Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #1#

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:



Camys nu asa se masoara daca ai lapte sau nu, trebuie sa vezi daca bebe ia in greutate bine. Niciodata nu o sa poti scoate lapte cu mana cat trage bebe si laptele se secreta si in timp ce el suge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Camys, de ce vrei sa treci la 120 ml? Daca puiul nu cere mai mult nu trebuie sa-i dai cu forta. De fapt nici nu cred ca ai cum
Cere el mai mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Multumesc tuturor pt urari!

Bubu, frumos mesaj *snif*. Parca acu o clipa ma uitam la doua liniute, si acuma am 55 cm de admirat . Frumos si mesajul de la Ianfeb! Ce de-a emotii le astepata pe viitoarele mamici de acolo.

Va prezint printesa Lili (zisa si Babuschka ): http://www.rhoen-klinikum-ag.com/rka/cms/gif_2/deu/babies/115231.html . Mi-a dormit Lilisor ultimele ore tun. Ia sa vedeti cine va dansa la noapte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Felicitari Aschiutza! E superba asa de dulci sunt...
Sa fie sanatoasa si fericita!

Felicitari tuturor pt frumosii bb!

O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_76 spune:

Help!!!!! A nascut cineva la Giulesti? Vreau si eu informatii, cam cat merge cezariana, anestezistul, pe la asistente..etc...ce trebuie sa avem pentru bagajul bebelusului, la noi? Deja m-au apucat emotiile si pana miercuri ma urc pe pereti...azi am facut curatenie generala prin casa, am dezinfectat tot, am scos si covorul de la bebelina in zapada...maine pregatesc bagajul si gata...sper sa ma linistesc pana miercuri, cu toata ca marti seara sunt sigura ca nu o sa dorm deloc.

37s cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Dragelor, sunt fericita. Am masurat cantitatea de laptic pe care o papa puiul meu la o masa (mulgandu-ma, evident). Bea 115 ml fara sa il fortez (nici nu stiu cum as face-o) si apoi cade lat 3 ore. Nu imi vine sa cred ca papa asa de bine puiul meu.



de perfect - Gabriel

15-12-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Si strangem din ce in ce mai des hainute care i-au ramas mici. Crestem, crestem. Sunt tare mandra de el. Sper ca pe 17 cand merg iar la dr sa imi zica ca are peste 3 kg

de perfect - Gabriel

15-12-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Aschiutza, ce printesa frumoasa si grasunica ai tu acolo

de perfect - Gabriel

15-12-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Wow, Aschiutza, ce simpatica e die kleine Babuschka .

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Buna mamicilor si bine v-am gasit in noua casuta a minunilor noastre.
Aschiutza felicitari pentru bebe, doamne cat e de mare si voinica!
Multumesc inco odata pentru mesajele de bun venit, sunt sigura ca ma voi simti minunat alaturi de voi.
Bubu, foarte emotionant mesaj.

Va urez sa aveti o zi minunata.

Mergi la inceput