Buburuze de mart-apr2013(14)!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Buna Katy82
am actualizat si noi semnatura - ce repede a trecut timpul ! acum ascult Debussy si cel mic vad ca se agita de zor in burta. sper ca-i place!

34 + Radu Tudor - AMR 5 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Casadralin si tu esti aproape de marele moment

Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Eu inceput sa citesc putin din urma si am uitat sa va salut, scuze. Buna fetele!
Vroiam sa va intreb daca stie cineva cum decurge nasterea la Elias si cum sunt asistentele pe acolo. Am si eu o teama, sa nu mi-l indoape cu lapte praf si sa nu mai vrea bebe sa sugar.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Multumesc, fetelor! Cand vad ca ati inceput sa puneti AMR la semnatura... ma apuca panica - mai avem asa putin...

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Casandralin am vazut ca ai intrebat de Garmastan. Eu nu am folosit inainte de nastere, dar parca acuma as folosi incepand cu saptamana 36-37.
De la odiseea cealalta stiu ca fetele foloseau dupa dus, isi frecau putin mameloanele cu un sapun nu foarte moale si apoi dadeau cu un pic de crema si gata. O data pe zi. Mai mult de atat n-ai ce face.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ieri am fost la tara si am adus hainutele de bebe a lui Miriam. Cand am timp o sa le pun la spalat, inpaturat si sa le gasesc un loc unde sa le pun. Trebuie sa ma decid unde pun hainele lui bebe, ca nu mai vreau alte dulapuri in casa. Ma gandesc ca totusi ar fi bine sa le spal mai tarziu, ca sa nu prinda miros de stat.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Eu nu am mameloane ombilicale, parca acum sunt si mai formate, decand am alaptat-o pe Miriam.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

merci felicitas
azi dau comanda de Garmastan

34 + Radu Tudor - AMR 5 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Aruam injectiile pt dezvoltarea plamanilor (dexametazona) se fac intre saptamanile 28-32. Nici mai devreme, nici mai tarziu.
Tu deja ai ajuns la 34 de saptamani asa ca aceste injectii nu-si mai au rostul.
Eu le-am facut la 28 de saptamani.

Pup mamica eroina, mai ai putin

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Chiar pentru cine trebuie sa scoatem motatele prima data. Mi se pare ca avem ceva cezariene prin februarie, daca bine mai tin minte.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput