Homeland (1)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Eu mananc cina: paine cu crema de branza. Am mancat cateva fysalis, o portocala si mai am sa aleg intre un compot de piersici si o punga cu morcovi. Ce sa aleg?



io votez cu compotul si vreau sa stiu ce-s fysalis alea.


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





Am mancat morcovii. Am scris eu gresit, sunt physalis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

maru, "invartii" o varianta de cartofi frantuzesti fara cartofi. care fu'ra inlocuiti cu conopida si broccoli
mihaela, stiu ca suntem scumpi, da' suntem fara zahar, nepasteurizati si presati direct in fabrica ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

azi am vrut sa va pun un banc cu poza :)
cum puneti voi poze la galerie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

azi am vrut sa va pun un banc cu poza :)
cum puneti voi poze la galerie?


Te duci la mesaj, click pe "galerie mesaj" si iti apare o fereastra...incarci poza si apesi pe inchide. Dai refresh si vezi si poza incarcata :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Te duci la mesaj, click pe "galerie mesaj" si iti apare o fereastra...incarci poza si apesi pe inchide. Dai refresh si vezi si poza incarcata :).



toate astea dupa ce postezi deja mesajul (ca-s multi derutati de chestia asta, se asteapta sa poata pune pozele in timp ce posteaza mesajul, asa cum e normal pe alte forumuri).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:


da, da mianna ... asa ma asteptam, da' am avut o vaga banuiala ca trebe sa postez inainte ... multzam, feteleor! stiam io ca ma pot baza pe voi!

iacata si "bancu'"

un constructor este platit cu 50 RON pe ora. sunt angajati doi constructori, pentru instalarea a 7 piloni de fonta, in scopul de a opri parcarea masinilor pe trotuar. instalarea unui pilon dureaza o ora.
intrebare:
in cit timp isi vor da seama unde au parcat masina?!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

maru, "invartii" o varianta de cartofi frantuzesti fara cartofi. care fu'ra inlocuiti cu conopida si broccoli
mihaela, stiu ca suntem scumpi, da' suntem fara zahar, nepasteurizati si presati direct in fabrica ;)

lol, cartofi frantuzesti fara cartofi...rolling head!

io ma bucur ca nu am fereastra si nu vad ce jale tre sa fie afara...
declar ca io vreau primavera, ca vreau sa ies la alergat! ca mi-e ciuda pe bondoaca mea de sefa care iese la alergat cu un grup de colegi, indifferent de vreme si io is mai baba ca ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

Citat:
maru, "invartii" o varianta de cartofi frantuzesti fara cartofi. care fu'ra inlocuiti cu conopida si broccoli


Nu dezvolti un pic? Ce fel de branza pui ca eu pun telemea la cartofii frantuzesti. Este unul din felurile favorite de mancare ale copiilor. Sunt pungi d-astea congelate cu conopida si brocoli peste tot asa ca mi-ar fii chiar mai usor decat sa fac cu cartofi. Merge si la varianta asta a ta tot branza sarata sau pui cascaval?

mianna de cine iti place din Downton Abbey?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

cred ca merge cu telemea, de ce nu! io pun keso al nostru :), cottage cheese al vostru :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariavi67
mianna de cine iti place din Downton Abbey?



pai... de blondu' cu minunatii ochi albastri, adica de Matthew. e cineva care sa nu-l placa?

Mergi la inceput