Barbat bine, cu fund sexy, caut relatie serioasa

Barbat bine, cu fund sexy, caut relatie serioasa | Autor: Elena

Link direct la acest mesaj


Barbat bine cu fund sexi caut relatie serioasa

Daca si pe tine te-a prins anul 2012 intr-o criza sentimentala si iti cauti pe cineva cu care sa razi in diminetile pufoase de week-end si cu care sa filozofezi la o cana de vin fiert in serile ce stau sub amenintari codificate cu galben si rosu, toate degetele aratatoare te indruma catre paradisul intalnirilor online: acel imens salon virtual unde mii de barbati si femei vin minati de sperante si emotii si...hormoni.

Sau doar de hormoni.

Fiecare cunoscut are sa-ti spuna cum si el (sau ea) stie pe cineva care a cunoscut pe 'cineva' acolo, finalul povestii fiind aproape invariabil: "Da' s-au certat. Nu se potriveau." Sau "acum sunt casatoriti de 4 ani. Asteapta si un copil". Iar garnitura de morala ti se va servi cu "Ai grija! numai nebuni p-acolo."

Asa ca te inscrii si tu ca sa-ti incerci norocul. Dupa ce rasfoiesti cateva zeci de profile, constati usor zapacita ca aproximativ 50% dintre cautatori s-au pus in categoria: "un om normal", "un om obisnuit", "un om normal cu bune si cu rele".

Constatarea o va pune pe cautatoarea de partener/casatorie/flirt intr-o mare, maaare incurcatura: pai cum sa alegi intre atitia oameni 'normali' si 'obisnuiti'?? Care ar trebui sa ne fie, domnilor, criteriile? Cum sa distingem pe cineva aparte intr-o masa atat de uniform prezentata?

Mai ales daca nu aveti o minima poza, iar singurul detaliu personalizat pe care il aflam despre voi este ca va place fotbalul si/sau formula1. Ca si cum si-ar fi pus vreuna dintre noi vreodata problema....

Daca nu vreti sa va expuneti imaginea fizionomiei, de ce v-ati mai listat pe aceste site-uri unde oamenii vor sa se cu-noas-ca?? Adica cine ar vrea sa vorbeasca doar cu un nick caruia i-a aflat data nasterii si zodia?

Chiar in cazul de super-oferta cu nick-ul 'dragutul75' prezentat cu poza lipsa, fetele au nevoie sa confrunte nitel declaratia-pe-propie-raspundere cu realitatea discutabila. Sa stiti ca nu va credem pe cuvant electronic (sau e-cuvant) fara de foto.

Si oricine va arata atita lipsa de imaginatie ca sa se logheze cu nume gen 'iubitu4you', va fi cu siguranta condamnat la ani lungi de singuratate.

Din numarul celorlalti 50%, mai este de (ne)remarcat categoria misteriosilor, care nici macar 'oameni normali' nu se declara. Acestia nu scriu absolut nimic despre ei si in secret probabil isi imagineaza ca misterul tacerii totale ii va face foarte atractivi. Nimic mai gresit, domnilor!

Adevarul crud si dureros este ca va vor scadea actiunile undeva sub nivelul Marii Moarte. Totusi, acesti enigmatici tot ar mai putea recupera ceva daca atunci cand intra in vorba, ar spune si altceva in afara de ternele expresii:
- 'buna! cf?'
-'esti draguta',
- 'arati beton',
-'asi vrea sa te cunosc',
- 'deranjez?',
- 'i-mi placi'.

Dragi si simpatici cautatori de jumatati, sunt sigura ca daca va veti uita mai putin la capatos si badea veti deveni mai priceputi in folosirea cratimei. Va promit.

Si in cele din urma, urmeaza categoria romanticilor. Acestia ne intampina cu poezii lungi si pasaje siropoase, copiate mai mult sau mai putin si care, sa-mi fie cu iertaciune, dar nu comunica nimic util despre utilizator/copiator....ci's doar insiruiri bezmetice de cuvinte rupte din cine stie ce almanah, legat cu fundita roz.

O specie aparte prezenta pe siteurile de dating, una foarte, chiar ingrijorator-de-foarte-numeroasa, este cea a barbatilor insurati. Vorbesc despre cei declarati pe fa#539;a ca-s insura#539;i, nu despre trombonisti, care-s din inca alta categorie.

Insuratii se inscriu pe site, desigur, pentru <prietenie>. Si pentru a discuta teoria relativitatii, despre quarki, leptoni si despre situatia ingrijoratoare a ursilor koala. Interesant este ca prefera sa nu abordeze direct misterele stiintelor exacte sau problemele arzatoare ale omenirii si incep cu conversatii usore, gen: "Esti libera diseara? Nu vrei sa bem ceva impreuna?".

continuarea aici: http://www.kudika.ro/articol/relatii~povesti/25359/online-dating.html

:))


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Nu stiu cine a scris articolul (nici nu ma intereseaza, asa ca nu accesez linkul) insa Badea, cel al carui nume e pomenit, scrie foarte corect in limba romana. Capatos nu stiu cine e, asa ca nu am habar de abilitatile sale lingvistice.
Insa alaturarea ideatica "Badea - agramat" este profund gresita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Exact acelasi lucru mi-a atras si mie atentia (ca erau numele bold-uite).
Badea si probleme cu cratimele? Despre ce vorbim?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Mama lui Badea este chiar profesoara de limba romana iar Badea este absolvent de Cibernetica.
Capatos a fost si el la Scoala superioara de jurnalistica, singura problema este ca in emisiunea lui vin uneori personaje dubioase dintre care unele in mod sigur au probleme cu cratima. Noroc ca vorbesc si nu scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Ideea era ca personajele respective ar fi facut mai bine sa citeasca o carte-doua in loc sa se uite la emisiuni-spalatoare-de-creiere, cum sunt cele de la antene, no offence...Asadar nu era o referire la Romana scrisa sau vorbita a celor doi 'antenisti', ci la continutul emisiunilor lor ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena

Ideea era ca personajele respective ar fi facut mai bine sa citeasca o carte-doua in loc sa se uite la emisiuni-spalatoare-de-creiere, cum sunt cele de la antene, no offence...


TV-ul ii prosteste pe prosti si ii face mai destepti pe cei destepti.
Ma uit la Badea (Capatos nu stiu cine e, deci nu cred ca l-am vazut vreodata) si crede-ma ca invat multe, chiar daca nu sunt uneori de acord cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Bun,sa inteleg ca barbatilor adevarati , le-a pierit saminta ? Vai ce trist!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu de acolo li se trage ignoranta si nici nu li se adanceste. Erau asa si inainte. Nu se desteapta brusc daca nu se mai uita la emisiuni. Singura carte pe care ar trebui sa puna mana este cea de gramatica si, de preferat, mai devreme, ca sa aiba mintea mai odihnita, nu la 11-12-1 noaptea cand sunt emisiunile celor doi.
Ati observat ca in articol Marea Moarta este scrisa cu majuscule dar numele lor cu litere mici, ca niste substantive comune? Se vede clar intentia autorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Rogu-va , imi explica si mie cineva ce se intampla aici, ce-i cu subiectul asta?! N-am inteles nimic, dar chiar nimic!
Totusi, sunt 297 vizualizari....pana acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luisa1983

Rogu-va , imi explica si mie cineva ce se intampla aici, ce-i cu subiectul asta?! N-am inteles nimic, dar chiar nimic!
Totusi, sunt 297 vizualizari....pana acum!



Eh...cui ii pasa! Cand vezi un subiect despre un fund sexi...

O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

La un moment dat am intrat si eu pe un site din asta de socilaizare care acum cativa ani se numea altfel si avea si o alta destinatie, de a gasi vechi colegi. In timp s-a transformat in site de matrimoniale ieftine....ma rog. Din cand in cand mai intru din curioziate pt cateva minute, nu mai mult de 3-4 :D
Si am regasit in articol exact cliseele de mesaje si nicknam-uri. Cum ai putea sa te intalnesti de ex cu o persoana cu nickname iamyourdeath sau expot, iubaretuph, secret name , noface no name...etc etc...
Mesajele sunt de genul "buna cf" ??? De ce CF si nu ce faci ? de ce DC in loc de daca...sau "esti draguta." sau "scz daca am deranjat" sau "Cf ? deranjez? " si pot continua la nesfasit cu aceste mesaje de toata jena. Si unii revin cu acelasi mesaj desi nu le-am raspuns niciodata...

Eu chiar nu stiu ce vor acesti barbati, chiar se poate lega ceva acolo ?



Mergi la inceput