Burtici cu stelute de iulie - august 2013 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ama, multa bafta! Eu la prima sarcina am facut un fel de master - scoala economica postuniversitara, cum se laudau ei un fel de MBA romanesc, clar ca nu se compara. Oricum, ma inscrisesem inainte de a afla ca sunt insarcinata, asa ca alaptam cand mi-am sustinut disertatia, sotul ma astepta in curte cu Rares. Imi amintesc ca in sesiunea din iarna nu incapeam in banca sa scriu, cum ma aplecat peste foaie, incepeau suturile.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

neata!

ma tehuieste de cap utrogestanul asta...am hranit piticul, am luat utrogestanul si nani lemn pana cu la 12. m-am trezit de foame si acum astept sa se culce piticul sa ma bag in pat langa el. a avut cu cine sta, nu va ganditi ca eu am puturosit si el a intors caa cu fundu'in sus

mie mi s-a propus sa imi lege trompele dupa Bogdan insa am refuzat. am zs clar ca mai vreau un bebe dsi dr a strambat din nas. treaba lui acum probabil nu voi mai scapa...cred ca imi face nod pescaresc

si apropos de varsta - eu am 29

-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 11 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Ms, Doxy!

Ma gandesc si eu cum o sa o duc pana in iunie asa...ca deja imi este mult mai greu sa ma concentrez si sa ma "adun"...noroc ca nu am examene propriu-zise ci proiecte/prezentari...

Chiar mi-ar fi utile niste sfaturi de la tine, de la Paula...si alte fete care au invatat/invata in timpul sarcinii... eu inca nu am scapat de starile de si in plus ma mobilizez ff greu! am creierii imprastiati, ma gandesc numai la cum o sa fie bebe, si cum o sa am grija de el ...etc.

Happy_Ama 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

sanii ca sanii dar cele cu ceza stiu despre ce vb - braul ala de piele care atarna peste operatie...ala l-as taia...

in sarcina cu Alexandra eram studenta in anul 4, am inghetat un an, am revenit si in anul 5 am ramas cu Bogdan efectiv am terminat facultatea in 2011, am dat rezidentiatul si am ajuns la bebe 3 sa fiu si eu angajata vesnic studenta, na

-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 11 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Happy, eu nu am cu ce sa te ajut, ca prima facultate am facut-o la timpul ei, si nu eram gravida. Acum sunt doar anul I, ca de stiam ca raman gravida, mai asteptam un an, nu simteam nevoia sa dau examenele gravida in 8, 9 luni.
Mie mi-e groaza ca nu ma ajuta memoria, aia pe care o mai am...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 14+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Eu nu m-am gandit ca sarcina te poate "incetini" atat! Eu sunt cu totul intr-o stare de zen ...concentrarea insa nu face parte din zen-ul meu

Happy_Ama 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Parca am tot obosit sa alerg dupa scoli, calificari, dorinta asta de a fi cel mai bun de a avea jobul perfect, paradisul multinationalelor etc. De curand mi-a atras atentia un titlu de carte "Lucrez intr-o casa de nebuni" as vrea sa o citesc, am impresia ca e despre adevarata fata a multinationalelor, asta ca sa ma lecuiesc.
Mi-as dori sa ma opresc din fuga asta zilnica si sa fac ceva pentru mine si familie, sa calatorim asa cum ne dorim cu totii, dar niciodata nu apucam ca avem joburi.
M-am abatut de la subiect, dar ideea era ca dupa ce-l nasc pe al doilea si mai creste putin o sa ne apucam de colindat pamantul in lung si in lat.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Imi amintesc ca eram in Budapesta nu ma stiu pe la ce palat, ba imi amintesc da nu stiu sa-l scriu bine ma uitam la cupluri de turisti de prin Europa, erau unii cu 4 puradei dupa ei, unul in portbebe, altul in carucior, doi stateau cuminti pe langa, parintii tineri, stiu ca tare mi-a mai placut. Am zis ca asa mi-as dori si eu, sa nu ma plang ca sunt mici copiii, ii incarc pe toti la bord si plecam.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Eu n-am experienta, dar pot sa va spun ca mama pe sarcina cu fratiorul cel mic s-a apucat de "baut" bere :)), ea care nu suferea berea, pe sarcina avea niste pofte . Si dupa sarcina nici nu-i mai trebuia sa auda.

Legat de legarea trompelor, a facut mama operatiunea asta si dupa cativa ani l-a nascut pe cel mic .

viitoare mamica 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ce mi-ar placea si mie, da' astept sa castig la loto!!!
Eu nu stiu cum sunt alte familii, dar noi reusim sa stricam o groaza de bani pe traiul de zi cu zi, si banii aia tb facuti cumva...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 14+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput