Piersicute de iulie august (21)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Hai k akum am vz update-ul...
Laura - bine k nu e ceva mai grav! Va tin pumnii sa treceti cu bine de noaptea asta!
Vad k viroza deja loveste in plin asa k aveti mare vrija si de voi si de bebei in urmlerioada k cica se anun#355;#259; nashpa rau :(
Ada - mi-am adus aminte...cam terminata cucoana aia...cum sa-ti permiti vreodata sa spui asa ceva cuiva??? Indif cine ar fi! E incredibil k poate sa gandeasca asemenea traznai!!!
Sunt cam obo si nu mai stiu ce vroiam sa va zic...ne auzim pe maine cu vesti bune si fara muci! N bunutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Fetelor a facut 40 febra , nu am intrerupt antitermicele . Groaznic moment , mai ales la primul copil , nu mi-e frica decat de convulsii . I-am bagat un novocalmin .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Laura, sper ca intre timp a mai scazut febra de la novocalmin. Azi ai zis ca mergi si la cabinet nu? Sanatate multa piersicutei caldute.
In alta ordine de idei, las cafea cu lapte pt toata lumea.
Eu m-am trezit cu nasul infundat, durere de cap si gatul si ceafa intepenite. Sper sa nu racesc si eu si sa nu ii dau Aurorei. Nu inteleg cum as putea raci ca nu am prea iesit din casa zilele astea.
Va pup si astept vesti bune de la bolnaviori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Muraturica, merci de cafea!
Poate ai stat in curent. Sanatate si sa treaca repede-repede.

Laura, sper ca i-a mai scazut febra! In locul tau eu m-as duce la Grigore Alexandrescu, n-as mai astepta pediatrul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

buna dim!
beau cafeaua si va tb sa plec la treaba!!! nu mai pot... am niste cearcane cat toata fata si negre... ma doare spatele... de abia am tras de cel mare sa se trezeasca, sa bea un pic de lapte si sa plece la timp la scoala (si l am culcat la ora 8 aseara!)

LAURA: stiu prin ce treci si febra asta mare. asa facea si M la orice raceala si diaree. de multe ori eram singura acasa si in Bucuresti (noi nu avem decat prieteni, cunostiinte aici, socrii au murit, alte rude ioc!) si tragea M cate un 40 in mijloc de noapte. dar sa stii ca ma consolam singura (cred ca de multe ori vb si singura): stiam ce am de facut (sa dau antitermice din 4 in 4 ore, sa l dezbrac, sa pun batiste umede pe el) si sa l hidratez (cate 1 lingurita de apa sau ceai neindulcit la fiecare 5 minute).
imi puneam ceasul sa sune din 5 in 5 min, de frica ca ma ia somnul si nu sunt pe faza. si dupa 2-3 zile de facut febre mari, era fresh, se vindeca. mi au zis ca are sistem imunitar fff bun, reactioneaza rapid, prompt si de aia se si vindeca repede.
asa ca eu iti tin pumnii si sanatate multa piersicutului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

Azi am un ceai de lactatie fara zahar si cu multa lamaie

Multu de cafea, o beau mai tarziu

Bb e la masa si sa o vedeti ce se foieste , se lupta, se trage, se ridica

Ali e un scump bb umblator si ce viteza domle

Delia deci autodiversificarea inseamna fara linguritza, bine ca ai specificat

Ioana bine ca mi-ai spus de piscina ca ma batea gandul sa merg si eu dar daca afecteaza lactatia mai bine pas
Ma multumesc cu exercitiile acasa

Si a mea foieste in toate partile, nu o mai pot lasa nesupravegheata, zilele astea ii iau tarc, se ridica in 4 labe si da din fund plus ca face flotari la greu

Oli ai intrat si pe FB in grupul de acolo? Asa intelesesem si eu din lege
Bine ca ai spus de Ca ca o sa beau eu jumatatea ce ramane de la fetita

Mi-am luat si eu magne b6 si fier sa fac o cura de 10 zile

Laura naspa cu febra, si A imi facea asa, eu il bagam sub dus ca ultim remediu, prima data a facut asa cand avea o luna

Ina cum e cu scoala ca mie imi vine sa imi iau campii si V e constiincios deci nu imi da batai de cap si tot imi e greu


Pup bolnaviorii si mamicile bolnavioare

Roxi ce abereaza Tv ul cu gripa?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata.Pot sa beau eu azi toata cafeaua?
Doamne chiar nu stiu cat mai rezist.Dupa primul somn de 1 ora,s-a trezit toata noaptea la 15-45 de minute.Sigur e de la dinti.Sunt praf!Partea naspa e ca nu se linistea pana nu-i dadeam sanul ,am incercat cu luat in brate,leganat,cantat,shashait,plimbat...plangea pana simtea sanul in gura .Acu o saptamana ziceam ca mai rau de atat sigur nu se poate.M-am inselat.Oare cat mai tine perioada asta?Oare isi mai revine cu somnul sau ramane cu n treziri?

Laura,ma gandeam eu ca e ceva la gat.Sper ca ati avut o noapte mai buna.Multa sanatate ,pup Andreiu!
revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Muraturica multu de cafea si sanatate multa!
Laura,ce faceti,cum mai sunteti?
Kimmy si eu sunt zombie,cu n treziri fara problema dintilor si tot asa ma gandesc si eu,oare cand o sa vad si eu o noapte cu doar o trezire, macar?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Laura sa ne dai vesti despre Andrei, imi pare rau ca treci prin spaime de-astea...

Apropo de preturi la Medlife eu cand am stat internata pt mastita, 2 nopti si o zi m-a costat 420 lei, am achitat doar cazare pt ca am adus trimitere de la medicul de familie si s-a decontat tratamentul integral. Nu mi se pare mult pt ce primesti. Am stat singura in rezerva, baie cu dus, mancare de 3 ori pe zi, asistenta medicala non stop, aveam telefon langa pat si sunam pt orice vroiam, in max 2 minute vine cineva sa iti aduca apa, ceai, orice... Pt comparatie am stat internata in 2007 la Spitalul de urgenta Floreasca, si desi eram rezerva cu 2 paturi, recent renovata, personalul medical avea atitudinea aia acra celebra, cand se termina perfuzia dura si cate 2 ore sa vina cineva sa mi-o scoata, cand trebuia sa merg la radiografii sau ceva, la fel, dura o eternitate sa ma bage cineva in seama, m-am jurat ca in spital de stat eu nu mai calc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Sa va mai zic si cu Salvarea romana, cand am facut febra 39.5 si frisoane din cauza mastitei a chemat mama salvarea desi noi toti ii ziceam ca mai bine ma duce sotul direct la Medlife si gata. Ei bine ea a insistat sa raman ca sa vina totusi echipajul sa ma vada. Ceea ce s-a si intamplat dupa 1 ORA si 40 MINUTE... Ce credeti ca imi zice proasta aia? Ca daca alaptez nu poate sa imi dea nimic decat vitamina C ... Si ca daca vreau sa imi dea Augmentin sa intrerup alaptarea. Ea ma trata de mastita cu vitamina C, va dati seama?? Cand i-am zis doctoritei mele s-a crucit. Inutil sa mai zic ca pana m-am vindecat am facut perfuzii din 8 in 8 ore timp de 8 zile.... evident nu cu Augmentin.... Eu in afara de SMURD, si sper sa nu fie vreodata cazul sa apelez la ei, in medicii de pe AMbulanta nu am deloc incredere, daca e sa pot merge pe picioare ma duc singura la spital si gata...

Mergi la inceput