Piersicute de iulie august (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

CA_MILA: depinde ptr ce vrei oala si ce "tip" de gospodina esti.
cele sub presiune sunt mari (6-7-8 litrii), merge daca gatesti ptr tot familionul. eu o folosesc doar ptr carne de vita si fasole boabe.
sunt si grele. asa ca se spala greu, nu se prinde nimic de ele, dar sunt voluminoase...in plus pe astea nu le poti desface sa potrivesti mancarea de gust; ce ai pus acolo aia iese.

eu acum ptr bebel am luat o oala mica (de 2 litrii) de la Zapter, cu capac simplu (nu cu capac de presiune) si am cumparat cosuletul ptr abur de la KitchenShop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Ioana , mare grija cu hotii . Au spart si la noi un apartament acum o saptamana . Au intrat prin balcon , stau la etj 1

Andrei este mult mai bine . A scazut febra sub 37 . Sper sa fie bine in continuare .

Ina , la mine nu se deschide link-ul cu vacanta Eram curiasa

Succes fetelor care vor incepe serviciul

Kimmy si mie la fel mi-a spus la dr. ca am venit tarziu pt eco de sold . Se face pana in 4 luni si noi aveam 5

Sunt cam in urma cu vestile , am cam citit in diagonala

Ali , Fleur , Lorena si cine mai are bb-i bolnaviori , sanatate multa . Lui Andrei i-au cam scazut falcile cu viroza asta

Si eu sunt in cautari de vacanta , noi vrem sa plecam si cu Andrei , asa ca ne orientam tot spre ceva de plecat cu masina , ca doar trebuie carata casa cu noi , nu ?! Nu ne putem hotara la perioada , in ce luna . In iulie vrem sa-i luam si motul , asi vrea sa mearga si in picioare si asta inseamna ca sa fiu eu sigura , septembrie si pana atunci mi se pare o eternitate

Revin ca s-a trezit ...

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:


Ma distrez (rasu-plansu) cand citesc ca va ganditi unde sa mergeti in vacanta. Noi o sa mergem la bai - ori la Felix, ori in Germania, prospectam. Amandoi avem spatele bucati, eu trei hernii de disc, sotul nu mai spun. Plus ca am avut noroc si de un bb ... Semnificativ , sa ne ajute la dureri
Deci, daca aveti si pentru noi sfaturi de bai, va rugam.
Eu din ce stiu de la prieteni cu bb, spania este preferata. Cu avionul, of course. Cei care nu vor avion, bulgaria (eunu stiu cum e, ca nu am fost).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Laura, ma bucur ca e mai bine! Sa stii ca vacanta mai bine sa o planifici mai devreme, asa am auzit. Cu cat sunt mai umblatori, cu atat e mai greu. Noi ne gandim la aprilie, dar nu avem o destinatie. Noi "de fel" mergem cu masina, dar distante mari si nu stiu daca am putea acum.

Inca o data, de ce ti se pare ca ai de luat toata casa dupa tine? Cand avea bebe 6 sapt, da, am avut masina plina, cu cadita si cosulet, dar acum de Craciun am avut de luat f putine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Ioana,doamne fereste!Bine ca nu au reusit sa intre,cred ca faceai infarct!

Fleur,pai la eco de sold trebuia la 6 saptamani,2 luni cel tarziu,si la mine,la primele simptome...

Vera,gingiile o supara de la 4,5 luni,adica de 5 saptamani

Carmen,nu am gasit ceai Biovit.Am luat ceai de digestie de la fares,pe cutie scrie ca nu e recomandat in alaptare,totusi am pus un plic la mai multa apa.Tot nu ajuta.Am luat sirop de lactuloza vreo 3-4 saptamani,fara rezultat.Acuma mi-a prescris forlax,iau de 3 zile tot fara rezultat.Alte remedii permise in alaptare nu stiu.In afara de combinatii ciudate si alimentatie bogata in fibre...Am incercat tot ce mi-ati recomandat.M-am riscat si la moare.Sotul a fost pe wc dupa 1,5 ore,bebe nu a avut nimic la burtica,si la mine tot nimic!

Nici Emma nu e prea interesata de tv.Maxim 2-3 minute.Ea de fapt nu vrea nicicum,decat la mami in brate si plimbata de vreo 5 saptamani

La noi merge bine diversificarea.Pana acuma a papat doar morcov+pastarnac sau patrunjel,ce o fi ,,subtiat cu LM.Am ajuns azi la 3 linguri mari.E atre haioasa cum casca gura repede repede ,si vorbeste cu lingurita.

Nici eu nu prea mai gatesc.Norocul meu e ca a devenit pasionat sotul,si gateste exceptional!Zice ca il relaxeaza.Lux!

Laura,ce bine ca a scazut febra.E posibil sa mai creasca putin vreo zi,dar de acuma o sa fie mai bine!

Iuli,si noi tot in Spania am fost in concediu cand a avut Timi 1 an,apoi la 2,5.A fost foarte frumos.Cu avionul,desigur.

Va doresc noapte buna.Eu ma inarmez cu rabdare,si cu speranta ca noaptea ce vine,o sa fie mai light

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Fetelor , este posibil ca de la antibiotic sau de la panadol , nurofen , scaunul sa fie verde la culoare ?

Ii mai dau si 3 pufuri de tamtum verde , dar cred ca nu are nici o legatura cu culoarea scaunului

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Gata, am reusit sa intru si eu la raport. Vad ca de la birou nu mai am timp.
IOANA, asta va mai trebuia.LAURA, ma bucur ca ANDREI este bine. Eu zic ca de la antibiotic e scaunul asa.ALI, insanatosire grabnica bebelului.
Asa, acum sa vad ce mai stiu .TV, avem in fiecare camera. Eu sunt dependenta.MAma mea ma apostrofeaza sa nu mai stau in permanenta cu el deschis, dar, stau.Stiu ca nu e bine. Si, asta mic e cu ochii zgait in el.
La diversificare suntem la morcov cu patrunjel,pastarnac. Mananc, se mai stramba. Cereale nu i-am mai dat ca daca am fost bolnava, m-am ferit sa mai intru la el in camera.Sper sa nu raceasca.Acum si barbatu-meu e mort Ne-a dus cu masina la neurologie.Poate am scapat.
La neuro, am fost la Regina Maria la dr. Craiu.Mi-a placut foarte mult de ea. Ne-a spus ca a recuperat foarte bine, dar ne recomanda kineto si terapia vojta.Ne-a recomandat o kineto pe care o cheama Cristina Bojan. Problema e ca nu poate sa vina acasa si trebuie sa mergem la spital la Obreja. IOANA, tu pana la urma unde faci cu ANA?
Maine mergem la vaccin la sinagis.INA, maine incerc sa o sun si eu pe doamna cu sandalele, poate vine vineri ca sunt mai libera.O sa incerc sa-i trimit niste bani si lui Desire.Nu am ajuns deloc la banca saptamana, asta. Nici taxele mele nu le-am depus.Cu gatitul, face soacra-mea. Cand nu este ea, incerc eu.Doamne, asa am chef de o vacanta , de soare, de mare. Nu iubesc iarna si frigul Ma deprima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

Of ma termina scoala asta! un du-te vino continuu

Camila NU eu sunt cu op la ochi ci altcineva !Cine e sa zica ca eu nu stiu
Eu am fissler si e super am luat-o de la sarahpop.store
Ina ti-a dat linkurile dar ms
Eu am una de 3,5l si una de 8.O pot deschide de cate ori vreau sa verific ce si cum
Eu numai in ele gatesc

Ref la hoti iti mai poti monta reflectoare cu senzor , care se aprind cand intra cineva in zona
Pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Laura stai linistita cu kk probabil elimina pe acolo ce a avut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Laura, da, si noua ni s-a intamplat - kk verde de la nurofen. Scuze dc ma bag, mie dr mi-a interzis sa fol tantum verde sub 1 an, cica e risc de nu stiu ce fel de soc bronho-nu-stiu-cum. Scuze ca nu imi amintesc.

Mergi la inceput