Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cricor

Alinuk..pot sa intreb?? Cine e dl Negreanu???




ntzntz nu esti cu temele facute

ia de vezi ce consemna ieri Buflea.. in anul de gratie 2013:

Citat:

Ieri la club cine credeti ca fost ? Daniel Negreanu – jucatorul romano-canadian de poker, celebru in industria de profil, cel care a castigat vreo 3 campionate mondiale de poker. Pinguinilor, vai ce mi-a placut de el !!!… e un tip asa mic de statura, cu trasaturi clar europene, nu foarte aratos dar atat de degajat, atat de natural, atat de outgoing, atat de simpatic … wow, wow, wow ! A vorbit despre o fosta relatie de 4 ani in care a fost inselat si care i-a zguduit increderea in cupluri, a vorbit cu atata naturalete (asta apropo de discutia Marin-Banica), a recunoscut ca a fost o pilula greu de inghiti pentru el, a recunoscut ca a suferit, a recunoscut ca e sceptic dar vrea sa incerce si varianta asta cu clubul … in fine, nu stiu exact cat de “sincera” e emisunea, dar si-a ales special o tipa foarte retrasa si rezervata …a si zis ca exact asta i-a placut, ca aia nu a vrut sa iasa in evidenta. Vroiam insa sa va spun ca tare mi-a placut de el ca personalitate si nenicaaa, ce de bani se castiga cu pokerul asta, aoleu, aoleu !!! Desi nu prea pare o meserie, va spun, cred ca totusi este o indeletnicire din care, daca esti bun, traiesti lejer toata viata si nu depinde de varsta. Acum nu stiu exact care este diferenta dintre pokerul profesionist si pokerul papagalagist , cum s-or castiga banii la profesionisti – dar se invart multi bani acolo, foarte legal … este probabil ca un sport.



cu franceza..nu ma bag, azi am treaba cu deraieri de locomotive, ieri cu greve
ofofff





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Pregatiti-va venele! 23.01.2013 / 11-13
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

N-avusei alta rima. De nu va place le titlu spuneti si se rezolva.

Ma/ne concentram pe dieta . Celcesforaie a slabit deja 2 kg si ceva in 2 zile. Asa scrie acolo ca astia mai grasuti slabesc mai mult si mai repede la inceput.
Ca sa nu ni se lungeasca urechile de foame nu stam acasa. Mergem cel putin 4-6 km pe jos.
Ieri am numarat in drumul nostru pana la 25 de covrigarii, pizzerii, saormarii, patiserii, happy pui... Mama cum miroseau!

Mie imi place pestele, orice peste. Cu cat miroase mai malos cu atat il degust mai cu pofta.
La voi acolo, peste ocean, mancam halibut.

Nashparlia ar trebui sa inceapa sa citeasca "Invitatie la dans" a lui Drumes. Aseara m-a pacalit ca are de facut conspect la istorie despre panteonul egiptean. Aiurea era pentru ea. Caci i s-a nazarit ca ii place de Anubis.
O sa va anunt cand trece de prima pagina a lui Drumes.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Nashparlia ar trebui sa inceapa sa citeasca "Invitatie la dans" a lui Drumes.



Nu la orice dans...la vals!
Ma mir ca le-a dat sa citeasca asa ceva...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Alinuk, n-ai ce pierde...du-te si spune-ne si noua.
PS: Am avut si eu in cabinet un rezultat de 6 cm pe abdomen (abdomenul raspunde cel mai bine la tratament). Tanti aia a plecat tinandu-se de fusta. E drept, era mai plinuta, avea de unde...si nu-i vorba doar de slabire, ci si tonifiere, o "rearanjare" a musculaturii.

Valeuuu si mie mi se pare enorm 6 cm in talie intr-o sedinta. Incep sa privesc cu alti ochi electrostimularile ... prietena mea (Alinuk o cunoaste) cred ca se duce de cel putin 3 ani saptamanal ...ea zice ca se duce pt ca nu face gym si asta e un fel de gym ;a care nu obosesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Nashparlia ar trebui sa inceapa sa citeasca "Invitatie la dans" a lui Drumes.

Nu la orice dans...la vals!
Ma mir ca le-a dat sa citeasca asa ceva...

Mvaiii, ce carte, Doamne ... a fost biblia adolescenteti mele, aveam citate din ea lipte prin camera, cred ca am citit-o de cel putin 6-7 ori ... as reciti-o dar nu vreau sa-i stric aroma, mi-e ca daca o citesc acum, o desfiintez ... Si tot in liceu eram, totusi nu in clasa a 9 a, cred ca eram prin a 11 a.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eu m-am hotarat. Am sa ma duc sa ma si electrostimulez. Costa mult?

Vals, dans, mai greseste omu'.
A citit si vesnicii Morometii, volumul I si i-a placut nespus.
Saptamana asta ar trebui sa citeasca si Romeo si Julieta da' a zis ca a citit-o in engleza (editie prescurtata) si nu-i mai trebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Deci, inapoi la citit ... toti baietii astia ai vostri, care citesc cartile astea minunate, le citesc de la ei putere, de placere sau ii puneti voi la citit ?

Aseara i-am spus lui Alex de William si cele 53 de teste pe care deja le-a dat. Michelle, William e clasa a 2 a sau a 3 a ?
Alex zice ca de la el din clasa, numai un singur copil are 15 teste, el fiind al doilea cu 12. In plus e nemultumit cu testele ca cica nu le da voie sa dea test din orice carte, ii obliga sa isi ia din level-ul lor de citit si ale lui, zice el, ca sunt mai lungi si mai grele ... alea cu Geronimo sunt din nivelul lui.

Mi-a promis ca incearca sa dea cate un test pe saptamana, indiferent de cate teste au ceilalti. I-am aratat kindle-ul de pe IPad si i-am spus sa imi spuna ce carte vrea sa ii cumpar, ca i-o cumpar pe loc si il las sa citeasca pe IPad ... mi-a cerut initial una cu Geronimo si apoi s-a razgandit si a zis ca vrea una din seria Pinguin Houseclub. I-am luat ce a vrut, s-a dus sus si a citit vreo 20 min ...

Nu am timp, fir-ar sa fie de treaba. Ii iau de la after care undeva intre 6:00-6:30, pana mancam se face 7:30, pana corectez lectii se face undeva spre 8:30 ... ii bag in pat la 9:00. Cum ale lui Alex le verific/corectez primul, pe el il trimit in camera sa citeasca pana termin cu Flavia ... apoi urmeaza sa spal vase, vine barbatul ... in momentele in care sunt lasati liberi, se uita la TV ... invariabil. Si in weekend daca sunt lasati liberi prin casa, adica nu li se da ceva de facut, se uita la TV.

Per ansamblu, nu se uita mult la TV ca nu au timp, stau mult in scoala, problema este ca la after care nu citesc, sunt multi copii si nu au rezervat timp pentru citit - fac mult sport (soccer, fotbal american, mai nou vad ca joaca basket) in after care ceea ce ma bucura pana acum, poate daca i-ar pune obligat fortat macar 1 ora sa citeasca ar fi altfel ... In plus, nu pot citi si eu cu ei pentru ca Flavia inca nu citeste singura. De multe ori de la 8:30-9:00 ma bag cu ei in camera, dar o pun pe Flavia sa imi citeasca mie, ca are nevoie de ajutor si Alex citeste singur ...mereu, dar mereu imi spune pe pagini, pe capitole cat a citit si ma intreaba daca e suficient. Daca ar fi captivat de o carte, nu ar numara atata paginile si capitolele ... of ! of ! of ! si un cartof !

Viv, titlul este bestial ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Viv mie-mi place titlul
unitate in diversitate!

vaaaaaai ce amintiri
Invitatie la vals, Scrisoare de dragoste, Elevul Dima...

le citeam pitite in caietul studentesc cu acele comentarii pe care ne puneau niste inteligenti de profesori sa le invatam pe de rost


Eu cred ca e maiu eficienta electrostimularea in tunel sau in patura electrica. In felul asta se elimina fortat, prin transpiratie toxine, grasimi, etc (neaparat beti apa multa in timpul sedintei).

Nu e ieftin, dar o data, de doua ori pe an... merge. Aprx 100 euro un abonament de 10 sedinte.

Buflea ..ma gandesc ca nu ma banuiesti ca-mi dau copiii la scoala de bebelusi (ei bine, recunosc sunt invidioasa, mi'ar fi placut si eu sa fiu in stare sa dau copiii la scoli din alea minunate)

Le citesc eu, desigur. Musai o carte cu poze sa nu adoarma cititorul (eu).


ici
la pinguini si randuci
(ete ca ma pricep si la rime de cand cu noul titlu)


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Pregatiti-va venele! 23.01.2013 / 11-13
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh ! Dragul de el ... mi-a promis ca azi incearca sa mai dea un test si tocmai mi-a venit email ca l-a dat . Vad ca a dat dintr-o carte care se cheama Star Wars - Journey through space, book level reading 3.6 ...

Pentru Michelle - ce este cu goal-ul ala ca fiu-meu la magnifica suma de 13 quizzes vad ca are goal-ul setat la 85 si cu 91.4% cica ar fi above the goal. Oare goal-ul ala este setat de profesoara ?

Uite acum vad care este perioada setata - 8 Noiembrie - 25 Ianuarie.

Mergi la inceput