Bulgarasi: LMA Miruna, Kariss si Codrin! (42)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata asa mai pe la pranz... Va invit pe toate la o felie mare de tort, cafea , ceai ,suc si ce s-o mai nimeri pe langa
Va multumesc din suflet ptr urarile de "La multi ani"sa dea Domnul sa ne fie bulgarasii sanatosi si fericiti toata viata.
Georgia m-a impresionat povestea ta,oare ne gandeam noi in urma cu cativa ani cat de fericite o sa fim?
Suziq- nu credeam ca isi mai aminteste cineva de atunci..asa este, era intr-o sambata -asa a fost programata cezariana-si intr-adevar am vazut TOTUL IN DIRECT, asta a aparut Andrei apoi singurul lucru care a contat a fost doar el.Mai trageam cu ochiul sa vad ce fac ei dar concentarea era pe el...
Adc- nu prea am eu talent la scris dar o sa ma mobilizez sa scriu cateva randurideci cum a ramas cu petrecerea ?
Noi aseara l-am sarbatorit,cu tortulet, baloane colorate , fluierase,coifuri,doar noi 3 si o prietena ,ne-am simtit f bine.
Spunem si noi La multi ani ptr Ilinca sa cresti mare sanatoasa si norocoasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

La multi ani!
Andrei si Sebastian
Andrei
Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!

adc

nici noi nu stim ce sa facem cu petrecerea de 1 an...acasa nu stiu daca ma tin nervii...nu stiu cand sa pregatesc si cine face curat pentru ca eu cred ca vor fi cam 20-30 pers...la restaurant cred ca ne rupe...e mai simplu vara in curte cu un gratar dar...

georgia mi-au dat lacrimile

lali multumim de tort!

despre noi: filip e ok cu matusa, rares bine si eu, io bocna...nu stiu cum si de unde iar cristi are al 4 lea diagnostic si el sta tot cu dureri mari...nici nu mai stii ce sa crezi despre medicii astia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multi ani Andrei!!
Lali, sa iti traiasca puiutul, sa fie sanatos si fericit toata viata, iar voua sa va umple sufletele de bucurii!! Si eu imi amintesc de ziua cand a venit pe lume Andrei. Eram in mall, la locul de joaca cu Emma cand am primit telefon de la tine...Tin minte si acum ce voce linistita aveai cand povesteai cum ai vazut totul in oglinda .. si ce bucurie se auzea din vocea ta cand povesteai de el.

Legat de petrecerea de mot, si noi il vom sarbatori pe Vladut acasa, cu familia, nasii, bunicii si cativa prieteni apropiati. La noi e dubla aniversare, ca e si ziua nasului. Si eu ma gandesc ca nu incapem toti, dar e mult mai comod acasa pentru Vladut. Asta e, om vedea cum o fi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

raportam nopti mai linistite, fara treziri dese, copilul se simte mai bine, am terminat antibioticul.
mai avem sa ne revenim noi ca suntem praf de raciti.

petrecerea de mot am facut-o in familie, acasa, 8 adulti si 2 copii. a fost f bine. la starns m-a ajutat mama, apoi masina de spalat vase si-a facut treaba.pentru bebe a fost cea mai buna alegere. asa ca, daca aveti posibilitatea, va recomand aceasta varianta.

letitia zi ceva sa stiu ca nu te-ai suparat ca nu am reusit sa ne vedem.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ica ce a ales robert de pe tava?

fetele promit ca intru si io in grupul de pe fb ,ca prea a fugit toata lumea acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Georgia, am stiut eu de ce am zis sa scrii povestea. Foarte frumos deznodamantul, nu stiam povestea ta. Doamne ajuta ca e totul ok, uitasem complet de ideea de amniocenteza, m-a stresat mult problema, si mie mi-au recomandat-o multi doar pt ca aveam 39 de ani cand am ramas insarcinata. Dar cum rezultatele la teste au fost ok chiar si cu parametrul varsta luat in calcul, am hotarat sa n-o fac, avand si mare incredere in ecografiile facute in timpul sarcinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Ica, stai linistita, nu m-am suparat! A inceput nebunia la birou si asa imi vine sa-mi iau campii!!!

La multi ani sarbatoritilor!

Georgia, impresionanta povestea ta! Asa am visat si eu la un miracol de felul asta... sa nu ajung la FIV, 6 ani, dar nu a fost sa fie! Inca mai visez, daca se va intampla o sa il intampin cu cea mai mare bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Maaai da ce prietene am eu...cum v-ati amintit de acum 1an....va imbratisez cu mult drag pe toateAdc, Dari, Suziq sigur punem de o intalnire asa ca de martisor in prima sapt din martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Fetele mor de dorul DC0ului plin unde veneam cu sufletul la gura sa va povestesc ce si cum, unde, cand, cu cine, de ce. Pe Fb totul e asa sec. Postezi ceva acolo si parca astepti comment-uri, dar cateodata scri pur si simplu ca sa vada lumea caa esti acolo, ca urmaresti, nu ca ai vrea aprecieri sau compatimiri. Sper ca intelegeti ce vreau sa spun. Aici ai chenarul tau, scri ce te doare si apoi, daca fetele vor sa sublinieze ceva, fac un mesaj cu citat si totul e limpede. Asa, pe Fb, daca cineva a facut un comment la o postare, nu il poti cita si cu atatea tize, te poti incurca. De multe ori cand scriu de pe tel si vreau sa fac un tag cu vreo Elena sau Ioana, mi se intampla sa incerc de cateva ori pina o nimeresc pe cea corecta. Si apoi eu nici acum n-am invatat numele reale. Mai sunt fete pe care le stiu doar dupa nick-ul de aici sau pe care le-am retinut cu numele real si nu stiu cum le cheama aici.
Dar vreau sa va povestesc o banalitate, asa cum povesteam si cand eram gravidute. Am insotit o prietena la ultimul eco (la incep. lui feb va naste o fetita ) si acolo am cunoscut o asistenta, romanca, ce a simtit nevoia sa ii ureze cele bune prietenei mele. Din una in alta, am povestit putin si o intreb daca are copii. Mi-a raspuns negativ, dar entuziasmata ca in 8 luni va avea o fetita. Am ramas oleaca perpelexa asa, cu fata si mintea de ardeleanca, adica esti gravida intr-o luna si deja sti ca va fi fata? Si ea mi-a raspuns ff senin ca ieri i-au aprobat dosarul pt a adopta un copil din Ro si vor o fetita.

AdrianaBuc prietena mea e cea care a avut operatia pe col, despre care iti povesteam anul trecut. Imi amintesc cum mi-ai pove atunci ca si tu ai avut colul scurtat si ai devenit mamica nu o data, ci de doua ori. Atunci am printat alea 2 randuri scrise de tine si i-am datt sa citeasca, ea fiind convinsa ca nu va mai putea avea copii. Cu ajutorul lui DD a avut o sarcina usoara, fara absolut nici o problema. Acum o asteptam pe micuta Timeea Maria sa soseasca sanatoasa.
Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Georgia impresionanta poveste are Anastasia!

La multi ani Andrei!!!

Mergi la inceput