Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #1#

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns norocila spune:

Angelique- nici la noi nu a fost cu febra sau vomitaturi, bebe era vioi.
Mi s-a explicat ca e normal sa fie un scutec, doua cu probleme, apoi cateva ok, apoi iar cateva cu probleme si poate dura 2 sapt pana se regleaza. La o prietena a durat 3 sapt.
Probabil ca stii- daca ai renuntat la lapte e musai si neaparat sa iei un supliment cu calciu.

Elena- si eu iau vitaminele in continuare ca-s recomandate.( pe ele oricum scria ca-s prenatale si postnatale)

Si bunica mea a ramas insarcinata cand alapta, la cateva luni dupa nastere. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimneata!
Cum dormiti fetelor? Noi dormim bine dar mai repede de 23 nu prea dar in schimb pina la 5 dimineata nu se trezeste,azi de ex a facut ochi primadata la 6:30.
Nu stiu cum va simtiti voi dar eu am o durere de spate de abia ma ridic din pat dimineata,in timpul zilei nu ma vaiet dar dimineata sunt incremenita abia ma indrept de spate.
Fetelor,ajutati-ma am pus citeva poze cu Bebelinu meu dar nu am reusit sa scriu numele ,aparut cu data pusa (18.01.2013) e adevarat ca le pun direct de pe Ipad,nu stiu nici cum pot sa mai adaug poze in acelasi loc daca mai vreau,nu sa tot deschid alt album.
Bubu mai intrebat acuma 2-3 zile ce fel de ceai folosesc pt a face laptele la bb,eu fac dimneata 700ml de ceai de CHIMEN si il pastrez la temperatura bun de baut pt bebe in cana termica si de acolo iau cind am nevoie sa-i pregatesc lapte praf.In plus adaug in fiecare sticla 15 picaturi de Sab Simplex .Am observat ca reduce complect spuma de lapte in sticla.(asa mi-a recomandat moasa sa fac,si Dr a zis ca bine)si o data
pe zi ai pun pe lingurita Bigaia...noi de cind am inceput asa nu mai avem probleme cu burtica.
Am chef azi de o prajitura insiropata fetelor,ma bate gindul la o Amandina
O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camys_2000 spune:

Va salutam si noi.
Bebelinu' meu doarme ziua , la pranz, aproximativ 4 ore, apoi mai adoarme seara pe la 11. Noaptea cere mancare cam la 3 ore jumatate, iar ziua cu greu il pot tine nemancat 3 ore, desi el mananca biberon de 120 ml la fiecare masa. seara, dupa baita, cere chiar ma mult.
Schemecherelul meu, cand e treaz ziua (adica de la ora 7 dimineata pana la 13), tace numai in brate...Ne luptam si cu suzeta, i-am lua si bouncer si swinger, dar doar la mami in brate e cel mai bine, eventual daca si vorbesc non-stop, atunci e perfect.
L-as mai lasa sa planga, dar am inteles ca la baietei nu prea e bine. Astept cu nerabdare sa creasca, sa se joace Singur....Cam cum e fie-mea acum, la 8 ani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

looana dureri de spate am si eu, cand ma aplec simt cum se intinde coloana si ma doare rau. Eu astep sa mai creasca putin pitica sa o pot lasa cu tati si apoi voi merge la medicul de familie sa-mi dea trimitere la fizioterapie. Asta daca n-oi ramane pana atunci intepenita din cauza durerii cum am mai patit.
Deocamdata ma voi inscrie la un curs de Ruckbildungsgimnastik ca acolo pot merge cu pitica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camys_2000

Va salutam si noi.
Bebelinu' meu doarme ziua , la pranz, aproximativ 4 ore, apoi mai adoarme seara pe la 11. Noaptea cere mancare cam la 3 ore jumatate, iar ziua cu greu il pot tine nemancat 3 ore, desi el mananca biberon de 120 ml la fiecare masa. seara, dupa baita, cere chiar ma mult.
Schemecherelul meu, cand e treaz ziua (adica de la ora 7 dimineata pana la 13), tace numai in brate...Ne luptam si cu suzeta, i-am lua si bouncer si swinger, dar doar la mami in brate e cel mai bine, eventual daca si vorbesc non-stop, atunci e perfect.
L-as mai lasa sa planga, dar am inteles ca la baietei nu prea e bine. Astept cu nerabdare sa creasca, sa se joace Singur....Cam cum e fie-mea acum, la 8 ani....

Carmen, Catalina Nicole (21.10.2004) si Petrut (29.12.2012)

FILMULETZ http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1712e9e5f8ebb82b8090cb





La mami e bine pentru ca pe mami o cunoaste, respiratia si bataile inimii ei sunt cele care il linistesc, vocea i ii ofera siguranta. Profita ca e mic si are nevoie de tine. Mai tarziu o sa avem noi nevoie de imbratisarea lor si bine ar fi sa o si primim...

de perfect - Gabriel

15-12-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Noi azi am fost budimex cu Stefanut ca iar a avut scaun cu mucus si tocmai ce intrerupsesem tratamentul ca mi am dat seama ca bubitele erau reactie adversa la unul din medicamente,am banuit de la inceput insa dr. m a asigurat ca nu aqe legatura,in sfarsit i au mai trecut nu mai are fata rosie.Mi a zis sa incerc sa tin dirtanta intre mese de 2 ore.Mi a zis ca nu stie cauza,poate sa fie de la ceva ce am papat eu sau de la mesele prea dese ale lui bebe.Nu e de speriat caci e vioi,papa,nu are febra.Iar despre intoleranta am intrebat si mi a zis ca nu trebuie sa ma abtin de la lactate si nu crede ca e cazul.Chiar nu stiu ce sa mai cred.Mi a zis sa ii dau in continuare protectis,sper sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:


Fetelor pitica mea a inceput sa aibe colici
Voi ce folositi pentru asa ceva?
Eu ii dau Espumisan,dar e cam egal cu zero!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana178081


Fetelor pitica mea a inceput sa aibe colici
Voi ce folositi pentru asa ceva?
Eu ii dau Espumisan,dar e cam egal cu zero!


Eu ii dau Colief incepand de la 3 saptamani si a mers binisor cu el desi la cat costa ar putea sa functioneze mai bine totusi. Tu alaptezi sau papa formula? Ca daca papa formula e putin mai complicata administrarea Coliefului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Mamici, as vrea si eu parola si user de la picasa ca sa va cunosc si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Ana, noi ii dam Bonnisan si Sab Simplex.
Bonnisan e naturist, Sab este medicament.
E pe incercate, poti gasi ceva care sa ajute sau nu...
Poti sa-i dai si probiotice (Protectis, Linex)


Mergi la inceput