Piersicute de iulie august (22)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

neata fetelor!
Laura imi pare rau si te inteleg perfect....asa am patit si eu cu D de Craciun!
Ina are dreptate..scaunul verde e de la antib...poti sa-i dai si smecta ...eu il dadeam cu lg de nurofen...si piure de morcov cu cereale de orez daca poti
marul copt la cuptor cu cereala de orez strange la burtica
pup piersicutele bolnave!

noi in sfarsit ne intoarcem bine dar numai daca avem nevoie de ceva....stam in fundulet bine,de fapt si asa mancam daca se poate sa dormin asanumai asa vrea sa stea, am invatat sa scoatem limba si adormim vorbind si ne trezim vorbind ta ta ta ..ba..ba ..chi chi
la diversificare am gasit in piata la tarani prune uscate naturale fara fum si ma gandesc cum sa le prepar ca sincer nu stiu...la socrela bostan placintar de tara... o sa-l introducem copt la cuptor si mai cautam sa vedem ce mai gasim!
cu gatitul ca si voi repede repede... acum am pe foc oun bors de afumatura si daca am timp fac si o fasole verde cu aripi de pui!
la desert inghetata din comert!
cami_la si la noi inca mai curge un pic ochiul si aduna un vf de ac de secretie galbena...mor de ciuda ca nu-l vreau operat..mai ales in ultimul timp mi s-a acrit de medici!
pup !


din pacate sotul are concediu abia in august si nu stiu daca sa mergem la mare cu furtunile solare anuntate pt luna august!
ma gandeam la munte si cu apa...daca aveti idei ..astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

neatza fetelor! va trimit repede o felie de tort k azi e Sf Anton si ne serbam si noi pt prima data ziua onomastica

citesc din urma si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

buna dimi si de la noi

nycosia voi faceti ceva tratament pt ochisor sau masaj? noi doar masaj

ile mi-am dat seama de confuzie, este vb de Irina Dianei (Dianami), am incurcat Irinucile

Laura, Kimmy sanatate bebeilor si voua rabdare si putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

La multi ani Anto !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

La multi ani Antonica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Kimmy,sanatate multa Emmei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

i'm back am savurat si cafelutza in tp ce va citeam pitik a adormit asa ca sa trecem la scris

laurici - imi pare tare rau k ai atata de tras cu andreiu...si eu as merge pe mana celor de la bals k sunt specializati pe infectioase. poti face o incercare si la medlife dk tot ai fkt programarea...sanatate multa si sa dea Dumnezeu sa fuga bolile de voi cat mai rpd!
ana - la unele mamici a durat si 6 luni pana au venit banii asa k sa zicem k suntem norocoase am fkt calculul si mi-au intrat alocatiile pe per iul-dec si indemniz pe nov-dec.
ali - felicitari pt dintzoc! aveti grija cu febra si voi
iuli - cred k tre sa va schimbati si voi orarul k sa tineti pasul cu M
ada fata, pai cum sa stea omu' departe de tine dk esti asa de sexy?
balanta - ce mai faceti?
fleur - cum stati cu mucisorii?
danett - s-a mai manifestat iritatia?

aaa, vroiam sa va spun, pt mamicile care au probleme/suspiciuni de afectiuni ORL cu piersicutele, da sapt viitoare vin la medlife niste specalisti din austria si vor face consultatii si interventii chirurgicale la spit de pediatrie medlife. nu pot sa pun link-ul, gasiti mai multe detalii la ei pe site (mie mi-au trimis mail).
de maine vreau sa introduc si eu dovlecelul in piure si sapt viitoare incercam si piureul de pere dk gaseste tati bune.
nu cred k iesim afara azi k vad k nu se ridica ceatza si e tare innorat (de fapt au anuntat ploaie azi ). ma duc sa pun la marinat niste piept de pui pt diseara. sunt prin zona...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

La multi ani Antonia!

IIuli, noi maine mergem la vaccin (cel de 6 luni), am stabilit. N-am niciun chef sa iesim, dar asta e, macar urmeaza weekendul si il putem urmari amandoi... Doza a doua de rotarix nu am facut-o nici noi, ca la 5 luni era racit. Se putea face teoretic pana la 24 de saptamani, spre 6 luni... dar nu am vrut sa o mai facem pentru ca abia ii revenise pofta de mancare dupa raceala, si la prima doza fix asta (lipsa apetitului) a fost efectul secundar, asa ca am decis sa nu mai facem.

Laura, te imbratisez. Vor veni zile mai bune.

Kimmy, sanatate si voua! Timi e bine, da?

Roxy, ce voiam sa-ti mai povestesc - More Milk Plus am inceput sa iau in niste zile cand am mancat numai linte (ca de asta mi-a fost pofta) si cresterea a fost semnificativa. Dar dupa ce-am terminat cu lintea, abia abia am mai observat ceva... Asa ca am pus iar sa fac linte, poate aia a ajutat mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

LAURA SANATATE SI putere ,tie si lui Andrei. mi se rupe sufletul cand aud de bolnaviori.
noi ne-am vaccinat cu 10 zile mai devreme ca pleaca dr.
bagam si cereale la masa de seara- a zis sa nu-i dau cu fructe seara sa n-o supere la burtika,dar alea simple nu prea le papa.
avem la 5 l si 3 sapt 6900grame si 55 cm.

maine isi opereaza si o prietena de a mea bebik de hidronefroza -are 2 luni-....am o stare nasoala.ma tot gandesc la ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

clayhanger cum gatesti lintea?


Mergi la inceput