Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

rufus, iti dau dreptate cu meseria. Teodora vrea sa faca ce ai spus tu mai sus? sau o indrumati voi intr-acolo? nu-i neaparat sa-mi raspunzi mie.

le-am dat liber la copii sa-si aleaga singuri ce vor sa faca. chiar daca sunt inca indecisi. mai ales feciorul. azi s-ar face medic, maine ceva in domeniul vanzarilor. copila intra deja pe domeniul medical si vad ca isi mentine dorinta.
nemtii pun mare accent pe invatarea unei meserii, apoi sa studieze mai departe daca asta se doreste. dar in prim plan o meserie in mana.


michelle,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Deocamdata ai mei vor asa:

- fiu-meu - astronaut sau pilor

- fica-mea - doctoritza

Sa vedem cat ii tine ...oricum evoluam, acum cativa ani fiu-meu vroia sa se faca gunoier ca ii place masina aia de gunoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Sa vedem cat ii tine ...oricum evoluam, acum cativa ani fiu-meu vroia sa se faca gunoier ca ii place masina aia de gunoi.


si fii'mio tot asa a inceput. a trecut apoi la chimie, vroia sa fie chimist. intr-o vreme se vedea gradinar. apoi bucatar. acuma vrea sa fie medic, sau paramedic cel putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eram depresata rau,mi-a trecut!Multumesc!


Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello pinguini
Am reciperat zilele astea si va multumesc ca ati scris mult si frumos ca sa am o convalescents mai placuta.
Ce faine povesti am citit si sfaturi utile.
Buflea - as usually u made my day - esti extraordinary
Fiimea acum zice pe linga lawyer si dentist- tks God is not doctor desi mai npu cauta pe internet info cum se nasc babies si filme cu femei in labour

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sorry mai vroiam sa zic ceva dar s- a dus prea repede mesaju..
Buflea- am vb cu mama lui Moni, copiii sunt bine cu scoala si se ajuta intre ei mult, insa are mina rupta dar pe 30 ii scot gipul dar e ok- in rest ravasita ca orice mama in situatia ei, mie imi e dor de Moni
A si eu sunt de acrd cu buflea si Ryfus legat de meserii,Vivi eu as face afterschool,clar nu cafe sau consultanta sau maioti tutoring ca si asta se practica si il poti face part- tine when u feel like:)- bafta la frumusetea ta adokescentina la Paris- vreau si eu..
A Legat de caraibe, noi le- am vazut cam pe toate mai putin bahas si hawaii care urmeaza soon si oi eu si Emma tb sa convingem soata sa atacam Euroa
Dar clar mexico is not in top 3- maya rriviera e cam scumpa pt ce ofera dar dc mergi la bahia principe is ok

Andreea si roxana- mult ani sanatoi si norocosi!
Michelle- sa va fue de bine puppy- cu un ul pate m -as fi bagat si eu desi am avut un labrador in liceu mai nou nu prea supprt mirs de caine dei astua mici is dragalasi!

Aqai - i agree with ou cu geru dar de maine e mai bine- sper sa asa in WE copiii la sk si sanius- cu scoala nu unt de acord si cred ca tb sa mai atringi info ca nu e ass simplu dc vrei sa fie above average si sa le fie bine down the road- Maru o s fie de acord ca noi am povestit destul pe tema asta!
Eu chiar o sa am in cam. 1 luna meeting sa vb cu principal ce plan ii ofera fiimii pt la anu'- ea e cea avansata, asta micu nu are nevoie de interventii...ea normal r treb sa skip a grade dar parca vad ca o pune doar la split class si iara trag eu acasa, doar ca saraca nu prea are timp home ca va fi o perd cu tenis de 4 ori pe sapt pe linga inot,pian si drawing, sper sa prinda totusi niste ski in WE- dar nu ma las ca scoa tb sa le ofere ceva mai bun acestr kids ca doar mai multi din astia intr- un loc le creste cotatia scolii, nu?

Revin maine sper, dc spuc ca tb sa ma urc la volan dupa 8 zie de data asta ca e sotu plecat si are E inot si trnis dar apoi cica vor fun night- pizza si movie homeSi simbata vrea a indugo/chapters-SO pt Fete ce carti recomandati pt grd3-4- ceva capters book nice sa nu le lase din mina- help please

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Am uita s ava spun ca acum cand am iesit de la salon, am dat nas in nas cu 2 masculi care erau intrebati la receptie, cum s-au simtit, cum le-a placut ...

Am intrebat-o pe cosmeticiana mea, ce naiba fac barbatii aici - ca asta e un wax center ...si mi-a spus ca se smulg peste tot pe unde se smulg doamnele (subrat, sprancene, picioare, piept, spate) dar nici unul pana acum nu a avut curajul sa-si faca brazilian, nici macat bikini ... am ramas totusi socata ca exista brazilian wax pentru barbati si ca exista barbati care pun ceara pe ei.

Buflea,
cind am lucrat cosmeticiana unii dintre cei mai constanti si buni clienti erau barbatii; isi faceau pensat epilat pe toate partile corpului exclus bikinii totusi, n-am avut nici unu pt bikini;

Cea mai sigura meserie este in domeniul medical, vor fi intodeauna bolnavi nu conteaza vreme de criza sau nu pe cind in alte domenii pot da afara foarte rapid si usor; problema aici e sa intri in sistem, dar o data reusit sa intri o duci bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna dimineata!
Mie mi-a facut Laura pofta cu serile/noptile ei la jocuri si sprituri cu prietenii. O carte, un rummy...Si ce sa vezi? Maine mergem la niste prieteni sa prestam. Ziceti voi ce vreti...dar "pe vremuri" trecea timpul mai fain, mereu cu prieteni; si eram adulti, cu copii...nu studenti. Acum vorbesc din amintiri si n-am facut razboiul...ce o sa le povestesc nepotilor, sa-i exasperez? Ieri la sala eram cu Ioana si Ana, m-am intalnit cu o colega de sport, am fost colegi de grupa...si ne-am pupat si ne-am strans in brate cu mare pofta. Ea e antrenoare, in Braila...si cum se uitau fetele mele cam dintr-o parte, asa, la noi, le-am explicat ca stateam in cantonamente si concursuri 4-5 luni pe an, eram toti un grup si e greu de explicat cum se leaga relatiile in astfel de cazuri. Fetele cascasera deja gura, colega mea incepuse sa povesteasca diverse, pana am oprit-o, ca imi sifona greu imaginea mea de Mr. Perfect
Dragile mele, alegerea meseriei la copii nu mai e ce-a fost. Asta e si bine e si rau. E rau pentru ca simti totusi o responsabilitate, nu-ti da mana sa lasi copilu' sa faca orice prostie de alegere, pentru ca pierde mult timp dupa ca sa repare-asta daca o mai face vreodata. Dar e si bine, pentru ca sunt multe oportunitati sa faci ce-ti place cu adevarat. Pentru ca am uitat sa spun, in afara de meserie, mi se pare foarte important sa faci ce-ti place. Putini din generatia mea au facut ce le-a placut, eu n-am avut taria sa fac asa.
Chestia cu latura economica pentru Teodora este desigur o varianta. De potrivit i se potriveste, le are foarte bine cu cifrele, e ordonata in creier, capul ei e un mic computer care functioneaza la viteza mare in domenii care cuprind cifre. Asta a fost motivul pentru care ne-am straduit s-o convingem sa aleaga liceul asta, ca ea evident s-ar fi dus unde e Ioana sau in alta parte unde era gasca mai mare. A avut medie maricica, asa ca putea alege. Dar daca in 4 ani de liceu n-o sa se convinga singura, nu mai am ce face, consider ca m-am straduit s-o indrum. Va fi alegerea ei, chiar daca nu bag mana in foc ca n-o sa mai dam din gura ma-sa si cu mine.
Ieri am aflat ca Ana are o colega in clasa (clasa I, da?) si ma-sa e profesoara undeva; ii povestea Torei (mama) ca ea niciodata nu se uita ce teme are fie-sa si nici nu stie daca si le face sau nu. Cica e responsabilitatea ei. Probabil ca are semnale de la invatatoare, nu e chiar pafarista, dar zice ca nu se implica ca s-o responsabilizeze. Eu zic ca-i excelent asa, dar probabil ca si fata e ok, ca daca nu...nu stiu ce s-ar alege.
mai, imi este imposibil si nu-mi permit...dar v-as povesti eu neste chestii cu tufanicile de pe la cabinet...si cu fete si cu baieti

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neataa neataaa
ploua ca la potop aici. bine ca nu ninge, da?

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
roxana, deja pian? bafta, ce sa zic.... io urasc pianul, da nu ma lua in seama, ca-s sechele din vremuri demult apuse.


daaa, Pat face de aproape un an deja. le tot schimbam cu unele mai performante (pe mine niciunul din astea digitale nu ma multumeste, ca nu suna ca cele clasice, pe de alta parte consortu' se incapataneaza ca asta e viitorul... ma rog).

Kari, ohhhh! 4 kg e super. pai cum sa nu slabesti cand ai mancat asa rational? super!
lemn galben...? cum ii spune in germana?

bufleo, e usoara mai reteta!! te-au ametit pozele cred eu....
am testat pianul aici intr-un magazin. pe net e mai ieftin . si e digital, da? adica... claviatura si stand.

Montignac e ala de zice sa mananci orice dar putin disociat si sa excluzi cu totul zahar alb, paste, cartofi, orez, paine alba. poti variantele integrale, dar in combinatie cu legume si lactate cu grasimi 0. uite aci subiectul

ce misto aplicatia aia de ipad! o cheama chiar truth or dare?

haha deci Wimpy kid a mai facut un fan. bun asa

Ruf si Patrick a primit de la scoala de craciun Pantomimele. suuuper distractie, am jucat inclusiv de Revelion

Viviana, Ruf, daca faceti ceainaria/cafeneaua, va livrez prajituri? stiu sa fac si trufe....

Buflea, benzina de 5 usd?? iar vreau in america!!

eu am toata stima pentru oamenii care stiu sa lucreze cu cifre, m-am plans eu acu 2 saptamani ca am facut 3 zile o situatie asa.. si imi venea sa mor. nu pot si pace.

si eu vaz barbati la cosmeticiana mea. mi se pare misto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La noi cam ninge ...

Eu va citesc cu drag pe toti, dar nu prea am ce zice, asa ca va las 2 poze si va urez o zi scurta la servici si plina de lucruri frumoase in general!


Mergi la inceput