Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Roxana, la multi ani fericiti Evei! Sa creasca mare, sanatoasa, plina de noroc si voie buna!! Pupam cu drag!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Lali, persoana care ne-a povestit despre oxigen plus avea aceleasi simptome. Doctorita de la Medlife i-a pus pe piept un aparat care i-a masurat si numarat apneele din somn.
Aia de la oxigen plus au mai multe tpuri de astfel de aparate. El poate incerca mai multe pana alege unul cu care se imprieteneste.

Daca te ajuta iti pot da un PM cu numele doctoritei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Va multumesc tuturor pentru urari si primirea frumoasa!
Buflea, e la fix urarea personalizata! Desi-s departe de asta
Viviana, m-a busit plansul cand am vazut coltul ;).
Kari, am multe blessings, dar eu inside ma simt defecta rau.
Lali, nu-s doar bleu, sunt vanata.

Roxana, Evei cea carliontata.

Mada, nu e chiar asa cu condusul in Buc. Daca esti rabdator e ok.

Eu azi trebuia sa incep dieta insa nu-s in stare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

multumesc multumesc mult!!
imediat o poza cu individa :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Superba individa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Viviana, da, vreau si numele doctoritei, insa ma intereseaza si impresii sincere despre cat de mare schimbare este, cat e de (in)confortabil si evident ce efecte are. Tatal meu devine foarte ursuz cand vine vorba de problemele lui asa ca am nevoie de o tona de informatii doar ca sa-l conving sa mearga la doctor. Si daca ar fi vorba doar de disconfortul sforaitului, dar e vorba de restul simptomelor si de faptul ca apneea, in timp agraveaza problemele de inima. Mai e si mare fumator ...

andreea, eu recunosc ca baletez cu gratie intre diverse nuante de albastru, vara, in concediu sunt la cea mai deschisa culoare.
Problema mea maxima este ca mi se decoloreaza starile cand mananc ceva bun, seara de obicei, ca atunci devin mai introspectiva, asa ca in timp problema se intinde si pe alte parti ale corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen pinguinilor

roxana, sa-ti traiasca pitica (ce cuminte e!) sa devina independenta si fericita ai dezlegare la tort, doar astazi, de maine treci 'napoi la dieta.

andreea, o cura doar ptr tine, una asa de suflet tre sa faci. uitasem cat de bine este sa iesi cu prietenele, am jurat sa faptuim asta in fiecare luna.

aseara am primit reclamatii de la fecior, asa ca dimineata am atacat bucataria. snitele, supa de legume, bratkartoffel si salata sunt deja gata. pe seara o lasagne la cuptor si m-am scos pe ziua de azi.

cu ani in urma am stat 5 ore intr-un lift blocata. singura si pe intuneric. mi-au trebuit ani sa imi fac curaj sa mai urc in lift. desigur ca in alea vechi nu m-as urca nici ptr un milion de dolari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deci va jur ca nu e nicio problema in lifturi . vedeti ca Viviana stie sa iasa din ele fara probleme?

Kari, merci draga mea . si azi sunt cuminte, jur!!!

Andre_ea, hai, te sustin si eu. iti scriu in fiecare zi pe ym ce mananc, da? si stem cuminti? [batdingene]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

ladies & getleman,

Buna dimineata de la polul frigului lumii. nu e nici macar aproape de mine, dar face parte din Canada, asa ca vorba jumatatii, trebuie sa fim mandri, uite din ce natoe mare facem parte :)

Roxanaz, noi cu friguri din astea suntem obisnuiti de acasa de la brasov. n-oi uita niciodata cum il plimbam pe musiul cel mai mare dintre cei mici prin carucior la o luna la -15 grade afara ca asa am primit instructiuni sa-l imbrac bine bine si scot afara in fiecare zi :) si asa de cuminte eram pe vremea aia, ca n-am ratat din una din cele 2 plimbari zilnice indicate.

cu toate astea, mi-a inghetat posteriorul antrenat :)))) de dimineata in statia de autobuz - da, da, a fost sarcina mea sa-i duc la autobuz. si domnul autobuz a intarziat un sfert de ora la -18 grade. pruncimea o echipasem bine, nu-i problema, dar eu eram flu-flu si decoltata si dotata doar cu pantaloni subtiri de office ca doar tot eram cu masina. inca mai am mainile inghetate brrrrrr

dar e bien ca m-am intalnit cu o mamica de la mine din cartier cu care ma chinuiam de mult sa ma intalnesc sa-i impartesc tanti de curatenie - asa ca am bifat un punct pe lista de dorinte arzatoare. soon, it is happening soon. scap de frecat in casa.

si acum surpriza serii, zilei si ce mai vreti. aseara am descoperit un soricel in garaj. dl sot are fobie de rozatoare si s-a recuzat urgent, asa ca eu cu fii-meu al mare am ramas sa ducem lupta cu rozatoarea - cum sa facem sa iasa afara individul si sa nu intre in casa.

el isi facuse culcus in cutia de recicle unde de saptamana trecuta asteptau masina de gunoi saptamanala niste cutii de pizza cu oarece resturi in ele.

am asezat copilu' in pozitie strategica sa vada daca rozatoarea fuge iar eu am apucat cutia de recicle si am fugit repede cu ea afara, la ger. apoi am verificat sa mai era in cutia de pizza si cand s-a confirmat am fugit repede repede inauntru, sa inchidem garajul inainte sa se prinda individul ca tre' sa se intoarca.

mission accomplished. atata doar ca fii-meu jura ca am mai vazut un soarece sub raft!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Acu' ca am terminat de citit tot, la multi ani, roxana ai o fetita tare scumpa!

azi am o zi plina, asa ca daca mai apuc, va urmaresc din umbra si apoi paote in weekend, caci in zilele ce urmeaza merg in deplasare la oras la niste cursuri si conferinte

o zi grozava va doresc!

Mergi la inceput