Piersicute de iulie august (21)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Acum mi-am dat seama ca exact acum 1 an pe 15.01 am facut testul de sarcina si a iesit pozitiv.

Noapte usoara fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Scuze, nu stiu de ce imi posteaza de 2 ori mesajul.... Scriu de pe tableta si de ceva timp obv ca imi face figura asta.

Noi suntem mai bine, mai tusim cand si cand. Am intrebat-o pe pediatra daca sa-i fac aerosoli si a zis ca nu e cazul...
Si-a mai revenit si cu somnul, o culc mai tarziu 22-23 si imi doarme pana la 6, ceea ce e altceva fata de la ora 20 pana la la 3 dimineata
De vomitat, mai rar, mai avem 2 sapt de tratament si sa vedem pe urma ce se mai intampla...

Eu am cazut in oala, sper sa nu ma tina mult! De la netezirea creierului mi se trage .,. Cred ca dupa 1 an si jum cand o sa ma intorc la munca o sa'-i spun sefei "a bu bu".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ola cum sunt piersicutele bolnavioare.sper sa le treaca cat mai repede.noi suntem tot asa .toata ziua a fost cu febra dar nu cred ca fff mare.nu am gasit azi nici un termometru in casa sa ii iau febra.sper sa nu ii urce la noapte.
Porumbita la multi anisori piersicutei tale frumoase
Va pup si sa ne auzim dimineata cu bine la cafeluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Am uitat sa va zic ca toata ziua I a curs din ochisori lichid galben.mai devreme cand s a trezit abia si a deschis ochisorii.sa il dau cu ceva oare?se poate sa fie de la raceala sau inseamna ca are ceva infectie care necesita antibiotic.dim cand am fost la dr nu avea ca sa ii spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Las cu frisca pentru cine doreste.
Noi ne-am trezit la ora asta azi(sper sa nu isi faca obicei)sa nu pierdem stirile de la ora 7.
Laura,sper ca e mai bine Andreiu
Freedelia,sper ca Jeff nu mai are febra
Ali,Denis cum mai e?
Sanatate multa tuturor!!

Revin dupa ce ma trezesc bine ca acu' inca dorm pe mine

Pup fetele si piersicutele!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Vera, multumim de cafea. Ma inscriu la o cana mare. Eu nici macar la stirile de la ora 7 nu mai am acces. De cand e Aurora in camera ei nu am TV acolo, iar cand doarme dim vin in bucatarie la cafea. Nici aici nu e TV. Oricum, cand vede ecranul se intoarce si isi atinteste privirea in el, asa ca prefer sa il inchid. Si ai vostri fac asa? Ce faceti, ii lasati sau opriti TV-ul?
Sper ca toti bolnaviori sunt mai bine si febra a scazut la toata lumea. Sper ca si mamicile bolnave si-au revenit.
Noi suntem ok, pe mine parca m-a lasat durerea de cap de ieri si sper sa fi fost doar curentul nu ceva viral.
Astazi am programare la oftalmologie ca nu mai vad bine de loc la distanta si apoi merg cu o prietena la balet. Un spectacol ma refer, nu sa baletam noi. Nu ma dau in vant dupa genul asta, dar daca m-a invitat am zis ca profit de o seara libera si il las pe bebe cu buni si/sau tati.
Va pup pe toate si bantui pe aici asteptand vesti bune despre bolnaviori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Multam de cafea!

Pupam piersicutele bolanvioare si speram sa se faca bine cat mai curand.

Muraturica eu am TV in camera dar nu e interesata de el mai mult de 10 secunde. Mai ridica privirea spre el cand sunt reclame in rest nimic.

Fetelor unde trebuie sa anunt ca ma intorc la munca si cand? Cand imi vine si decizia de la serviciu ca ma reprimesc aia? Sunt in ceata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

~~~Capitolul 22~~~

Mergi la inceput