Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Am facut 32 min stepper.Stiu ca e putin ,dar nu am inca rezistenta.Ma uit la film si execut.Daca ati fi si voi un pic mai active ,poate n-as fi mincat niste popcorn.
Daca va mai vad asa apatice va raportez la moderator.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

iuhuuuu,azi bem sampanie, 59.8, am depasit un prag psihologic, sper sa o tin asa ca practic mai am doar 3 kg de dat jos

marina, ai dreptate, n-ar treb sa ma cantaresc zilnic, dar eu tot o fac, ca tot asteptam sa vad sub 60 :) si am reusit, de data asta nu o sa ma mai demoralizeze si am sa continui si am sa slabesc ca sunt hotarata pana la ziua mea sa arat bine si am timp destul pana in aprilie.

dar asa am o pofta de-o savarina, am sa ma rasfat maine cu una; desi si azi cred ca am sa calc un pic pe bec ca probabil voi merge la o onomastica

asa dulcetica, ne raportezi la moderator, dar eu ce sa zic ca 2 sapt am alergat singura aici, fara sa ma bage nimeni in seama

si eu mai fac pilates, mi-am propus 3 sesiuni de 40min/sapt, dar sapt asat am facut numai 2 ca n-am avut timp, am fost cu fetele la vaccin, am avut mult de munca, ieri a fost urat afara si n-au iesit fetele, deci n-am avut loc; dar vom reusi, vom "infrange" :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Anna-a,eu eram pe la Oshawa ,de asta nu intram pe aici.
Surpriza e ca azi dimineata aveam 61 kg,deci am mai dat 1kg jos.Sint foarte incintata.Cred ca are efect dieta asta.Toti slabesc in continuare.
Si pe mine m-ar unde la suflet sa cobor sub 60kg,diferenta e ca tu ai 8 cm in plus,la inaltime ,nu in talie.
Sint cea mai grasa de la acest subiect,dar ma chinui sa rezolv problema.
Fug la lectii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

buna fetelor
dulcetica ti-am citit chinul de la Oshawa, cu tutitele alea nu suna prea rau, dar totul chinul a fost mare si rezultate nu prea, asa ca la aia nu ma bag
eu am cam scapat in paine ieri si niste somon, asa ca azi zi light, f light ca sunt pe + si maine vreau sa iasa 59 iar


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

60,5 kg.E foarte bine ,dar as vrea saptamina viitoare sa am sub 60.
ieri imi arata 60 si desi am mincat destul de rezonabil .Azi am 60,5.Nu-i nimic ,continui in forta cu Montignac.Fetele spun ca acolo pot spera la -1kg la 2 saptamini si eu as vrea 1 pe saptamina.Mai tin saptamina asta si daca nu ,trec la Dukan.
O zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

si eu raportez 60.0, cu parere de rau n-am vazut 59, imi treb un cantar mai sensibil; a mers usor cu 1kg in prima sapt si acum al 2-lea abia s-a dus in 2 sapt si nu e securizat ca sa zic asa....dar continui, mai am 3, o sa fie o luptaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu de azi trec pe miscare,ca sa mut acul/in cazul meu afisajul, sub 60.Face bine la psihic!
Deja visez ca o sa-mi vina o fusta luata cind aveam 57kg.
Numai noi 2 sintem pe baricade?
Anna-a,tu arati bine si acum ,ca vad ca ai un avans de 8 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

am inceput sa arat ok, se cunoaste in principal la picioare, gambe, genunchi, tot si un pic la burta; dar ca sa arat bine treb sa ajung la 57-58, adica sa mai scap de burtica
f bine as fi la 55, dar nu vreau sa fiu chiar model, daca nu m-am facut la 20 ani, no o sa ma mai fac acum la 35 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Anna, Dulcetica, ce bine progresati! Bravo!

Dulcetica, stiu cat/cum lupti, asa ca iti tin pumnii sa fii consecventa si vei vedea precis si rezultate. Da-l naibii de Dukan ca e nesanatos, Monti rulz!

Eu nu prea mai sunt activa aici pt ca in principiu sunt happy asa cum sunt ca nr de kg (ma invart in jurul lui 58+/- la 1.67), targetul meu in clipa de fata este sa ma mentin, sa mananc f sanatos si sa ma tonifiez prin sport si masaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Anna, Dulcetica, ce bine progresati! Bravo!

Dulcetica, stiu cat/cum lupti, asa ca iti tin pumnii sa fii consecventa si vei vedea precis si rezultate. Da-l naibii de Dukan ca e nesanatos, Monti rulz!

Eu nu prea mai sunt activa aici pt ca in principiu sunt happy asa cum sunt ca nr de kg (ma invart in jurul lui 58+/- la 1.67), targetul meu in clipa de fata este sa ma mentin, sa mananc f sanatos si sa ma tonifiez prin sport si masaj.

Caro

Multumim!
Succes si tie! Din experienta mea orice kg in plus trebuie sanctionat ,ca daca se aduna prea multe atunci se complica situatia.


Mergi la inceput