Problema cu scutecul de noapte - idei, va rog!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

nu-i nimic,mie-mi place pasta de rosii!
la acel moment si mie mi s-a parut...barbar insa,ca de fiecare data cand am dubii,am cautat pe net informatii.
evident ca pe la noi prin site-uri n-am gasit mare lucru, aproape toti sustineau alimentarea la fiecare 3 ore sau la cerere,dar am sapat mai adanc si am gasit foarte multe informatii in engleza.acum nu stiu daca englezii sau americanii sunt nebuni,dar aceasta practica era aplicata la ei cu succes,dar dupa cel putin 1 luna de viata. si tocmai de teama de a nu-i face rau copilului am inceput si acel jurnal ,ca sa ma asigur ca se dezvolta normal(si s-a dezvoltat).
cat despre ceai si apa,auzisem eu ca nu au nevoie bb-ii de ele atata timp cat au lapte,dar in primele ore de la nastere(cezariana),puiu mic a fost ,imi permit sa spun "drogat",de catre asistente,cu un ceai extrem de dulce si cu niste ingrediente complet straine unui ceai.ajunsese la cateva zile dupa sa il prefere laptelui meu .la externare,cand am ajuns acasa si am gustat si eu "minunea",am inceput sa il diluez in 100 ml apa ,nu 50ml,iar cum s-au terminat cele cateva pliculete ramase,l-am schimbat cu unul care chiar avea plante in plic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

La 5 saptamani fara lapte noaptea?????
Fiecare dr cu cu stolul lui....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Izabela, poti te rog sa dai macar un link unde se propovaduieste sleep training de la 4 saptamini? Pentru ca eu sunt din Canada si iti spun ca doctorii si moasele recomanda alaptatul la cerere si sleep training de la 6 luni in sus daca chiar e musai. Nu gasesc nimic care sa zica altfel si am dat citeva cautari.

Pentru copilul tau oricum e tardiva discutia, dar poate pentru viitorul, sa nu mai faci asta sau pentru alte mamici care ar citi aici si le-ar da prin cap sa iti urmeze exempllul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui xtraordinary

Ma bucur ca ai gasit solutia si a functionat.
Baietzeii mei au dormit cu pampersul (happy) intors (fata in spate) pentru ca preferau sa doarma pe burtica si scutecele nu sunt concepute asa
Poate foloseste cuiva si ideea asta!
La asta nu m-am gandit pana acum... Si fii-miu tot pe burtica doarme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Nu vreau sa intarat discutia impotriva izbaellei, insa ma intreb cum Doamne un medic a putut debita asa ceva !!! Copilul meu ( ca si multi altii de altfel ) a baut lapte exact atunci cand au i-a fost foamne si mi-a aratat cum a stiut el la varsta aia.
O rog frumos sa ne dea link-ul unde a citit asa ceva, pentru ca alte mamici care aterizeaza pe aici o pot lua de buna .

Serios acum...insa sunt SOCATA !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

cate ceva aici
Dr. Oana Gheorghiu

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

forums.llli.org/showthread.

www.eumama.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Primul link nu funvctioneaza. Al doilea merge, dar nu gasesc unde ai citit tu ca de la o luna asa se face.

Tu ai spus ca ai citit mai mult prin articole in engleza ca nu ai gasit nimic la noi. Deci ... Eu stiu engleza, stiu si franceza, si italiana si germana. Si inteleg si olandeza si un pic de spaniola. Deci invit linkuri in oricare din limbile de mai sus in care sa scrie ca e ok sa faci sleep training de la 5 saptamini. Nu un site general, ci link la articol te rog.

PS: Patryss, nu e o discutie impotriva Izabelei ci o discutie cu Izabela, adica asa imi pllace sa cred. Nu e un atac ci doar o incercare de a ii arata ca nu a facut bine. Dar acum ma gindesc ca poate ar trebui sa deschid un alt topic ca sa nu poluam aici, asta e despre pampers.

Poate un moderator face split?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu


PS: Patryss, nu e o discutie impotriva Izabelei ci o discutie cu Izabela, adica asa imi pllace sa cred. Nu e un atac ci doar o incercare de a ii arata ca nu a facut bine. Dar acum ma gindesc ca poate ar trebui sa deschid un alt topic ca sa nu poluam aici, asta e despre pampers.

Poate un moderator face split?


Am inteles ideea, nu vream insa sa instig la discutii mai aprinse!

Mergi la inceput