Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Draga mea, in nici un caz nu este schiloada,este un copil frumos care nu e exagerat de slab.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

magda,
Eva are 7.4 kg la 1 an si 3 luni si 75 cm
sora ei Ema are 8.4 kg la 76 cm si acceasi varsta
nici ea nu e grasa, dar e mai bine; conform tuturor standardelor Eva este f slaba, ieri i-am tot facut teste pe WHO si e la -2.5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Hello,

azi
MD ou fiert cu 2 felii branza si 2 paine plus vreo 8 linguri salata
P salata cu muschi, cascaval si sos iaurt cu marar
G mar
C mancare conopida

inca nu am reusit sa scap de surplusul din weekend si urmeaza perioada critica lunara, ma demotiveaza sa vad burta asta umflatica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Anna,eu tot timpul am fost obsedata ca-i slab.Plus ca acum ,la 9 ani nu mai trecea de 30 kg,cind alti colegi de clasa au 40kg.
Vreau sa iti explic faptul ca stressul asta nu te paraseste niciodata. Si mie mi se pare OK ,plus ca la fete e i natura lor sa fie mai delicate.Plus ce mostenire genetica le transmiti...ca nici tu nu esti cit usa.Relax!
Azi am taiat mincarea de pe lista ,pe motiv de +0.5kg.Foarte enervant!
Dimineata o omleta si de atunci nimic.
Parca ma ia o raceala.
Sint la a doua cafea si un ceai.
Aseara am pus doar limba pe o bomboana si m-am oprit,asa-s de ambitioasa sa slabesc.Altadata as fi mincat vreo 6 ,ca erau diferite,belgiene.
Asa ca am mincat doar 2 mere si o portocala ,pina in ora 19.
E clar :fructele ingrasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Dulcetica, mi s-a intamplat - rar- sa sar pranzul din motive de job nu de ambitie, sa ajung acasa si sa nu vad nicio diferenta pe cantar desi ma simteam cu burta lipita de spate. Nutritionista mi.a explicat ca o pauza de mai mult de 5 ore intre mese/gustari duce la mai multa insulina secretata de pancreas care are rolul sa depuna urmatoarea masa, cu eficienta maxima. Cica e bine sa mananci oricat de putin, un iaurt, niste migdale- asta imi dadea exemple- ca sa tii metabolismul activ si insulina la pragul optim. Ti-am scris sa nu fii suparata daca nu scazi pe masura foamei, iar daca esti printre norocoasele la care functioneaza sa te bucuri la dublu. In interpretarea mea am concluzionat ca nu merita sa sar pranzul.

cheia ramane masa de seara, pragul de care ne lovim majoritatea. Eu incerc sa mananc legume la abur dar pe la 9-10 mi se face o foameeeee si mai rontai ceva. ieri de ex dupa mancarea aia de conopida fiarta practic in niste sos rosii cu apa, am mancat pe la 9.30 vreo 8 covrigei de Buzau, ma sudasem de punga, nu alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Pai n-am sarit-o de ambitie ,ci pt ca n-am la mine nimic.
aseara am avut ambitia sa nu maninc,dar tot degeaba.Plus ca ieri am stat mai mult pe la toaleta si speram ca azi sa am sub 60.Socoteala de acasa nu se potriveste cu cea de la tirg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA

Dulcetica, mi s-a intamplat - rar- sa sar pranzul din motive de job nu de ambitie, sa ajung acasa si sa nu vad nicio diferenta pe cantar desi ma simteam cu burta lipita de spate. Nutritionista mi.a explicat ca o pauza de mai mult de 5 ore intre mese/gustari duce la mai multa insulina secretata de pancreas care are rolul sa depuna urmatoarea masa, cu eficienta maxima. Cica e bine sa mananci oricat de putin, un iaurt, niste migdale- asta imi dadea exemple- ca sa tii metabolismul activ si insulina la pragul optim. Ti-am scris sa nu fii suparata daca nu scazi pe masura foamei, iar daca esti printre norocoasele la care functioneaza sa te bucuri la dublu. In interpretarea mea am concluzionat ca nu merita sa sar pranzul.

cheia ramane masa de seara, pragul de care ne lovim majoritatea. Eu incerc sa mananc legume la abur dar pe la 9-10 mi se face o foameeeee si mai rontai ceva. ieri de ex dupa mancarea aia de conopida fiarta practic in niste sos rosii cu apa, am mancat pe la 9.30 vreo 8 covrigei de Buzau, ma sudasem de punga, nu alta.

Bianca


Super explicatia ta!

Bine ca te-ai sudat de punga cu covrigei de Buzau, eu m-am sudat de cutia de bomboane cu caramel, ceea ce e muuult mai grav!

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

seara buna fetelor
n-am disparut, dar a dat o fuga pana in Munchen si am bagat o masa la grecesc, bine ca n-am cantar maine; dar ma intorc eu si ma re-apuc de seama ca acum sigur sunt la 59

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

frumos Anna, te distrezi, sa-ti fie de bine!

Eu am avut o zi conforma ieri (doar 3 covrigei de Bz post-cina) si am reajuns la liman cu greutatea, 68 kg. Cand ma gandesc ca am stagnat o luna primavara trecuta la greutatea asta si atunci mancam mai conform ca acum incerc sa ma imbarbatez ca va fi o lupta lunga si de data asta. Ma tot uit pe la diverse oferte de remodelare, parca sunt tentata sa arunc niste bani atrasa de magia lipolizei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Stai calma! Arunci banii munciti pe fereastra.Solutia:du-te la Munchen ,plimba-te ,maninca niste cirnati,iar te plimbi...

Mergi la inceput