Buburuze de mart-apr2013(14)!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

azi am fost cu sotul in standuri si mi-am mai luat o camasa de alaptare de data asta bleu.(mai am una rosie) am gasit hainute faine de tot din bumbac , romanesti si turceti si n-am rezistat- am luat un costumas din piepar + pantalon+ manusi +caciulita, o bluzita si un pantalonas separat, un scutecel din finet. toate au costat 49 de ron si cu ocazia asta acum stie si tati unde sa ajunga daca mai avem nevoie de ceva. cam 70%din bagaj e gata.

33 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

emilia eu zic sa incerci un tratament naturist pentru candidoza fiindca de cele mai multe ori medicamentele pe care le recomanda dr. rezolva temporar spre deloc problema. daca nu nasti normal si simptomele nu sunt extraordinar de deranjante, eu sa fiu in locul tau as sta linistita cu tratamentul. in sarcina din cauza schimbarilor hormonale si a modificarii ph-ul mucoase vaginale nu prea ai sanse sa scapi de candidoza. ai sa-ti bombardezi corpul cu si mai multe medicamente si mai mult ca sigur peste 1 luna trebuie sa o iei de la capat. era un tratament cu iaurt undeva pe net dar din pacatenu l-am salvat atunci cand l-am gasit . stiu ca o colega la facut si a scapat de candida.

33 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Felicitas a luat f.bine bebelina ta. Mie, la 33 de sapt mi-a spus ca bebe are 1,700. M-am cam speriat. Trag insa nadejde ca ecograful mai da erori pe final, bebe sta f.inghesuit si nu cred ca l-a masurat bine.
Mara eu sapt viitoare tb sa-mi fac analizele de 35 de sapt si ma astept sa comenteze Dr., nici in primul trimestru nu a vrut sa mi le dea gratuit. De gura mea mi-a facut internare de o zi si am beneficiat de ele ca si simplu salariat, nu ca si graviduta.
Vad ca voi sunteti vrenicute, eu mai am de pus in bagajul de spital, patut luam in Feb iar carucior am imprumutat de la niste prieteni, tb sa mergem dupa el.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Ramonika te admir pentru curajul tau. Se vede ca esti suficient de puternica pt a fi si mama si tata pt micutul tau.
Arianna mie mi-a dat Dr supliment de fier si Elevit de la 4 luni. Peste fier am cam sarit, adica l-am luat mai rar pt ca oricum Elevitul contine fier. Nu mi-a iesit anemie la analize asa ca nu stiu de ce mi-a dat atat de mult. Legat de detergent si eu gandesc la fel, am spalat hainutele cu Ariel si am dat clatire intensiva.
Mara si eu am dureri jos, am inteles ca pot fi muschii bazinului care se dilata ca sa faca loc bebelusului. Si eu am un mare stres cu colul care este 2,2, inchis din fericire.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Legat de sforait, mai nou o patesc si eu, desi inainte de sarcina nu stiam ce inseamna.
Emilia eu m-am luptat cu candida toata sarcina. Cam o data pe luna mi-a dat ovule lomexin, dupa o sapt-doua, revenea problems.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna dimineata burticute,

Va invit la o cafeluta cu mult lapte si miere si o prajiturica cu mere .
Noi ne-am facut mari avem 34 sapt si suntem tare voiosi si miscaciosi.
Vroiam sa va intreb daca stiti cand se face injectia aia pt dezvoltarea
plamanilor bebelusului?
La cate sapt?
Si noi suntem cu bagajul aproape gata .
De cate ori ma duc prin magazine nu ma pot abtine sa nu cumpar ceva pt bebe.
Va doresc o zi linistita .




31+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Buna dimineata,
Noi venim de la eco de morfologie trim.3, avem 2190g si un avans de vreo 9 zile (adica ecografic avem 33s2z), totul in regula, col lung si inchis. Greutatea estimata la nastere cica ar fi in jur de 3700g, eu am avut 3800, deci n-ar fi de mirare. Am mai facut si eu ceva cumparaturi de hainute, ca nu ma pot abtine, desi am deja mosternire o gramada. Mai am un pic si termin si de amenajat camera, dar o sa ma ocup mai mult cand raman acasa.
Va pup si va doresc o saptamana minunata.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata burticute!
Aruam la cat mai multe saptamani pana la 40!
Si noi am intrat in saptamana 31. Am pus si AMR.
Liza felicitari pentru bebit marisor. E bine sa aiba peste 3500 ca sunt puternici si nu te chinui asa tare cu ei, dar mai mult de 4000 este cam au pentru mami la nastere naturala. Nu trebuie sa fie exagerat de mari pentru ca oricum apoi cresc vazand cu ochii.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neata burtici!!!!

Noi am lenevit tot weekendul,asa de bine a fost

Katy bine ai revenit printre noi.Eu zic sa stai linistita cu greutatea lui bebe.E posibil sa nu fi calculat bine ecograful insa si daca va fi mai micut nu e nici o problema.Nepotica mea s-a ascut la aporoape 37 de sapt. si a avut doar 2150gr,iar acum aproape la 6 luni deja se ridic in fundulet si are aproape 7kg.Bine ideal e sa aiba peste 3kg la nastere insa cel mai important e sa fie sanatos ca se face el mare dupa

Emilia cu candida am avut si eu probleme intodeauna.Si acum am insa daca nu-mi da senzatii aiurea gen mancarimi,usturimi sau are culoare ciudata eu o las in pace ca oricum ar aparea din nou.Casandralina ar dreptate in sarcina e mult mai frecventa din cauza modificarilor de hormoni.

Aruam ce putin mai avetiDoamne ajuta in continuare si sa stea bebe cat mai mult la caldurica.Injectia de maturare a plamilor cred ca se face incepand cu sapt. 28 insa nu sunt sigura.

Liza,bravo pt vestile bune,tot asa in continuare

Am achizitionat si eu biberoane pt bebe,am gasit de la Tomme 1 + 1 la 35 le ron.Mi s-a parut convenabil.Aaa si am mai luat un body ca nu m-a lasat inima sa-l las acolo

Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa!!!!



Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Cosminuta Multumesc de incurajari. M-am panicat initial dar ma las in voia lui Dumnezeu. Mai mult decat a avea un stil de viata sanatos nu pot face pt el.
Aruameu stiam ca injectia se face in cazul in care Dr.suspecteaza ca nu o sa ajungi la termen cu bebe, undeva pana in 34 de sapt, stiu ca a nascut o tipa la 35 si nu i-a mai putut face injectia.
Liza e f.b. fetita, felicitari!

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput