebuie sa ii citesc jumatate de biblioteca ei de carti de copii in fiecare seara. si avem foarte multe...pe majoritatea le-a si memorat.
acum mi-am propus cand terminam cu 1001 de nopti sa trecem la ciresarii
si acum referitor la o discutie mai veche de aici de pe forum>
1. unii dintre apropiatii nostri cred ca sunt nebuna ca ii citesc copilului 2-3 ore...
2. altii (defapt aici e doar cumnata mea)considera ca imi laud copilul prea mult




Mami lui Alexandra (03.03.09)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mada, chiar ma gandeam la voi, sunteti ok ?

Eu abia astept sa ajung acasa, sunt obosita ca azi Ada m-a fentat de dimineata , s-a trezit si a inceput sa ma bata la cap sa aprind lumina ca e dimineata, etc , m-am conformat dar abia dupa ce m-am spalat am vazut ca era abia 06.00 , la 07 ea canta prin casa

Diseara cred ca iesim in oras ca fetele adica mergem la Real la locul de joaca sa ne intalnim cu o colega de gradinita , ocazie cu care bem si un fresh si ne dam pe caluti , poate chiar si un shopping mic la Takko, daca am noroc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

nu stiu ce am facut, am vrut sa raspund la ce a scris novus, si am scris in aceiasi casuta cred...

ce ma bucur ca piticilor vostri le place la teatru. Crina nu vrea. Ultima data la Cine la furat pe Mos Craciun am stat cred 10 minute. la Cocoselul Neastamparat am stat cateva minute si era chiar atenta si am crezut ca a inceput sa ii placa. pana cand a inceput: m-am plictisit, hai sa mergem, mami suna sa vina tati sa ne ia, mi-e foame/sete, vreau pishu...si am plecat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus


Mada, chiar ma gandeam la voi, sunteti ok ?



Yup! Suntem! Maine ne monitorizam (monitorizare fetala, tocograma, analizurile mele + evaluare col ) iar si sper sa facem si o programare cu ocazia asta.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

asadar inca putin si bb Victor se alatura grupului nostru vesel deabia il asteptam

Mergi la inceput