Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #1#

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Mica, cred ca faptul ca a luat bine in 3 saptamani ar trebui sa te bucure, nu sa te ingrijoreze, mai ales ca mananca lapte de la mami si nu lapte praf. In plus, nici nu mi se pare foaarte mult, stiu ca trebuie sa ia min. 750, dar in general zic ei 1 kg, deci va incadrati perfect, nu?
Pe Ema am adus-o acasa cu 3030 gr si 3 saptamani mai tarziu (adica duminica trecuta) avea 3960 -> Alaptata integral. Iar eu ma bucur, ma speria doar ca manca foarte mult la o masa si nu stiam cat de bine e pentru stomacelul ei. In rest, keep calm and keep growing :)

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

DENY multa bafta saptamana viitoare. iti doresc sa nasti natural, daca asa iti doresti si daca e sigur pentru tine si pentru bebe. sa ne aduci vesti bune!!

MICA Irina a laut in 13 zile 630 de gr....nu ma mai ingrijorez, ca vad ca ia in greutate,creste...fiecare bebe in ritmul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetle. Bun gasit la noua casuta
Sa ne traisca MINUNILE si sa ne aduca numai bucurii


Aschiutza Felicitari si refacere rapida.

Eu nu mai apuc sa scriu, dar reusesc sa va citesc.
Corinuta e inca cu mucisori si tuse. Nu i-am dat antibioticul dar am schimbat siropul de tuse dat de pediatru. Ne daduse Eurespat si pe prospect scria ca nu e recomantat copiilor sub 2 ani, asa ca ii dau Stodal. Aspiram mucisorii si cam atat. Febra nu mi-a facut.

In schimb eu am racit rau, cu tuse, nas infundat si febra. Port masca sa nu ii dau si ei cand ii dau sa pape sau o schimb.

Bubu Mi-au dat lacrimile cand am citit mesajul.


Fug, ca s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

TNICOLETA multa sanatate !! sa te faci bine repede. si Corina la fel. ce bine ca porti masca.irina a fost mucoasa rau cateva zile dar apoi i-a trecut fara sa-i dau nimic.doar ii scoteam de 2-3 ori pe zi... dr ala nu stia pentru cine da medicamentul¿

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Bioana, Luci s-a lungit dar nu stiu exact cat si nu pot nici sa-l cantaresc, caci se zbate. Are in jur de 6 kile oricum.
Plange de foame si de plictiseala
Face niste mutrite taaare dulci (normal )
Singura chestie naspa e ca are strabism, sper sa treaca de la sine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianfeb2013 spune:

Dragele noastre

Voi ati ajuns la sfarsit de Odisee si inceput de Univers! Momentul acela unic, inegalabil si minunat se afla deja inscriptionat pentru totdeauna in sufletele vostre . Momentul in care o voce mai intai sfioasa apoi puternica si-a anuntat sosirea. Momentul in care v-ati vazut sotii cuprinzand in brate o bucatica de om, tot viitorul plin de speranta. Au curs lacrimi vazand cum un baietel de cativa anisori devine frate mai mare si va arata cu mandrie 'cadoul primit de la bebe'.

Patuturi calde si colorate. Voci ce soptesc cantece de leagan in miez de noapte. Nopti nedormite dar rasplatite deja cu un zambet. Degetele mici ce va cuprind cu putere. Ochisori ce va cauta privire. Parfum de inceput si de speranta.

Dragele noastre
ati intors ultima fila a Odiseei. Alaturi de voi minunile voastre isi scriu abia acum primul capitol din viata. Unul care incepe cu 'A fost odata, ca niciodata...'

Le dorim povesti frumoase, cu ursitoare generoase, Ilene-Cosanzene si Feti-frumosi, povesti pline de zambete si optimism, prietenie, culoare si veselie!
Copilaria sa le fie lumea linistita care sa le permita sa viseze la viata acestor mugurasi omenesti.


Viitoare mamici emotionate isi iau la revedere de la voi si va spun si ele la fel de simplu si cald:
'Sa va fie bine, usor si frumos!'




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

onutz in primele 3 luni de viata toti copii se uita crucis. Daca dupa 3 luni tot asa se uita abia atunci se poate vorbi despre strabism.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Fetele de la ian-feb, m-a emotionat taaare de tot mesajul vostru
Sper ca pentru voi sa vina vremuri mai bune, caci stim de la draga noastra Mena ca au fost ceva probleme de-a lungul odiseei voastre. Nasteri usoare si bebelusi perfecti va doresc


Bioana, vaccinul pt rotavirus costa in jur de 300 ron (aproximativ 70 eur)
Angi, si noi stim ca pana la 6 luni se poate rezolva de la sine dar nu ma pot abtine sa nu ma gandesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Deny, ma bucur tare tare mult ca sunteti bine tu si

Am mai pus cateva poze pe picasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camys_2000 spune:

Eu incep sa disper. Dupa fiecare biberon (fie ca ii dau 90 sau 60 ml), daca nu adoarme, imi da afara tot biberonul, pentru ca se misca intr-una. Nu stiu cat de normal este a dea afara de fiecare data. Doar noaptea, cand adoarme imediat dupa masa, nu vomita.

Mergi la inceput