Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Nu dorm si stiti de ce? pentru ca in salon suiera vantul ca in gara si stau si il pazesc pe Paul sa fie protejat de curent. Am mutat noptiera ca sa lipesc 2 paturi sa nu mai stau langa geam si am si schimbat patul cu cineva. Maine daca nu imi da drumul acasa fug, pe bune.
Olivette, pai dr care m-a intrebat daca nu ii dau ceai lui Paul cumva a insinuat ca si de asta a fost el deshidratat. M-a intrebat, pai dvs nu beti apa?????????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Aoleu, Carmen! Hai ca a mea e dr de familie si a recunoscut ca nu se pricepe la copii, dar tu in spital ...
Bine ca e puiutul mai bine si il iei acasa! Cu greutatea, lasa ca are mami laptic bun si recupereaza el!

Maya a adormit la 12. Avea 37.8 si i-am dat 4ml de Panadol. Mi -era sa nu creasca mai mult si noapte fiind, sa nu-mi dau seama la mana. Peste 45 min s-a trezit, a supt putin (i-o fi fost sete?), era inca fierbinte. Apoi a dormit pana acum, nu se mai simte deloc fierbinte la mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

neata si dau o cafea cu lapte

Carmen - incearca sa ii dai san prin somn si poate nu mai vomita

Mira - Natalia mea nu mai vrea de cel putin 2 sapt., am adoptat tot felul de tehnici care au functionat o perioada, singura care a ramas in picioare este alaptatul in timp de doarme. O adorm flamanda sau ce suge ea un minut , cand e semi-adormita ii dau san.
Ieri i-am dat 90 ml.LP, a supt cat era treaza (poate isi revine si ii place sanul si cand e treaza) , datorita faptului ca s-a tot agitat in sezlong, s-a chinuit sa isi ridice capul, picioarele aruncate in sus a vomitat sanul si i-am dat suplimentae LP inainte de somn.

Olivette - sper ca printzesa nu a facut febra si ai dormit linistista pana dimineata

Am uitat sa dau datele Nataliei:
Nastere 3500/ 52
o luna : 4100/57
2 luni: 4900 / 61
3 luni: 6100/64

Ma bag la un episod din serialul "Homeland" pana se trezeste Nataly


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata, dragelor!

Ramona, multumim de intrebare. A dormit foarte bine, n-a facut febra. La 7 m-am trezit eu speriata si ea inca dormea. La 7.45 a mai supt putin si trezirea finala la 9.15.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Neatza fetelor ..........
Prima intoarcere de pe burta pe spate !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_83 spune:

Buna ,
Multumesc de sfaturi ma gandeam sa nu aiba ceva la stomacel dar este o problema noaptea suge fff bine dar ziua nu vrea il mut il plimb sincer nu stiu ce sa ii mai fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Off Carmen imi pare rau!Sper sa scapati cat mai repede !E cumplit sa ai bebe bolnavior si sa mai ajungi si in spitalele noastre...

Olivette sper ca nu mai aveti februtaE atat de frumoasa Maya;)).Inca nu am reusit sa intru si eu pe contul comun si sa pot posta/vedea poze cu boboceii nostri.

Stela uite aici un exercitiu pt bebelusi pentru ai ajuta sa se rostogoleasca http://www.youtube.com/watch?v=fAQpdlidKbw
Bebele tau e grasut si cred ca din acest motiv nu poate inca.Eu nu ma stresez cu rostogolitul ca fetita s-a rostogolit de la 5l si 3 s(limita fiind 6).Cand il pun pe burta si al meu se enerveaza se chinuie si se intoarce pe spate...insa de pe spate pe burta, cred ca mai am de asteptat ca nu se pune nici pe laterala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Norma

Mira, nu stiu ce sa-ti zic. La noi functioneaza sa suga plimbata. Ai incercat sa-i dai cand bb e semi-adormit? La mine ziua suge mai bine daca o pun atunci cand da semne de trezire. Daca e treaza e distrasa de tot, lasa tzatza sa se uite pe pereti, la lustra, la ceas...

Anda , multu! Daca ai cont pe Fb putem sa ne vedem acolo pozele. Da-mi pm cu numele tau.

Edit: nu mai are febra. A avut doar aseara putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dimiiiii!!

Dau si eu o feliuta de torta cu un paharel de lapte rece pentru soti meu care astazi implineste 22 de anisori

Norma, super! Noi suntem lenesi la capitolul asta

Ce ma bucur ca nu a facut febra Maya, Oli! Azi noapte l-am testat pe pingu mic. S-a trezit la 2h dupa ce papase deja (la 02.40 adica) si am zis sa incerc sa il adorm fara sa ii dau san si culmea a adormit pana la 04.45, deci nu se trezise de foame. Iar la 4.45 a golit si el in sfarsit sanul, caci mai mult se juca altfel.

Carmen, ce mai faceti? Cum a fost noaptea? Ati reusit sa va externati? Pup si sper ca sunteti bine!

Sincer nu ma mai mira nimic la doctorii nostri, numai cand imi aduc aminte cat Para-sinus am luat din cauza dr de familie (care e si pediatrul lu' peste!)

M-am hotarat, oricat imi place parul meu lung, trebuie sa il tund. Astazi inainte de baie m-am pieptanat (cu peria) mi-a cazut par. In dus, parca nici nu ma pieptanasem. Dupa dus, m-am pieptanat, la fel. Si acum daca bag mana in par, scot fire Deci maine, la ora 13.00 am programare la tuns.

Va doresc o zi cat mai frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata!
am scris si ieri, dar m-am intins, eram cu david in brate (ca acum) si din cauza de windows mi s-a inchis calcu si l-am pierdut...apropos, ce net pe telefon aveti? ce se poate accesa? cat costa?
kytanutz tare faza cu kaki...si mie mi teama de asa ceva de cate ori ne balacim impreuna..la multi ani lui pingu' mare!!!!!!!!!!!!!!!!!!
carmen sanatate multa lui paul...i se da antibiotic? ce perfuzii face?
mami.ilinca ma bucur ca te-am vazut..sper sa-si revina bebelina cu greutatea si sa pape mai bine..
cum e cu stimulentul pana la urma? se da si la cele care stam 2 ani? doar ca tre' sa ne-ntoarcem cel putin cu o luna mai repede?
oli noi inca ne chinuim, sunt pe punctul de-a renunta de multe ori...plange la san, nu vine cum e obisnuit, se screme, maraie...noroc ca mi-am amintit de mameloanele artificiale si a papat mai bine, cred ca datorita vidului creat apare efectul de pompa..dar uneori nu papa nici cu alea..avem 4 bibe de lp pe zi, intre 90 si 150ml...nu l-am cantarit decat la mine in brate si pare ok, sper sa nu fi stagnat sau scazut in greutate...ma bucur c-ati trecut cu bine de vaccin!
nu cred ca pot sa-l alaptez in picioare, am sanii mari si plini si acuma lasati si musai tre' sa-l tin cu mana, deci mi-ar trebui 3 maini
norma felicitari pentru prima intoarcere!
stelutz la multe lunite lui matei! chiar ca esti frumoasa!
duminica seara a papat san la 1 si nu s-a mai trezit decat la 6 jumate dimineata ... azi noapte a papat la 11, la 3, la 6, la un moment dat am adormit asa, cu tzitzi in gura...
pupici


Mergi la inceput