MONTIGNAC (182)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,

Pai ce bine sa va citesc.

Deci sapt. asta, mancam toate Montignacele curry cu fasole si linte.
Si cred ca o supa de pui cu galusti ptr restul din casa si cuscus cu pui din supa.

Si cred ca fac pandispanul Rodica, si o alta prajitura cu mere ptr copii. De dimineata, am executat clatite.

We placut si conform,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Miha, pesmetul l-am inlocuit cu tarate de ovaz. La ski am fost la noi pe Feleac. Mai mergem si maine si apoi la Arieseni.

Brandu, iti dai seama ca am pus toate cantitatile ochiometric. Taiteii au fost prea multi, mi-a fost lene sa ii mai tai si i-am bagat pe toti. Lintea verde isi pastreaza forma la fiert, nu se face piure.

Cristina, si eu am cuscus dar nu e integral deci nici monti :(. Desi as face ca tare imi place.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Am venit cu pupici in miez de noapte

Eu amndacu papici azi asta :broccoli gratinat, chiftele din carne de vitzel, ciuperci cu praz si maine fac pui la cuptor si inca nu mai stiu

Am cumparat in seara asta de la lidl .....iar lidl, chiar ca trebe sa ne dea procent astia la cat le discutam magazinul ......aparat de sandwich +waffe , m-a innebunit copilu ...... intrebarea mea este daca ati facut waffe monti sau ma rog cat mai monti ???

Somleac ce de oale ti-ai cumparat, superrrr
O ador pe Ilinca in poza asta

Puisorule esti la schi acuma? Ce fainnnnn
Cum a fost prima zi de schi a lui stef?

Brandusik iminimaginez ca ti-e greu fara chinezoaica ta

Ninha ce matinala ai fost azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Andanii eu n-am facut wafe deloc. Nici nu stiu ce-s alea deci nu poftesc.

Puisor am facut amestecul ala cu susan, faina de migdale, nuci macinate si macinis de legune. Au iesit delicioase varzutele. Cred ca o sa mai aplic metoda asta si la brocoli si conopida. Aveti ceva pe Feleac organizat? cand vreti sa mergeti la Arieseni?

Brindu cum e fasolica?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani chiar imi e f greu fara ea...dar numai bine ca m-o sunat azi ca si-o pierdut buletinu si nu stie pe unde e si trebe sa-l cautam prin birou

cat despre waffele cupilului..parca e reteta pe culinar din cate imi aduc aminte...monti reteta adik

miha nu am facut inca fasolica...am mancat la restaurant thai...si o sa-mi fac maine....in seara asta o sa mananc cirese...deci..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Cirese????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

aolooooo..nu va mai spun de ciresele mele ca faceti balta pe aci

de maine...am spus GATA la dulce..sa vad cat ma tine...nu o sa renunt insa la guma de mestecat.....

si is happy ca mai am 4 plombe de facut deci inca 2 vizite la dentist...de acum o sa scapati de plansu meu de dureri de masea..sper........
cand mi-am facut detartraju in romania..mi-a recomandat dentistul o pasta de dinti de la AMWAY...am si luat-o...30ron..el o spus ca o foloseste de vreo 10 ani...e un fel de senzodine, nush daca sa il cred dar i-am dat crezare atunci...pana una alta acum folosesc pana la terminarea tubului sensodine whitening..mi-am luat periuta electrica si chiar vad diferenta ..am dintii mult mai albi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Macar au gust ciresele alea sau sunt din alea fade?

Ai grija ce raspunzi, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

miha is asa amare, si necacioase, si fara gust de nu-ti pot spune..nu o sa mai cumpar niciodata si chiar ma gandeam sa le arunc
e bun raspunsu asta?

apropo ca nu te-am intrebat ..ai reusit sa intri pe 4shared?poti sa faci si tu rubricutza cu numele tau si sa incarci niste poze cu tribul tau de indieni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Yupiiiiii...sunt foarte happy, am dat jos 1.3 kg deci mai am 700 de gr si ajung la 55, greutatea de dinainte de Craciun . Si apoi musai pana la 52 mai ales ca vine primavara si mai dam jos din haine.

Cred cu tarie ca scaderea se datoreaza sportului si mai ales patinajului. Aseara am transpirat cum nu o fac la 10 ore de pilates

Miha, avem o partie mica si albastra pe Feleac dar numai buna pt incepatori. Ieri am fost a doua oara si ma bucur ca ii place . Face progrese mici dar face. La Arieseni vrem peste doua saptamani sau peste trei, depinde cum gasim cazare. Dar e scumpa rau viata la munte in Romania .

Brandu, nu am inteles care pasta ti-a albit dintii, cea Sensodine sau cea de la Amway? As incerca si eu.

Dana, orice reteta de wafe gasesti o poti monticiza partial. Le faci cu faina integrala, smantana si o lingurita mica de fructoza, pt ca oricum pui peste ele ceva dulce.

Pe azi am ciorba de ardei umpluti, pe maine fac curry de fasole. Miercuri e ziua lui Stefi la un loc de joaca deci vom manca pizza . Si uite asa e aproape gata saptamana.

O zi buna va doresc doamnelor si domnisoarelor



Mergi la inceput