Bulgarasi: LMA Miruna, Kariss si Codrin! (42)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

LA MULTI ANI ANASTASIA!!!
SA CRESTI MARE, SANATOASA, SA AI O VIATA FRUMOASA, CU NOROC SI TOT CE ITI DORESTI TU!

La multi ani Cristina!! Iti doresc sa ai multe, multe bucurii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Multumesc Lexi!
Ica, asa, imi place ca iti respecti promisiunile!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

La multi ani ANASTASIA!! Sa te bucuri de o viata lina si cu impliniri la tot pasul! Totodata sa traiesti si cu numele. Astazi il celebram pe Sf. Anastasios

La multi ani Cristina! Sa te bucuri de cele 3 comori ale tale!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multi ani Anastasia sa cresti mare,sanatoasa si norocoasa.Mamica Georgia sa va bucurati de minunea din viata voastra.
La multe lunite si pt Leonard sa cresti mare sanstos si norocos.
Ieri nu a fost chip sa intru....fetelor multumesc pt informatii despre fb.daca vreti sa imi dati accept eu sunt lavynya srb
Cristina La multi ani si pt tine, sa fii fericita,iubita si implinita alaturi de familia ta.
Georgia-ai vazut ce repede m-am conformat la apel- hai repede si tu
Am vazut pozele cu bulgarasii la livrare -doamne ce copii frumosi avem...
Weeekend frumos tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite Leon!
Deci lalilutza ai facut contul pe FB?
Ai intrat in grup si te-am ratat?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

am intrat sa va urez weekend placut

cupiii sunt afara cu tati si io butonez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multi anisori!
Andrei si Sebastian

Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi


La multi ani Elleni!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

La multi ani, Andrei!, La multi ani, Sebi!

Sa cresteti mari, sanatosi, frumosi si norocosi!

La multi ani, Eleni!

Ce de sarbatoriti vom avea zilele astea... Let's party!

Din pacate noi vom renunta la petrecerea de un an, adica vom sarbatori bineinteles bulgarasul si ii vom taia motul, dar acasa, doar cu bunicile si nasii. Cand a implinit fetita un an toti prietenii nostri mai apropiati au raspuns prezent si au avut chef sa participe, a fost superb, am avut o parte a restaurantului numai pt noi si n-am deranjat pe nimeni, am negociat un meniu orientativ dar s-a mai comandat si pe langa varianta standard, mai ales pt copiii mai mari. In plus ne-au lasat sa aducem noi bauturile, inclusiv cele nealcoolice. Pot sa zic ca financiar nici n-am simtit, cu toate ca la vremea aceea indemnizatia de maternitate fusese fix 600 ron pt toata lumea, iar eu eram in prima luna dupa reintoarcerea la job.

Acum preturile la restaurant mai ales pt evenimente organizate ating absurdul, ma rog, asta in raport cu situatia noastra materiala actuala si cu faptul ca vreau sa mai stau acasa cu Cristi cateva luni, fara indemnizatie. Si mai contribuie la lipsa mea de entuziasm si cateva refuzuri pe care le-am primit la botez din partea unor prieteni dragi pe care nu mai am tragere de inima sa ii invit, plus atitudinea sora-mii care a vazut baietelul in luna mai si mai apoi la Craciun...

O zi faina sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Amelia, nu te necaji, te rog. Desi te inteleg perfect si am am simtit diferentele facute intre ei. Unele din prostie, altele fara voia oamenilor. Adica am nascut intre craciun si rev, n-a venit nimeni la noi la spital. Pe mara am nascut-o in august, am avut zeci de viziatori.. Acum la un an la fel. Care mai de care aveau planuri, plecau, sau n-aveau bani sa vina pana la bucuresti. Am inteles si m-am concentrat pe familia mea.
Sfatul meu este sa nu te mai gandesti cum ai facut la andra, iti chemi persoanele care conteaza pt voi, acasa, si aia e. Cheama bulgarasii din tm si pe mamele lor, ca tot va cunoasteti si va intelegeti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multi ani Andrei,La multi ani Sebi, sa cresteti mari, sanatosi si norocosi.
La multi ani Elenii cu sanatate,fericire si multe impliniri!!!
Amelia,eu te inteleg PERFECT, important este ca tu si ai tai sa va simtiti bine..Alice- ai dreptate ,concentarea pe familie si persoanele care conteaza.
Noi azi il vom sarbatori pe Andrei, avem o prietena care vine in vizita.O sa facem conferinta pe skype cu bunicii, cu suflat in lumanare si asta e.Maine D este la serv.pana seara la 7 deci toata ziua o sa fim noi doi.Petrecerea cu taiatul de mot undva la vara la Constanta.dar mai este pana atunci.

Mergi la inceput