Cand 2 oameni inteligenti se despart ...

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Si eu cred ca e o tipa ok, doar ca nu imi pace ca ne vinde o imagine falsa.


Da, de parca lumea asta a persoanelor publice e pliiiiina de sinceritate
Sa fim seriosi. No business like showbusiness.

Nu reusim de multe ori sa fim sinceri cu noi insine, nu vad cum am putea astepta de la o persoana cu care, pana la urma, nu avem nicio tangenta, sinceritate maxima.

Edit sa adaug: cu totii purtam masti. Pentru ca nu ne e la indemana sa ne aratam sufletul intreg oricui e doritor sa-l vada.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am impresia ca nu punctez bine esenta dezamagirii mele.
AM a venit ani de zile doar cu imaginea femeii perfecte, frumoase, plina de idei minunate, pline de proiecte de caritate, purtator de cuvant al problemelor de pretutindeni si in ultimii 7 ani, mesagerul unei vieti echilibrate si implinite ca sotie si mama. Si brusc aflam ca tot ce promova, nu o avea pe ea ca exemplu ... In plus, mai era si prost interpretat, dar sa zicem ca asta tine de perceptia fiecaruia. Deci ani de zile, AM a vandut publicului o imagine falsa, de aceea eu acum cotest acest "produs" cu care a amagit audienta si a si castigat bani frumosi in urma lui.

Banica vinde de ani buni teatru si muzica ... De ce sa ma deranjeze ca e mitocan cand eu ma uit la cum joaca pe scena ... De ce sa ma simt dezamagita ca e fustangiu, cand el imi ofera muzica de Craciun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

eu o inteleg pe buflea :). cred ca ce deranjeaza la Andreea Marin e faptul ca e prea perfecta. Si-a construit o imagine de femeie perfecta, cu o viata perfecta. Si asta nu prea place nimanui, in orice caz nu oamenilor cu vieti imperfecte, ca noi. De-asta e si puseul asta de satisfactie greu de disimulat acum, e momentul ala in care toata lumea rasufla usurata si-si zice (in gand sau nu): stiam eu ca nu e asa perfecta cum vrea sa para! Huh, e si ea umana, aleluia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Un divort este o experienta dureroasa, care marcheaza emotional, indiferent de context, de cat de celebri sau nu sunt protagonistii, de cat de amiabil si-au propus sa se desparta etc. Personal nu sunt innebunita nici dupa Andreea Marin, nici dupa Stefan Banica... Ba as putea spune ca ea imi chiar antipatica, nu stiu de ce anume. E o femeie frumoasa, e clar ca e si inteligenta, dar imi e antipatica prin felul ei de a poza in personaj public. In fine... e o chestie de gusturi, nu are rost sa detaliez. Cat despre el... canta bine, mi-au placut si mie Liceenii candva... arata ok ca barbat... In fine...Dar nimic din toate astea, exprimate de mine sau de oricine altcineva nu are treaba cu divortul acestor 2 oameni ale caror vieti s-au intersectat cativa ani. Imi amintesc ca s-a spus mult timp ca e casatorie din interes...probabilc a exista si acum voci care speculeaya un divort din interes, cin estie. E treaba lor ca au divortat, dar oricum s-ar fi intamplat e trist. Si cel mai tare ma enerveaya incercarea presei de a scormoni in viata lor acm. Vedeam zilele trecute pe nu stiu ce post o emisiune inc are se vorbea de Mihaela Radulescu si de casnicia cu Stefan Banica - un fel de analiza psihologica probabil. Niste tampenii exorbitante, care vor sa hraneasca foamea ziaristilor de 2 lei in lipsa materiei prime. Plecarea in asa-zisa vacanta de adio este tot ce puteau sa faca mai bine ca sa dea peste nas viermilor din presa mondena, insa, sincer, ma intreb daca nu e si asta cu vacanta de divort un fel de fitza mondena pe care o vr imprumuta si altii. Dar, cine stie ce a fost intre ei...si oricum a fost, cu siguranta a fost trist...

Fascinatie

(34)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Cine uda batistele la subiectul asta si cine e maxim ingrijorat pentru situatia celor doi?
Vorbim si noi, ca oamenii, sau trbuie sa cantam in cor ca Andreea e prefacuta iar Banica e un don juan? Gizas!


--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


deci eu am resurse nu gluma
stoc de batiste, sa stiti!!!


il cred pe SB ca a iubit-o ...si ca nu mintea cand ii oferea luna de pe cer si ca i-a fost muza in creatiile sale, asa cum o cred si pe ea ca isi dorea sa fie "the one .. the last one" si sustinea imaginea aceea a luptatoarei intru fericire (chiar daca unii au o perceptie falsa prin intermediul media... eu am vazut-o real si am crezut-o in discursul acela). Am auzit-o de multe ori spunand ca au avut momente grele pe care au incercat sa le depaseasca.

..li s-au terminat resursele (ce daca mi se pare mie ca e prea scurt timpul din oct pana acum...), la acest moment - altul decat cele in care se intamplau cele de mai sus...-lucrurile s-au transat in acest fel in cazul celor doi. Sa fie sanatosi si chiar nu le duc vreo grija
si nici nu ma asteptam sa-mi livreze stocul de batiste aferent.









Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:


Aoleu, oare cati copaci a taiat sa-si construiasca discursu' asta de lemn?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

cred ca a vrut sa ne spuna ca nu pleaca din tara






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Pregatiti-va venele! 23.01.2013 / 11-13
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

cred ca vrut sa ne spuna ca nu pleaca din tara






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Pregatiti-va venele! 23.01.2013 / 11-13
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


ah, m-am linistit...nu stiu ce ma faceam daca pleca si ea...dupa raduleasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

aia s-a intors. Este poluat aerul in Monte Carlo

Voi ati citit ca, fetita Andreei este data la scoala de la 4 ani? eh, o fi ea extraordinara, ca toti copiii, da'apai aici eu vaz ambatzul Andreei. Nu stiu cat de falsa este, dar de ambitioasa, o-o! da pe afara!

Mergi la inceput