Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

zic si eu neata, desi mai avem un pic si ne pregatim de culcare

am avut o zi nu tocmai cuminte
a inceput cu 59.0 :( dimineata, dar hai sa zicem ca nu socsesem nimic;
apoi am mancat la 12.30 o ciorba de periosoare de pui, fara paine sau altceva si am plecat cu fetele si cumnatica la cumparaturi, unde am luat o gramada chestii, mai mult sau mai ptin bune, mai degraba mai putin
cand ne-am intors pe la 15.30 am mancat o merdenea cu branza si o "rasucica" de la mega (asta e un twist cu crema de vanilie si ciocolata demantiala), ii urasc pe astia de la mega ca au niste chestii asa bune si nu m-am putut abtine; asta sa zicem ca a fost pe post de pranz
apoi somn de voie de pe la 16.30-17.00 pana pe la 19.00,wow am bagat ceva si eu si fetele
ne-am terzit si a trebuit sa dam de mancate fetelor asa ca s-a facut 19.40 pana ne-am apucat si noi sa mancam si am muncat 2 bucatele piept pui + legume la cutor, fara paine si cu salata de varza; asezonate cu 2 paharele de vin
in rest cateva boabe de struguri si poate mai bag un mar ca abia am culcat fetele si verau sa mai bag macar 1h de munca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Anna,asta e valabil pentru tine,nu si pentru mine:eu cred ca incetisor poti reveni la un un regim normal de mincat.Studiezi fluctuatiile si le corijezi. Chiar nu-i normal sa te abtii toata viata! Eu cred ca ai mincat OK pentru o zi de weekend ,ca banui ca in timpul saptaminii nu bei si nu maninci in fiecare zi deserturi.
Doar ia-o usurel! Daca te reconforteaza prea tare ca arati bine si uiti cit de greu ai ajuns aici ,patesti ca mine si pui la loc.
Lyada,de luni trec si eu pe salate.Ador orice mincare cu legume si le-as minca exclusiv ,doar cu o bucatica de brinzica,eventual ,dar cred ca trebuie sa maninc in continuare proteine,ca sa ma tin de dieta. Ceva din grasimea de pe burta s-a mai dus ,dar mai am inca in prostie.
Dimensiunea peste burta ,la care va referiti voi ,n-am mai auzit-o pina acum.Burta ,dupa mine e o problema de aspect,adica e plat abdomenul sau nu.
De cind maninc proteine nu-s balonata. Probabil de la fructe sau combinatii,nu stiu exact.
Caro ,nu fi nemultumita de detalii ,uita-te pertotal si eu cred ca arati super! E adevarat ca unele se conserva perfect si arata ca in liceu ,dar 67 in talie si 94 peste fund e un raport f bun.N-ai zis sinii ,dar asta se rezolva cu un sutien bun.
Duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Hello,


Si eu ieri m.am lipit de o punga de mucenici pe care i.am pregatit acas#259; si i.am mancat chipurile ca gustarea de la 5, o portie. La pranz salata mica si o supa stil thailandez luata in saptamana asiatica Lidl, foarte iute dar m.am sacrificat. Seara cam 4 linguri mancare mazare cu un rest de salata.

Azi
MD barcute de ardei capia cu branza perle cu smantana, marar tocat si 2 rondele orez expandat
G castronel mucenici
Si mie imi plac legumele mult, planuiesc o salata calda la pranz, cu legume trase la tigaie, sa vad daca ma mobilizez. M.am documentat ieri cum sa fac sosuri de salata mai gustoase, am pregatit la prima ora azi un amestec de ulei, otet si diverse condimente intr.un borcanel.
P: salata cu fasole verde, 3 bucatele muschi porc si telina trase la wok
G mar, un biscuite cu crema, un ness
C jumate castronel mazare cu jumate felie paine
Hai sa avem un weekend fara multe tentatii!

Dulcetica, cate zile ai mancat proteine? Maine stii cu ce rezultate?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

2 saptamini am tinut.Trebuia carne ,peste ,oua,dar eu am mincat si lactate ,ca mie carnea imi displace.
Miine anunt rezultatul primei etape.
Etapa II e proteine cu salate(cred ca fara rosii) ,varza ,fasole verde ,dovlecei,brocoli,spanac.Legume din astea ,fara aport de carbohidrati prea mare.
Mucenici ,credeam ca-i mai incolo sarbatoarea cind se maninca?!
Au mers?
La noi se maninca sub forma de 8 cu aluat cozonac ,unsi cu miere si nuca. Bineinteles ca nu voi avea voie.
Meniul de azi:
md-omleta cu cirnati de curcan
-prinz-somon afumat cu lamiie ,o feliuta cas si 2 felii cascaval,o gura iaurt
-cina- somon afumat cu lamiie ,poate cirnati curcan cu mustar sau pastrama piept de curcan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Si inca ce au mers, cred ca pe 9 martie e sarbatoarea dar ii era pofta copilului. Dupa ce i-am terminat mi s-a facut si mie.


Ii stiu si pe aia de care spui, deliciosi.

cool,tot pe legumele astea mizez si eu,azi mi-am fiert niste fasole verde la aburi pt salata . De unde iei produsele alea de curcan,Penes?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA


De unde iei produsele alea de curcan,Penes?

Bianca

La noi e un magazin ,reprezentanta lor.Au si in Kaufland,produse de la ei.
Cirnatii ii banui a fi cam grasuti.
Pai cu legumele astea cred ca o sa fie in regula ,chiar daca o sa inclin balanta cu legume.Cred ca merg si vinete,conopida.Voi studia prin comparatie IG,calorii,lipide ,glucide si care-s comparabile cu cele din dieta, le includ.
Totul e sa ma tin de treaba si sa ma abtin de la restul.
Doua saptamini trebuie sa o tin asa,salate ,legume si proteine.
Apoi mai introduc ceva.Nu mi-am mincarcat memoria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Salata de fasole verde, cu marar, usturoi,lamaie si un strop de ulei de masline e mana cereasca pentru orice dieta.Se poate chiar face abuz de ,daca ati putea inlocui toate cinele si in rest mancat cu moderatie, slabiti garantat.Toate inseamna toate.In fiecare zi.Si fara paine,bineinteles.

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Salata de fasole verde, cu marar, usturoi,lamaie si un strop de ulei de masline e mana cereasca pentru orice dieta.Se poate chiar face abuz de ,daca ati putea inlocui toate cinele si in rest mancat cu moderatie, slabiti garantat.Toate inseamna toate.In fiecare zi.Si fara paine,bineinteles.

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Fara marar!
Toata lumea zice ca slabitul fara proteine e din masa musculara.Eu as vrea din sunculita.Sa aleaga organismul sa consume energia din grasimi si muschii,deja atrofiati sa-i lasa in pace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

s-a dus o zi oribila, m-am trezit cu o durere-n gat dimineata, am facut multe chestii pana pe la pranz (vopsit, manichiura, pedichiura) si la pranz m-a luat o durere de cap care nu m-a lasat pana acum
de mancat cam aiurea
- pe la 10 - 1.5 cremwusti, niste ciuperci cu maioneza, nu multe, 2 felii paine
- pe la 13 - o ciorba de periosoare, fara paine
- la 16 - 2 bucatele piept pui cu ceva legume la cuptor, fara panine
- la 19 - un castrolenl orez cu lapte
- 21 un sandwich cu salam
de mancat multicel si prosit, dar m-a durut capul ingrozitor asa ca am o scuza, sunt sigura totusi ca iar sunt la 59 + :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Gata, mi.am completat si eu meniul pe azi, cam amestecat am mancat.

Nasol cu durerea de cap, sper sa te lase maine.

Mergi la inceput