Homeland (1)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru
ah, ce va pasa, stati acasa... noi avem primul weekend lung la mijloc de feb, chiar de ziua mea :)



auzi, ia nu te plange - la noi nici nu s-a inventat ideea de week-end lung si nici nu vreau sa ma gandesc cum pica anul asta zilele libere, tot in week-end.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

Citat:
io gatesc si man'c si uneori plang :) dupa ce man'c


nu merita mai sa plangi pentru asta..

Eu sunt chiar fericita dupa ce mananc mai ales daca gatesc altii.

Nu o sa ne putem incadra toate in acelasi tipar si aste e chiar bine important e sa ne simtim acasa

Ma trimite si pe mine cineva sa mai lucrez ceva azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Adela, ce invarti la plita?
eu sunt saptamana asta in dieta drastica! ieri m-am porcit rau de tot, am facut minieclere cu crème de dulce de leche si tavalite, inamolite in ciucalata!
mancat fara numar, si acu ma vait si nu am curaj sa ma sui pe cantar!

maria, multumesc!
scoala e platita de job, si U of T e vazut zic io destul de bine cam pe la toate disciplinele. Deci mare mirare sa intre pruncul aici, desi el isi da silinta!
ieri cu cel proiect, nu era el multumit de ceva, si a zis ca nu o sa intre la fac din cauza mea, ca nu il ajut cum trebuie...., si o sa stea pe capul meu toata viata... acasa, asa cum sta tatsu! si se intoarce catre tatsu si zice: daca nu ma ajuti, de cine crezi ca scapa mami in vreo 2 ani, de mine ori de tine?
(eu eram pe burta de ras in interior meu, altfel in afara serioasa crunt)

ma intorc la ceaiul meu si la summarize o sedinta de 2 ore, mama ei de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui maru
ah, ce va pasa, stati acasa... noi avem primul weekend lung la mijloc de feb, chiar de ziua mea :)



auzi, ia nu te plange - la noi nici nu s-a inventat ideea de week-end lung si nici nu vreau sa ma gandesc cum pica anul asta zilele libere, tot in week-end.


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...




mianna, nu ca vreau sa pun sare pe rana, dar daca ziua aia libera pica in weekend o luam luni fara discutie. Sunt si zile libere de genul: prima luni din luna septembrie, cand e labor day, ori prima luni din august, cand e civic day...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

maria, daca ia un 70 si la suta, vine cu fata aia de motan din Shrek si ma intreaba: tu ma mai iubesti si cand iau 70 si la suta?
uite, e mai aproape de 80 de cat de 50
are frate o logica de imi trebuie cateodata si 2 zile pentru o replica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Io ma strofoc aici cu un raport de laborator, il am la corectat. Profa asta face niste comentarii haioase...cica eu scriu ca bacteriile supravietuiesc intr-un anumit mediu...ea corecteaza: de observat ca trebuie sa si creasca, numai sa supravituiasca nu ajunge.

adela am luat suc de care produceti voi. E bun, dar scump....

mianna azi ce serial mai vezi?

maru eu am vazut eclerele tale .

Eu mananc cina: paine cu crema de branza. Am mancat cateva fysalis, o portocala si mai am sa aleg intre un compot de piersici si o punga cu morcovi. Ce sa aleg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Buna seara:)

Sper ca ati trecut cu bine peste blue monday, cica azi a fost ziua cea mai deprimanta a anului ...

Io sincer n-am avut timp sa ma deprim ca am fost in priza de dimineata de cind a dat prima ninsoare a iernii asteia ...
Am si intirziat nitel la lucru dar tot am fost prima :)

Cind am ajuns acasa am gasit un om de zapada irlandez in geam :)) ( zic irlandez fiindca e mititel, cit zapada ce cade iarna in Irlanda)

Carmen, imi pare tare rau de ciinele vostru :(

Cu scolile asa e si aici, intii se ia in considerare zona in care locuiesti, apoi daca mai sunt frati/surori la scoala-asta e un criteriu major, apoi daca parintii au fost elevi ai scolii etc. unele scoli au liste de asteptare si de 10-11 ani si nu stii pina in ultimul moment daca esti acceptat sa nu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru
mianna, nu ca vreau sa pun sare pe rana, dar daca ziua aia libera pica in weekend o luam luni fara discutie.



stiu si asta de ce nu-i invata nimeni si pe ai nostri oare?

am un prieten in Austria care imi face cadou calendare de perete, si le folosim, ca alea date de firma noastra is nitel mai mici si io-s mioapa. sa mai zic ce-i la gura noastra cand vedem ca iar au austriecii o zi cu rosu-n calendar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

mianna azi ce serial mai vezi?



am la incarcat episoadele 3, 4 si 5 din Downton Abbey. asta vad ca are sezoane mai scurte (cam 8 episoade/sezon, 3 sezoane), asa ca o sa-l ispravesc si pe asta cat de curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Eu mananc cina: paine cu crema de branza. Am mancat cateva fysalis, o portocala si mai am sa aleg intre un compot de piersici si o punga cu morcovi. Ce sa aleg?



io votez cu compotul si vreau sa stiu ce-s fysalis alea.

Mergi la inceput