Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,

anna, nu's ce sa zic, or fi semne sa va mai ganditi... Dupa ce revine al tau de la ski, aerisit si relaxat îl bagi in sedinta.

Aseara am avut la cina broccoli cu o conserva macrou afumat in sos tomat, apoi am simtit nevoia de un rasfat si am mancat un baton mic de salam de biscuti, mi.a mers la suflet si am simtit pentru prima oara si ce inseamna satietatea in astea 10 zile de cand am reinceput.

Ca raport am un minus de 700 g, sunt multumita pentru cate abateri am avut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

BUna!
Bun si -700g.Eu stagnez si ma enerveaza profund.Aseara am mincat o salata de varza ,o cutie de perle de brinza cu 2% grasimi si ma simteam foarte satula.
Meniul zilei:
MD-omleta cu cirnati-
P -ton si o felie svaiter 0.1 % carbs
seara-salata varza cu ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

vei slabi sigur in continuare, mai ales daca seara ai salata de varza, la mine stiu ca are efect bun o perioada, nu are cine sa o taie insa. se gaseste si asta dar doar in anumite magazine Mega, amestecata cu morcov.
Important mi se pare sa-ti faci un plan de bataie si pentru vacanta, inteleg ca pleci intr-un loc cu mancare din belsug, ar fi pacat de asa rezultat frumos obtinut cu truda.

azi am mancat:
MD: jumate de lipie cu muschi curcan maruntit, cascaval ras+ jumate ardei capia
G un mar mic (in general aleg mere mici, stiu ca nu e chiar fructul ideal pentru slabit, am recitit asta si la celalalt subiect dar e simplu la birou)
P: salata de ton+ou fiert cu o rondea orez expandat. O felie chec, 2 bomboane (of)

Pentru seara noua mea obsesie culinara- am remarcat ca dezvolt una indiferent ca mananc de regim sau nu- sunt legumele la aburi, uitasem cat de repede trec din faza congelate in bune de mancat si calde. Uneori simt nevoia de ceva cald seara, probabil din cauza ca am perioade lungi cand nu mananc ciorbe/supe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Ce ton iti iei? Azi am dat gata ultima cutie ,absolut oribila.
Nu voi putea sa ma abtin! E din aia cu mincatul la restaurant ,cu meniuri sofisticate ,cu chelneri care se plimba cu torturi....de fier sa fii si nu rezisti.O sa incerc sa le disociez si sa maninc desert cu indulcitor,dar cind ma intorc reiau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Imi place un ton care incepe cu H..usko (un fel de nume cehesc, nu il retin) de la Mega desigur - e bucati, in apa, si putin afumat- are eticheta neagra. Acum insa am avut unul oarecare, maruntit, dar salata mi-a iesit de exceptie, am pus deasupra si un ou fiert taiat in 4 ca sa fie mai satioasa. Chiar intrasem sa editez meniul. Diferenta in calitatea salatei si a experientei culinare in general o face clar amestecul meu de ulei cu otet si diverse mirodenii facut in borcan, e totul asezonat, mai storc doar niste lamaie.

eu evit sa mananc un aliment pe cont propriu, necombinat cu o leguma, nici macar branza- e riscul sa bag mai mult decat as pune intr-o salata. Ton singuratic de ex nu am mancat niciodata.

inteleg, va fi greu atunci- eu anul trecut si anul asta am evitat vacantele sau chiar weekendurile cu mancarea inclusa, tocmai ca sa nu ma auto-sabotez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Da,ai perfecta dreptate ,dar nici nu pot sta acasa ca eu nu maninc.
In ultimul weekend cu mincare in prostie m-am ingrasat 1,5kg.Cam asa pun eu la loc kg. Sint pregatita psihic sa reiau cind ma intorc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
O primavara frumoasa, sa fiti slabute si delicate!
Azi am uitat 2 oua pe aragaz ,care au fiert 1 ora.Am plecat la servici ,uitat de ele .
Azi ,ca de 1 martie ,am -0,5kg ,adica 60 kg.Bun!
Meniul zilei;
-MD -somon afumat cu lamiie
Prinz- o salata cu somon afumat
Cina-o salata cu ceva ,dar acum n-am nici o inspiratie
Poate si ceva gustarele.
Ce faceti?Sinteti libere si asteptati petrecerea?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Multumim, multumim! o primavara cu bucurii, inclusiv la cantar!:)

Asta da cadou de martisor! Maine dimineata poti schimba prefixul, functie de inspiratia de la cina

Eu am mancat azi:
MD somon afumat cu o felie paine
G: va fi mar
P: mini-petrecere cu pizza si tort, voi fi acolo
C: mai subtire, ca asa se cade dupa ghiftuiala


asta e planul, vom vedea cum decurge implementarea!

Ieri seara mi-am mancat legumele la abur, apoi un ecler delicios, noroc ca am mancat la 6.30, azi nu se cunostea nimic in plus la cantar. Dar nici in minus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Azi sint permise abateri,asa ca distractie placuta.
Afara e superb! 9 grade.
Anna, tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

acum am apucat sa intru si eu ca iar a avut o zi plina, alergata agitata si sunt f obosita
in primul rand, O primavara frumoasa!
dimineata happy la cantar 58.0, darca mai stateam nabauata apa and stuff dimineata vedeam 57
azi mancat cam mult, s-a intors bucatatul
MD - ciuperci cu putina maioneza, 2 felii paine
P - un hamburger facut in casa
C - 2 hamburgari tot facuti de noi, adica practic niste pulpa de vita tocata, pe gratar
dar chiflele erau dulci, si am pus si ceva maioneza si sos de rosii pe el, deci maine nu stad sub 58, dar mi-era foame dupa 2 zile de nemancat
va pup, o seara buna

inca sunt f obosita si fetele se maraie pe aici

Mergi la inceput