Buburuze de mart-apr2013(14)!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Iulia, iti doresc sa treci cu bine peste probleme si sa ai un bebe sanatos. Sa ramai cu noi sa ne mai povestesti ce mai faci si cum mai merge sarcina.
Mihaela, Eva, Cosminuta, felicitari pt bebelusii voinicei! Sa avem parte numai de vesti bune


ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Iulia, esti o luptatoare, sarcina usoara in continuare si bebe sanatos!

Eu fetelor am avut o noapte ingrozitoare. Am racit si m-am chinuit ingrozitor cu durere de cap, nas infundat si am impresia ca am inghitit un cactus la cum ma ustura gatul. Ii tot dau cu ceai cald si vit C dar pare sa se tina bine de mine raceala.

31+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Iulia Dumnezeu sa te ajute! Prin cate ai trecut! Iti multumesc mi-ai intarit inca o data convingerea ca fac bine sa nu ii fac vaccinuri copilului asa zis obligatorii. Mama lui de sistem si oameni fara creier.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Elena, apropos de pretul transportului - il afli inainte de a finaliza comanda. De ex., pt pachetul cu sterilizatorul, pompa, biberoanele si interfonul, am platit transport 9 lire, iar pt carucior, care vine separat, am dat 12 lire. Cu tot cu transport tot nu ajungi la pretul din Romania... A, si inca ceva - de obicei ma uit sa scrie sub numele produsului "Dispatched from and sold by Amazon.co.uk", adica nu alti selleri, ca sa nu dureze mai mult sau sa vina in colete separate.
Ma bate gandul sa comand si Huggies, pt ca pretul este considerabil mai mic, dar nu stiu daca sa incep cu size 1 sau 2 (1 e pt 2-5kg, size 2 pt 3-6kg). Poate ma lamuresc mamicile cu experienta

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Veve poti lua oscilococcinum.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Scutec numaru1 se foloseste ft putin(la noi a fost 2sap). Unii folosesc direct 2.Daca e prematur ma gadesc ca foloseste mai mult timp.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Katy, multumesc, am luat si Oscillococcinum si ma resemnez ca voi avea de tras ceva zile. Imi vine sa-mi strang sotul de gat pt ca acum vreo 2 sapt am vrut sa-i fac vaccin antigripal pt ca e medic si la spital vine in contact cu multi oameni insa mi-a spus ca nu se prinde asa usor raceala de el. Drept urmare de cateva zile l-am ingrijit pe el dar intr-un final m-a doborat si pe mine boala.

Acum mi-am facut miere cu lamaie si imi aminteam ca imi facea mama cand eram mic#259; ceva cu lapte pt gat care se numea sodou, insa nu am idee cum se face.

31+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Liza, prietena mea a folosit in maternitate si in prima saptamana acasa un pachet de scutece nr 1 pentru ca fetita ei a avut 2,5 kg si nr urmator (pentru 3-5 kg) ii era mare la inceput. Deci poti comanda un pachet de scutece nr 1 sa ai la inceput de tot, daca crezi ca greutatea copilasului nu va depasi 3 kg (stiu ca depinde si de genetica treaba asta, de greutatea ta si a sotului tau la nastere) precum si de greutatea actuala estimata ecografic...
Eu cred ca fetita mea o sa aiba vreo 3 kg la nastere ca deja are 1,321 kg, dar tot am luat un pachet mic de pampersi newborn sa-l iau cu mine la maternitate.

29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Multumesc de raspunsuri. Cred ca iau nr.2. Oricum se gasesc scutece peste tot, deci nu va fi o problema cat stau in maternitate (unde n-am nevoie, ca o sa fiu la Medlife sper) sa se duca sotul sa ia si nr.1 daca e nevoie. Eu am avut 3850g la nastere (am mai intrebat-o pe mama acum) iar sotul 4500g . Greutatea estimata a bebelushei e deocamdata 3700g, dar dr. mi-a zis ca mai vorbim la eco de 36 de saptamani.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

VeveMara, sodoul se face cu galbenus frecat cu zahar pana se face spuma, peste care torni lapte fierbinte. Ma gandesc ca fiind cu galbenus crud, n-o sa mai vrei . Insanatosire grabnica iti doresc.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 32+

Mergi la inceput