Problema cu scutecul de noapte - idei, va rog!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CAMELIA28

Am patit-o si eu. folosesc scutece Baby Love de la DM, mi se par muuult mai bune decat Pampers, nr 5 la 1 an si 8 luni , si pe cel de noapte il trag mai mult in fata, pe burtica si las minimum la spate.Si a mers!
Camelia, o sa incerc. se gasesc cuma si in pachete mai mici, sa le putem incerca? Un magazin DM in zona Grigorescu - Dristor stiti cumva? Sau cat de cat aproape...Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Asta cu pipi pe burtica e specific baieteilor (am si eu doi).
Noi am trecut de ceva vreme de etapa pampers dar tin inca minte ca daca pentru zi foloseam sa zicem 4, pentru noapte luam 5, apoi 5+. Inlocuirea laptelui cu apa nu are efect asupra pp-ului. Tot lichid, tot iese. Ca sa nu se ude patul iti recomand cearceafurile din material de scutec. Noi luam de la Happy si cand nu gaseam, Seni.
Ai mei spe 2 ani jumate si-au scos pampersul asa ca mai ai putin. Tine minte afacerea cu cearceafurile si pentru perioada cand vor mai gresi noaptea.

Anya


cearceafuri absorbante gasiti si marca dalin, sunt la jumatate de pret fata de happy si seni, insa calitatea e aceeasi. eu le luam din real, probabil ca se gasesc si in alte super/hipermarketuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

In astfel de situatii,eu am trecut la utilizarea pampersilor tip chilotel de la pampers, dar presupun ca sunt si alte marci. Oricat s-ar fi foit, nu se misca. Aaaa, si cand il imbraci, ai usor grija sa pozitionezi cuculetzul in jos, ca sa nu mai iasa pe la burtica asa usor.

Va ramane si fara pampers. Nu se insoara el asa.
Cand eram noi in "potty training", radeam... macar sa se schimbe singur, sau sa-l schimbe nevasta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Tonia, incearca scutecele de speciale pt noapte, cele Baby dry.


Vicky, Printzesone and BB (24+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

La care te referi? Poti sa dai un link? Ca Pampers Baby Dry folosim de cand s-a nascut...mie nu mi-a placut active baby...Am vazut ca de curan au aparut Simply dry dar nu am incercat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Da, la astea ma refer, astea sunt de noapte. Eu ziua foloseam Activ Fit.


Vicky, Printzesone and BB (24+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noi folosim scutece Libero, mi se par cele mai bune, mult mai bune decat Baby Love de la DM. Se gasesc prin Cora, Real si online pe soffiplanet.ro
Exista si la Libero varianta Up&Go care sunt scutece tip chilotei si vad ca mai exista si Potty Training, dar din cele din urma inca nu am folosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Ralucutza,

baietzii mei si-au scos singuri pampersul. Hai ca l-a primul l-am momit, dar la al doilea nu aveam nici un chef sa il scot. Asa ca pe la 2 ani si 9 luni nu l-a mai vrut. Si sa stii ca nu mi-a convenit deloc, problema nu era la pipi ci la kk ca plecand cu el la drum trebuia sa scot o toaleta din pamant. Ach so, io iti recomad o carte" cum sa spui nu in viata de zi cu zi" acolo explica importanta maturizarii sfinterelor, proces non cognitiv in jurul varstei de trei ani. de asta si gradinitza e la varsta de 3 ani. Stiu cum suna, dar din grupa mea de mamici, statistic vb noi am inceput cel mai tarziu, de la sine acest proces de non pampers si am scapat printre primii de el, pt ca nu l-a mai vrut din start nici noapte. fara compromisuri. altfel ametesti copilul.
Cat despre scutece..ma scuzati sunt iesita dupa piata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nu exista posibilitatea sa ii faci baita chiar inainte de culcare?
Ii dai astfel o singura portie de lapte de 150 - 200 ml atunci cand ii faci masaj si il imbraci si odata terminat laptele il culci? Stiam ca parca Hipp aveau niste scutece speciale de baieti si de fete, nu?

28+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CafeaDulce spune:

Ne-am confruntat cu aceeasi situatie .. foloseam Pampers Active Baby . In momentul in care am inceput sa folosim Pampers Premium nu am mai avut probleme cu shusu sau kk sa iasa afara din pampers . Baietelul meu doarme de la 22:00 pana la 8:00 si nu avem probleme . Acum o luna nu am gasit pampers premium si am cumparat pampers active baby .. si dimineata il gaseasm plin de shushu ). Asta a fost pt cateva zile pana am gasit premium care . Eu il recomand cu incredere ca nu o sa mai luati active baby dupa ce incercat pampers premium care :) .

Mergi la inceput