Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #1#

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Lacamioara, ai pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Lacramioara alaptez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna seara,ce liniste pe aici...
irina ia doar 5 picaturi de vitamina D pe zi.nimic altceva.azi am crezut ca a patit ceva, ca mi s-a trezit pe la 7.30 si pana la 13.30 a dormit. i-am luat temperatura de 2 ori......nimic.....era obosita... acum doarme iarasi..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

cum am timp liber m-am uitat la poze pe picasa.am vazut numai bebelusi frumosi. sa ne traiasca si sa fie sanatosi.mereu cu zambetul pe buze,sa aduca fericire parintilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Bioana, 5 picaturi de vitamina D? De ce asa mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

nu stiu, in prospect scrie 3, dar dr a zis ca 5.....e prea mult¿ tu cum ii dai ONUTZ¿

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Bioana eu ii dau doar 2 picaturi pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

oau, de ce mi-o fi zis sa ii dau 5¿ o sun maine-bine ca mi-am deschis gura....... mersi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Am citit ca o doza prea mare de vit d poate duce in caxuri extreme la inchiderea precoce a fontanelei.

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Bioana, aici se recomanda 2 picaturi pe zi, doar daca se dovedeste ca chiar are nevoie de mai mult se recomanda 3.
Apropo de ce a zis Cellena, eu stiu ca fontanela trebuie sa se inchida pana la 6 luni, nu mai devreme, dar nu stiu de ce. O sa ma interesez
Uite, draga noastra Pyao sta in Indonezia, unde acum e cald si nu i s-a recomandat vit D, ma gandesc ca si in Spania sunt mai multe zile insorite decat la noi, logic ar fi sa se recomande mai putina vit D sau deloc pentru ca se presupune ca mamicile scot bebelusii afara mai mult

Mergi la inceput