Piersicute de iulie august (20)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Danett, incerca LP HA, asa a scapat bebele unei prietene de alergii

Roxy: ce parinti cretini!

Ioana: nu dau cu rosii, poate stau eu mai prost cu nervii de nu le suport!

Bumbita: a mea s-a dublat la 3 luni, alaptata exclusiv, dar asta tine si de faptul ca a avut greutate mica la nastere, 2,880 kg, daca avea mai mult siiiigur dura minim 4-5 luni! Keep calm & breasfeed ca sa zic asa, nu lua in seama sfaturi de-astea idioate, sunt convinsa ca cea mica e suuuuuper ok!

Fetelor eu sunt in plina furie a laptelui! AGAIN!! Ati mai auzit de asa ceva la aproape 6 luni ale copilului?? Mi-e groaza ca ma si doare putin sanul la care am facut mastita... ce naiba sa fac? Pompa nu bag ca mai rau stimulez... as incerca ceva ceaiuri sa inhib lactatia, dar care?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

si noi pe aici,n-am fost nicaieri azi ca mi-am dat seama ca e duminica si nu vreau sa mai iesim in aglomeratie..sa vad ce-mi mai amintesc ca tot cu neuronu' lesinat sunt.
Balanta,Fleur,sa le purtati cu placere si sanatate multa!
Ada,Doamne ajuta pentru prietena ta!
Laura,wow e precoce rau Andreiu.Felicitari!
Bumbitza,Mattia si-a dublat greutatea la 2 luni insa la un moment dat a stagnat vreo luna sau o luna si jumatate, tot alaptat exclusiv..nu am disperat pentru ca era pe curba lui de cestere si era vesel,manca si umplea scutece.Daca este vorba doar de 300 de grame,nici nu se iau in seama,din cate stiu eu.
Roxy,Slava Domnului ca nu a patit nimic micuta!!
Dannett,ai incercat si cu cereale simple,adica cele pe care le prepari cu apa?stiu ca si alea contin lapte praf dar ma intrebam daca ai exclus cerealele ca si alergen..

Mattia e miorlait rau de cateva zile,nu stiu ce-i cu el ca nu-mi pare sa fie nici un puseu.in gura nu vad nimic..De azi dimineata se partaie si se chinuie sa faca un kk care nu i-a reusit..nu pot face nimic de el,jale
Exerseaza de zor mersul de-a busilea dar nu se coordoneaza inca..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello hello.
Noi raportam o zi de maraiala si mataiala. Nu stiu ce nu ii convine Aurorei, dar ne-a scos peri albi astazi. Nu am mai iesit nici pe afara...oricum era frumos doar din casa, afara frig rau.
Ada, bafta prietenei tale. Poate o sa pun poze cu mine tunsa, dar am eu un pitic cu pozele pe net si cam evit. Oricum, nu arat spectaculos, doar nu mai imi atarna parul valvoi.
Laura, super chestia cu olita. Felicitari primei piersicute la olita. Asta e un mare stres de al meu cu invatatul la olita. Fiecare cu piticii lui, ce sa mai zic.
Roxy, e plina lumea de parinti cretini. Ar trebui intr-adevar sesizata Protectia Copilului.
Danette, ciudata chestia cu alergia. Poate te lamuresc fetele care stiu mai multe pe aceasta tema.
Bumbitza, nu cred ca e o regula stricta cu dublatul greutatii de la nastere intr-un anume timp. Mai mult cred ca conteaza curba de crestere a copilului. In legatura cu Lp eu nu sunt in masura sa dau sfaturi, ca am alaptat doar 6 sapt. Stiu ca e bine sa continui cu LM cat de mult, dar daca cumva te intorci la munca si va fi nevoie sa pape si din biberon, poate nu e o idee proasta sa o inveti cu biberonul din timp.
Aruba, stiu ca menta parca inhiba lactatia, dar nu sunt foarte sigura, deci mai cauta. Oricum, daca ai probleme cu constipatia menta nu e o idee buna. Eu numai cand cand citesc de furia laptelui ma infior aducandu-mi aminte prin ce am trecut. Ai grija de tine si sper sa se rezolve usor.
Fleur, din ce imi amintesc parca ai voie paracetamol. Pt gat incearca miere cu lamaie. Sanatate multa.
Va pup si ne citim maine la cafea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Doamne, ROXY ce poveste.UITE, ce tarc i-am luat. Noua ne trebuie unul dreptunghiular pentru a avea loc. Se numeste KRAUSSMAN PATUT PLIANTELEGANT FAMILY STRIPES.Il vezi pe pagina lor la patuturi si tarcuri.
ARUBA, nasol. Mie mi se ridica parul in cap.Eu zic, ca daca este mai rau sa te duci la medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Gata, au plecat musafirii, sunt rupta de oboseala. A fost frumos.
V-am pastrat din tort, a fost de vanilie si cafea, raw, foarte bun (nu facut de mine, desigur).

Roxy, f trist ce povestesti acolo.

Ma retrag, noapte usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Dannet, plate combinatia lp+saliva il irita. Am citit ca uneori
pot aparea bubite si din causa salivei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug_2012 spune:

Capitol Nou

Mergi la inceput