Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Rufus, fruntea sus si venele pe masa. s-o citam pe sefa buflea! bafta iti doresc!

buflea, bestial feciorul tau!

Aqai, acu ma intelegi de ce prefer sa fac pauza singura? decat cu telescoape pe mine si intrebari incomode....

viviana, nu esti singura! al meu tace si nu zice nimik, asteapta sa treaca valul. si imi face semne discrete cu piciorul, iar eu ii dau cate un bobarnac sub barba.

am capul oval de informatii, azi m-am vazut cu dl cel aratos de la nutritie. tre sa imi selectez informatiile , abia apoi sa vad cei de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Da, da, da Kari, selecteaza si incepe cu cele despre cum arata.

Planurile mele de weekend se schimba pe ora ce trece. Cica gagicele vor pe mana coreencelor, asa ca trebuie maine sa ma duc la depilat ... nu stiu daca am avut curajul sa va spun ca scrubul si masajul se fac cu popoul gol si tufanica-n vant ? Sa ma scuze Rand-uinul Rufus de imaginea creata ... Bueiiii, nu va mai ganditi la prostii, e ceva natural la asiatici, numai noi caucazienii lesinam de indignare. Daca m-am expus eu si nimeni nu m-a dat inca in judecata pentru trauma psihologica, inseamna ca oricine poate trece neobservat. Si despuiala e pe sexe, da ? Adica doamnele cu doamnele si domnii cu domnii.
Asa ca ma duc duminica la ski ... Asta inseamna ca trebuie sa gatesc vineri seara (oare ce?) si sa spal joi noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Rufus, acum am vazut ... Deci constructii ? Nu prea pare sa fii om de corporatie, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Da, da, da Kari, selecteaza si incepe cu cele despre cum arata.




daca incep asa mi se intuneca judecata dreapta si incep sa delirez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Rufus, acum am vazut ... Deci constructii ? Nu prea pare sa fii om de corporatie, nu ?


Nu. Chiar deloc.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Hai neata pinguini si randunele,
Buflea, tufanica-i tufanica sau tufanica fara tufanica?

Rufus, si eu is cam in aceeasi situatie. N-am mai avut de treaba de cand lumea. De angajat nu se inghesuie nimeni. Mi s-a cam luat cu statul acasa. Asa ca voi sa ma indrept spre ceva, dar nu stiu spre ce. Am ceva pus de-o parte pentru un inceput.
Pana acum mi-a venit in cap numai un mic after school sa zic asa familial, nu mai mult de 6 copii - la care in viitor sa o cooptez si pe fata pentru engleza.
Apoi mi-a venit de-o cafenea. M-am gandit chiar la o cafenea DC, o cafenea pentru mamici.
Hai sa punem impreuna niste idei poate iese ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
ma bucur de ultima zi mai primavaratica, de azi de la pranz cica viscol. da nu vreau!!!


Aqai, brr si grrr. n-am nimic cu alea -15 grade de la Brasov, chiar imi plac. din pacate la Constanta -4 se simt ca -15 alea, din cauza parlitului asta de vant. stii cum e la noi, ca la tigani "fie vremea cum o fi, numa vantul sa nu bata" - numa' de asta avem parte....

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Lasa alinturile si spune-ne ce trotura ai facut ?


multu multu . tortu am facut unu nou, adicatelea asta. o iubesc pe tanti asta, face niste chestii "meravilioase". si din restul de aluat am trantit niste btriose, asa bine se comporta... le-au topit indivizii.
puahahahahah ce carte! am suportat destul din astea la 50shades.... ca daca m-am ambitionat sa vaz ce place la lume... rolleyes
io in 20 de minute fac un gratar de pui, ca la noi pastele sunt ori cu rosii ori goale....
foarte misto ambele povestioare!!

Viviana, ah. S si M se cearta acu tocma cand trebe sa plece celcesforaie???? ooof :(

Kari ce mai zice domnu aratos din nutritie? ia da aici raportul

hai va pupez. am facut ieri ceva poze cu maimuta da am uitat memoria aparatului acasa. deci... poate deseara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

viviana, la after nu, dar la cafeneaua ta as veni si eu (odata pe an, cand ajung in Bucuresti , dar as veni).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ziua buna, tuturor !




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

vai spumeghez de nervi. am comandat ieri de pe amazon.fr pian nou ptr copchilu'. totu' ok, tras bani, etc.
azi gasesc in spam... mesaj ca mi-au anulat comanda. ca nu pot livra la adresa asta si ca ei nu au debitat card-ul. the hell nu l-au debitat, banii is blocati.
le-am scris frumos ca sper din tot sufletul ca nu e ptr ca stau in Romania... nu de alta dar banii au putut sa ii blocheze si sa faca bine sa livreze ca am mai primit de la amazon fix aici. si sa nuf ie cazul sa scriu la EU Consumer Protection Service. grrrrrrr.

Mergi la inceput