Piersicute de iulie august (21)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Am scris in paralel cu Laura.Bine ca reusesti sa il hidratezi. Sper ca apogeul sa nu fie foarte rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Fetele intru scurt cat ma lasa ramitza.

Laura sanatate multa andreiutului. 40 mi se pare foarte mult, eu cred ca eram la spital de la primul 39. Sunt mai panicoasa de fel.

Fetelor iar sunt super reduceri la cora, cred ca se chinuie sa scape de stocurile de hainute. Acum sunt aceleasi hainute reduse data trecuta, doar ca mai mult...

Am fost pe la pediatru azi. In greutate a luat mai putin. Are 8.150, dar iar s-a lungit, ajunse la 75 cm... De la 7 luni incepem sa introducem ou, vita, curcan, branzica si altele ca deja lista e lunga.

Cu tal valg-ul eu sunt si mai in ceata. Ca sa ne lamurim ne-a trimis si la ortoped. Am fost. Asta a zis sa nu mai facem kineto.. , sa-i fac eu cate putin acasa, ca e ok... Pana mea.. Eu ma duc, ca rau nu-i face si oricum luni incep munca, asa ca nu prea mai ajung. Bine ca o sa ma duc doar 4 ore pana la 1 febr...

Revin mai pe seara dc mai apuc, sa mai raspund si eu una, alta. dc nu, va multumesc mult pt sustinere. Azi a venit un gigel sa vb de camera, sa vdm ce scor ne da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Of, mai fetelor, ma doare capul ingrozitor.Dar, parca sunt mai bine decat ieri. Eu, tot in carantina. Ma ut la NECTAREl din usa. E rau si lui barbatu-meu.Nu suport sa fiu racita.
OLIVETTE, ce m-ai distrat cu obiectivele turistice. Asemenea obiective, sa nu ai parte.
DELIA, am luat carrierul de la tatal tau. Merci frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Carmen, noua ortopedul ne-a spus ca "parintele este cel mai bun kinetoterapeut". Pentru cazurile usoare, probabil asa este. Vlad are picioarele usor curbate spre interior, nici nu ne-a spus cum se numeste chestia asta, probabil chiar e o forma f usoara.
Cred ca cel mai important este sa faci si acasa ceea ce va arata la kineto.

Roxy, o rugaminte, sa imi spui si mie cand iti intra indemnizatia, eu am depus dosarul la vreo 2 zile dupa tine (iar decizia nu am primit-o).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelor va invit sa participati si sa castigati o caciulita hand made, la alegerea voastra..
Detalii aici https://www.facebook.com/bebelus.homemade

Scuze de deranj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Vera ma gandeam ca nu ne ai pove cum ai nascut in it
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

HAIDETI CA NU VA MAI GASEAM SA VA CITESC. ati trecut pe pag 2. culc trupa si revin... daca nu adorm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

am facut eu doua filmulete pt cele 6 luni ale piticului :)

o sa le dau anei pe pm si cu rugamintea sa mi le puna pe mailul comun sau picassa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Fix azi nu m-am mai uitat pe listuta pentru sarbatoriti.

La multe lunite cat mai frumoase, Porumbita si Carmina.

La fel, cu intarziere, pentru Nectarie si Emma !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Offfff stau si eu de planton, ca Jeff a facut febra, i-am dat niste ibuprofen si acum il pazesc sa ii scada. E 4 dimineata...

Laura -- sper ca e bine Andreiutul. Sigur de la antibiotic vomita, Aigmentinul este unul dintre antibioticele cu cele mai multe reactii negative la stomac. Si sotul meu vomita dupa prima doza de augmentin, de cate ori incearca sa ia. Iar antitermicele mu au nici o legatura cu antibioticul, asa ca nu pricep de ce ti-o fi spus sa le opresti. Ele contoleaza febra ca sa previna convulsii sau alte complicatii...

Ana -- port bebeul de la chicco, ca si celelalte cu baza ingusta, tin copilul intr-o pozitie gresita, ii forteaza oasele soldurilor din articulatii, pot accentua displaziile si alte conditii ortopedice. In plus, toata greutatea corpului este sustinuta pe zona pubiana, unde se gaseste capatul coloanei vertebrale, pe care se pune o presiune foarte mare. Pozitia este de asemenea inflexibila, corpul este tinut fix, nu numai sustinut in pozitia sa fireasca, ci fortat intr-o pozitie teapana, numai membrele atarna si pot fi miscate libei, corpul amorteste. Ca sa nu mai spun ca pentru adultul care. Ara bebelusul este crunt, toata greutatea este purtata pe umeri, iti intepeneste gatul, umerii te dor.

Ca recomandari, orice port bebe ergonomic -- de la cele mai "anti main stream" ca tot vorbiram de asta (sling, wrap, meitai) la cele cu catarame (Ergo, Manduca, Boba sau ale mele).

Gata i-a scazut febra, ma cucl, ca in 3 ore tre sa il duc pe John la scoala.

Mergi la inceput