Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Rall, 7 kg intr-o saptamana ?! Cred ca nu ai mancat nimic, ai baut doar apa.


Corect. Numai gandul de mancare imi intorcea stomacul
Admir inteligenta corpului nostru... El avea nevoie de odihna si lupta cu virusul, nu mai avea nevoie si de problema digestiei

Culmea, ca nici nu le-am pus imediat inapoi, ca dupa un hei-rup de dieta. Cumva stia el ca nu e foamete in lume si nu trebuia sa recupereze urgent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aqai, sa bagi un review la Life of Pi ... Toata lumea il lauda si mie nu-mi place subiectul.
Dupa cum se vede, nominalizarile la Oscar nu sunt deloc pe gustul meu anul asta.

Ca sa nu renunt la tema despre citit am sa va spun ca acum citesc audio, cartea care este no 1 in NYT best seller ... Se numeste Safe Heaven de Nicholas Spark si este o porcarie ... valeu, valeu, e o telenovela rasuflata. De cand au inceput barbatii sa scrie telenovele ? Mai am putin si adorm la volan, este si citita cu o voce asa terminala, plangacioasa si e lungaaaa. Va spun, am inceput sa evaluez altfel Fifty Shades, pai macar acolo citeai enervat de cat de prost era scrisa cartea si excitat la scenele de sex, deci iti rascolea niste trairi ... Dar asta, e scrisa bine tehnic, are descrieri de peisaje si un subiect asa previzibil si siropos. Deci un NU hotarat lui Nicholas Spark.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta
Imi place tare mult titlul : Pinguini, randunici, tavane si diete

Si mie imi place titlul desi eu ma incadrez numai la pinguini cu aspiratie spre diete. Pe tavane stim cine sta, eu vreau sa numar randunicile ...deci ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

ne-am marit familia!!!!sotul a venit ieri cu dinsul in bratze un catzelus de 3 luni...(e shitzu cu puddle)
eu nu am avut niciodata animalutz asa ca... nu am dormit toata noaptea.

pun poza

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Na ...ca va stric un pic pofta de mancare..dar nu vreau sa va intristez....
Din pacate acum 10 minute s-a stins matusa mea draga,o femeie adevarata,de la tara,gospodarie mare,harnica si curata...ce mai o femeie cum erau odata...vrednica femeie....

Imi aduc aminte cum ma jucam cu nepotul meu(verii mei sunt oameni la 55-60 ani)deci m jucam cu opiii lor,ca suntem de o varsta...cat de buna era,cum alergam in curte si cum ii adunam flori de soc sa ne faca socata,cum ne dadea de fiecare data banuti si cate ceva bun,de la magazinul din sat...in 83`...cum facea ca totul sa para senin si frumos...avea 76 ani,si i-a cedat inima,in urma unei operatii.

Sunt trista...s-a dus definitiv o parte din copilaria mea.Si tata e batran...
Si tragic e ca unchiul meu,care are 88 de ani,nu stie...el o asteapta pe Vergina sa vina acasa duminica...e la tara si nu vor sa-l sperie...ma tem sa nu pateasca si el ceva.Ca mosul e lucid si verde si sprinten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Rall, doua curiozitati ma penetreaza de ceva vreme in ceea ce te priveste si o sa le scuip aici pe subiect
1. Cati ani ai ? Puah, imi dau seama ce indiscretie, spune-mi macar intervalul varstei, late 20, mid 30 ... Si scriu si eu dupa aia de ce sunt curioasa

2. Cine e in avatarul tau ? Tu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh, Mada, condoleante ... Cand eram de 20 de ani, aia de 50 mi se pareau batrani. Acum ca ai mei au trecut pragul celor 70 de ani, mi se pare ca batranetea incepe la 80.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,batranetea nu incepe ca nu exista...doar ani,atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui allinta
Imi place tare mult titlul : Pinguini, randunici, tavane si diete

Si mie imi place titlul desi eu ma incadrez numai la pinguini cu aspiratie spre diete. Pe tavane stim cine sta, eu vreau sa numar randunicile ...deci ?


Aha, vrei sa tenumeri printre randunici ? Am inteles io bine ? Ca la ora asta durerea de cap din cauza gripei nu prea-mi da voie sa ma concentrez.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Mada, condoleante. :(




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput