Piersicute de iulie august (21)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ada, sunt foarte buni doctorii la medlife. Adica sunt cam cei mai buni din spuma de la stat. Exemplu- dr Marcu care e medic la Alexandrescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Laura tinem pumnii sa fiti bine si sa scapati repede de febra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

LAURA , daca ai nevoie de ceva , suna-Ma la orice Ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Laura, sanatate multa si sa ne tii la curent!

Am intrat putin sa vad cum e Laura. Sunt de-abia la pagina 2 cu cititul! Incerc sa recuperez acum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Multumesc de grija fetelor . S-a facut o ora de cand am sunat la salvare , a revenit sotul cu telefonul si au spus ca urgenteaza Cred ca trebuia sa le spun ca are febra 40 ca sa se miste mai repede .

Acum are 38,6 i-am dat la 7,30 doza de panadol . Problema este ca l-a luat somnul si doarme la taica-su in brate , sper sa nu-i creasca si mai tare febra in timpul somnului

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Of, Laura, hai, ca o sa fie bine. Fir-ar sa fie cu racelile astea.
IOANA, merci mult. Nu stiam. Citisem undeva ca noaptea nu fac garzi decat rezidenti acolo, si, devenisem un pic reticenta. Acum m-ai lamurit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Muraturica, nici Maya nu-si tine biberonul. Face asa cum zici tu. Am mai incercat eu sa-i pun mainile cum trebuie (am prins-o intr-o poza), dar era doar de forma, ca ii aluneca in jos, tragea aer si nu se prindea si ea ca trebuie sa-l ridice ca sa-i vina laptele.

Freedelia, sanatate multa si sa treaca repede racelile!

Referitor la Ca. La ctrlul de 6 saptamani, ginecoloaga mi-a zis sa iau 10 zile/luna calciu. Am luat, dar au inceput sa ma doara rau oasele, genunchii (cand ma ridic ma aolesc ca o baba), laba piciorului (pe lateral cand apas ma doare de zici ca am fost batuta cu paru'). Am fost la dr cu tendinita si i-am zis si de durerile astea de oase si imi spunea ca trebuie sa iau Ca pe toata perioada alaptarii. Chiar zicea ca ii spunea o colega ca daca femeile ar lua calciu pe toata perioada alaptarii, ea nu ar mai avea paciente cu osteoporoza la batranete. Asa ca am inceput sa iau zilnic unul de la Doppelherz, care are si D3 (pt fixarea calciului), biotina si acid folic. Spre deosebire de toate celelalte din care am luat pe asta scrie ca este revomandat in alaptare si sarcina. Pe restul scria chestii de genul: in perioade de efort fizic... Ma gandesc ca poate asta o fi mai bun in alaptare decat celelalte, datorita complexului de vitamine pe care il are.
In paralel mai iau si Elevit, tot la recomandarea a 2 ginecologi.

Muraturica, daca gasesti ceva interesant cu facutul la olita sub 1 an sa-mi dai si mie linkul. Eu nu am auzit nici pro, nici contra despre acest subiect si sunt curioasa ce si cum.

Aruba, ai fost haioasa cu alaptatul gemenilor! Daca ai prea mult ti-o aduc si pe Maya sa te ajute, ca eu n-am destul :))))
Nu lua in seama ce zice prietena respectiva. Unii sunt invidiosi sau vorbesc fara sa se gandeasca inainte. Felicitarile mele pt cofetarie si pt cum reusesti sa te imparti in toate partile si sa o alaptezi exclusiv pe printesa!

Trimit sa nu pierd si mai revin.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Ei bine da,a facut in sfarsit pe la vreo 7 apoi am facut baie,l-am schimbat si acum a facut inca unu' de i-a iesit din pampers si i-a ajuns la ceafa,i-a iesit prin pj de nici nu stiam cum sa-l car pana la baie
Oli,ii dau si eu zilnic bonnisan iar in ultima perioada de timp chiar trage mai multe parturi decat inainte insa tot cu maraieli iese kk..
Laura,sa ne tii la curent!pup Andreiutu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Laura, ne gandim la voi. Tinem pumnii sa fie bine Andrei. Si sanador are urgente pediatrice, asta ca alternativa. Si sunt ok medicii. Ca preturi, tot pe acolo e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Laura, ne gandim la voi. Tinem pumnii sa fie bine Andrei. Si Sanador are urgente pediatrice, asta ca alternativa. Si sunt ok medicii. Ca preturi, tot pe acolo e.

Mergi la inceput