Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**6**

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Nanna: Noi si-asa in lipsa masinii nu eram f siguri ca putem mergem la intalnire. Daca e la final de aprilie oricum nu vom merge. Sora mea are DPN la inceput de mai Abia astept! Daca vine mai devreme bebino nu as vrea sa fim plecati cand se intampla.
In ce priveste intalnirea din Bucuresti... weekendul viitor musai trebuie sa ajung sa imi iau ceva de imbracat... ceva ce voi folosi pe 2 Februarie la cununia civila a sorei mele Daca nu era bebe nu se casatoreau dar a vazut la noi ca e mai complicat cand parintii nu sunt casatoriti (bebe iese cu numele mamei din maternitate, trebuie mers la notar ca sa dai o declaratie ca vrei sa poarte numele tatalui, aia dusa la starea civila, etc). Si noi eram chiar casatoriti dar eu am pastrat numele meu. Deci 2 weekenduri la rand am chestii pe tapet. Pentru al treilea nu mai fac planuri ca daca 2 weekenduri la rand e ceva, al treilea sigur va mai fi ceva amanat de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Anca poate pe voi va ajuta si suzeta la partea cu somnul, are un stimulent de calmare.
Edi nu a subt suzeta niciodata si intradevar dupa ce l-am intarcat la 6 luni a dormit bustean toata noaptea insa numai pana la 10 luni apoi episoadele de care tot povestesc.

Mihaela eu i-am luat lui Edi pasta de dinti pentru bebelusi care merge inghitita de la Aquafresh si-i pus pe periuta o picatura si-l spal eu putin dupa care se joaca el cu ia in gura, bineinteles inghite pasta pana o sa invete sa scuipe. E tare fascinat de spalatul pe dinti, ar face-o de n ori pe zi , i se pare amuzant.
I-ai dat Chamomilla, produsul homeopat? Si a avut efect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Raluca: Eu i-am dat camilia (remediu homeopat) care contine chamomila (scuze ca nu am stat sa vad cum se scrie). Dupa cateva zile de dat camilia, si dupa ce-am intrerupt mi-a dormit f bine, cu maxim 2 treziri pe noapte desi in general cu 0-1 trezire. Sanii mei se umplu si el nu suge noaptea :) Si intr-adevar dureaza cateva luni pana la un nou episod de treziri. Nu vad sincer nici un rau in a folosi asta.
Camilia pentru eruptia dentara i l-am dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Merci Mihaela. O sa incerc si eu ca nu vad ce rau ar putea sa-i faca, am vazut ca se mai pregateste sa-i mai iasa o masea.....of mai are vreo 4 si-i ies toate. Sa terminam si cu acest capitol
Ce doza i-ai dat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Camilia e in niste doze micute de plastic care seamana cat de cat cu serul fiziologic dar sunt mai mici. I-am dat o doza inainte de somnul de pranz si o doza inainte de cel de seara. Maximum e 12 doze pe zi. La un moment dat se da o doza, daca pare ca e inca in dureri, astepti 15 min si ii mai dai una. Tot in dureri? Astepti 15 min si ii mai dai una. Nu depasesti 3 doze pt o durere. Am cautat pe net ce si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_i

Camilia e in niste doze micute de plastic care seamana cat de cat cu serul fiziologic dar sunt mai mici. I-am dat o doza inainte de somnul de pranz si o doza inainte de cel de seara. Maximum e 12 doze pe zi. La un moment dat se da o doza, daca pare ca e inca in dureri, astepti 15 min si ii mai dai una. Tot in dureri? Astepti 15 min si ii mai dai una. Nu depasesti 3 doze pt o durere. Am cautat pe net ce si cum.

mama lui Daniel (23/07/2011)


Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Raluca: Sper sa va ajute. Oricum, inainte de a-i da, cauta si tu despre camilia. Sa nu fiu eu mama neglijenta si sa ii faci rau copilului tau apoi sa ma injuri pe mine. Eu am convingerea ca nu i-am facut rau, dar cine stie, poate mi-a scapat mie ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Revin cu intrebarile despre fier. Despre vigantol stiu ca se arunca cutia dupa o luna si se incepe alta. Exista cumva vreo prevedere similara si la fierul hausmann? Ca eu nu stiu de asa ceva si i-am dat din acelasi flacon luni de zile. Oi fi gresit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mihaela farmacistele din cartierul meu nu au auzit de camilia . Din pacate nu m-am uitat inainte sa le spun si de la ce firma. Am luat camomilla de la plamt extrakt . Nu inteleg de ce produsul homeopat romanesc este aproape la pret dblu decat ala de la boiron. Aceeasi doza,acelasi tip de ambalaj,pret - 6 ron boiron 10 ron plant extrakt . A, luat si tinctura de propolis sa ma imunizez eu ca racesc cam des in ultimul timp,mi-am luat si magneziu ca sunt la fel de nervoasa ca unele dintre voi, si asa fac de fiecare data.Cand simt ca ma infurii prea usor iau cateva zile doua pastile efervescente de magneziu ,pe zi , si mi se imbunatateste starea de spirit. As fi mancat banane in locul pastilelor dar sunt cam constipata zilele astea . Spanac am tot mancat zilele astea ca am gasit proaspat in piata. Am fiert spanacul si am pus peste el doar sos de usturoi cu smantana si lamaie si a fost delicios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Lali: Eu pentru imunitatea mea si a celui mic vreau sa iau pudra de macese. Am citit ca face minuni. Nu vad nici un motiv sa nu-i dau si lui.
Camilia e de la Boiron si nu se gaseste la noi decat printr-un tip care vinde pe okazii.ro sau de pe amazon sau alte site-uri care livreaza in Romania. Nu zic ca e mai buna Camilia pentru somn decat Camomila ci ca intamplator cred ca am testat si Camomila ca e unul din cele 3 ingrediente ale Camiliei. Si sincer nu stiu daca as fi incercat sa ii dau ceva pentru somn pentru ca m-am obisnuit sa adorm foarte repede la loc si el la fel dupa ce-l mufez (el dormind langa mine). Deci pur si simplu asta cu somnul ziceam doar ca pare ca functioneaza si ca am verificat-o.

Mergi la inceput