Burtici cu stelute de iulie-august 2013 ( 11 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adde2510 spune:

Ce-ati mai scris mai fetelor! :) Eu nu pot sa tin pasul cu voi, dar sunt in preajma.

Si eu am pisica si nu pot s-o dau, nu e un obiect. A mea e birmaneza, e si batranica, s-a obisnuit cu mine. Doar parul mi se pare problematic, si nici nu am doua camere sa o tin putin la distanta. Cred c-o sa-i las se obisnuiasca unul cu altul.

Sunt multe filmulete pe net, uitati cateva la intamplare. In ultimul cred ca sunt 2 pisici si un caine.

http://www.youtube.com/watch?v=PWXigjFm4TM

http://www.youtube.com/watch?v=KANSCrz4ITY

http://www.youtube.com/watch?v=MThfNyNAgss

In ce dorm copiii, ce sunt acele cosulete? :D Provin de la carucior?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Olimp, doar amnio fac, consider ca nu are nici un rost sa mai fac TT avand in vedere ca fac la 16 saptamani amnio, testele astea de screening sunt asa de umplutura si eu una dupa consultarea mai multor surse am ajuns la concluzia ca probbail daca s-ar face de persoane specializate pe asta si competente ar avea ceva sanse sa prezica ceva dar avand in vedere ca se fac dupa 100 metode si de o multudine de persoane care n-au niste criterii comune de evaluare ... lasa mult de dorit. Uite eu azi am recoltat din nou si am facut dublu test la alta clinica (asta asa pt. curiozitatea mea) sa vad comparativ ce valoriu si ce risc imi iese aici, va tin la curent marti cand vin rezultatele.

Paula, aici Clujul: amnio costa cam asa: la Gynia 1700 ron si include tot, inclusiv cariotip complet bebe (se face la Genetic Center analiza de lichid) si 800 Ron la Stamatian la Gine 1 dar are inclus doar testul calitativ Fish care-ti spune daca are sau nu cele 3-4 tipuri de trisomie: 13,18,21 si inca una cred.

Eu de cand am ramas gravida am slabit 3 kg, sunt plina de felul meu asa ca probabil copilutul asta mi-a reglat metabolismul, manac normal dar nu foarte multe dulciuri ca nu ma lasa cel mic (inainte eram devoratoare de prajituri in cantitati industriale cu preerinta speciala pt. amandine), am asa un gand ca poate reusesc sa mai dau vreo 2 kg jos si apoi sa ma mentin, bineinteles ara sa fac restrictii de la alimentele sanatoase ... ma gandesc ca dac sunt mai grasuta poate imi iese pasenta ...

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Diana eu zic ca forumul asta e foarte ok. eu m-am inscris aici de la prima sarcina si mereu citesc subiectele care ma intereseaza. de la bebei, la bucatarie, de la divorturi la sport.

Dar mie mi-a fost de un real ajutor. La Denisa nu am avut pe nimeni sa imi zica ce e normal sau nu in sarcina , dupa povestea cu bb mic (de ce face kk verde, de ce da afara in jet). Cand vedeam ca nu sunt singura care trec prin asta deja nu mi se mai parea anormal. Plus ca sunt fete si din alte tari la care multe lucruri sunt privite in mod diferit de Romania. Si experienta tuturor ne ajuta sa acumulam informatii diferite si utile.

Olimp tu daca mananci odata la 3 ore stai bine. Eu as rontai continuu.
Daca fac o lista de dimineata cu ce am mancat te uimesti. Bine ca e relax la munca si ma ia foamea de plictiseala.

Sa ve zic de FB. S-a apucat sotul sa ne faca conturi pe FB de Craciun. pffuuu eu am pasarelele mele la cap (sau ditai stolul) si a doua zi am inchis conturile.



Elena & Denisa (26.10.2004)
14 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

eu scriu pt ca sunt la serv si nu am chef de muuuncaaaa..prefer sa stau de vorba cu voi :)

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Adde, sunt scoicile, in mod normal nu ai voie sa duci bb cu masina fara ele. Carucioarele care sunt 3 in 1 au si scoica in componenta ( scoica, landou si parte sport), dar sunt si carucioare 2 in 1 care au scoica si parte sport.
Eu consider scoica indispensabila.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 13+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_1981 spune:

Olimp, si mie mi-e foame constant de cateva zile, si daca nu mananc mi-e rau si greata si dupa aia mananc greu.E super ciudat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

olimp asa sunt eu, trebuie sa mananc foarte des, altfel mi se face rau si mi-e greata, dupa ce mananc imi este greata mai tare. Am slabit 1 kg, ma simt slabita si nealimentata. Eu sunt o mancacioasa si o carnivora, acuma ca nu mai pot manca orice sunt fara putere, obosesc mergand la serviciu.

viitoare mamica 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Paula eu acum m-am prins ... mi-a luat vreo 10 min :))))

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adde2510 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Adde, sunt scoicile, in mod normal nu ai voie sa duci bb cu masina fara ele. Carucioarele care sunt 3 in 1 au si scoica in componenta ( scoica, landou si parte sport), dar sunt si carucioare 2 in 1 care au scoica si parte sport.
Eu consider scoica indispensabila.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 13+
Am implinit doi anisori!!!

poze


Inteleg. Toata lumea imi spunea de scoica si eu ma gandeam ca n-am masina, ce sa fac cu ea? Dar cred ca tot voi avea nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

adde pai daca intri pe tube nu te mai saturi cate fac matele astea

betty tinem pumnii

delia ce tare ai net la servici , noi nu avem voie , si de luni incep lucrul asa ca ne auzim doar seara cand ma intorc de la scarbici

ce bine ca nu sunt singura care rontaie....credem ca doar eu am astfel de apucaturi , efectiv daca nu bag ceva in gura in indoi in jumatate asa rau mi-i se face , traiasca rontaneala !




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput