Piersicute de iulie august (20)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Stai, linistita OLIVETTE, ca nu s-a suparat nicio mamica. Eu ma inspir de la fete, ca recunosc la copilul asta eu sunt pe dinafara.Si, cred ca pana la urma toate facem la fel. XCitim , ne informam si alegem ce consideram ca este mai bine pentru bebe. Eu, recunosc ca intreb fetele, ca m-au ajutat foarte mult.
Super tare bentita. IMMM, prajituri, si eu am pofta de ceva dulce.

Fetele, aveti idee?Prietena mea si-a repetat din nou triplu test si i-a iesit 1la 205. Acum este in 20 de sapt. S-a programat luni la amniocenteza la Medlife. Aveti idee ce risc este in saptamana asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello hello.
V-am citit, dar nu stiu ce mai imi amintesc.....
Noi am fost tot pe fuga toata ziua. Aurora dulce si cuminte, nimic nou de raportat. A fost vreme buna aici si am stat pe afara cu ea vreo 2 ore.
Astia ma zapacesc cu legile lor complet.
Diversificarea e tot un subiect zapacitor. Oli, nu e suparare cu link-urile. Fiecare filtreaza informatia si alege ce i se potriveste si ce nu. Te asteptam sa ne spui mai multe despre voi.
Aruba, si eu am boala pe unele mamici atotstiutoare pt care noi restul suntem doar fiinte incapabile sa crestem copii. Si totusi uite ca ii crestem. Asta e si motivul pt care nu citesc bloguri mamicesti. M-a distrat formularea ta "anit mainstream"
Patrunjel, pastarnac.....hmmm...confuzie maxima si la mine. Oricum recent am aflat ca nu sunt una si acceasi leguma.
Fleur, sa te faci bine.
Numai imi amintesc nimic acum ca imi cad ochii de somn.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Ada,din cate stiu riscurile sunt aceleasi indiferent de varsta(fetala) la care se face recoltarea insa se recomanda pana in maxim saptamana a-18a in ideea ca pana vin rezultatele mai dureaza ceva si apoi nu s-ar mai putea face o intrerupere de sarcina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Sooo, inteleg k faza cu cererea este doar pt mamicile cu 2 ani pn la urma...
Oli - ms mult :* stai lini k nu s-a sup nimeni, doar de aia suntem aici k sa facem achimb de opinii, informatii, patanii etc. Scumpy foc pitik ta :)) avem si noi o bentita asem#259;n#259;toare de la compleul de botez (pare a fi aceeasi firma), chiar nu i-am mai dat-o demult...ce-i drept e cam eleganta pt hainutele de casa, dar e tare haioasa cu ea :))) pup bobocica dulce :*
Fleuricel - sanatate multa si sa te faci bine repejor :* si fii Zorro mom in continuare k sa nu ia si Ericutzul!
Ada - uita-te pe emag k au promotii la mixere Phillips si preturi f bune. Eu de la ei am luat.
Ina - am vz si eu la cineva pe Fbk cazul fetei, n-am stiut k e membra DC...cutremur#259;tor! Ce putem face pt ei? Eu nu prea ma pot deplasa din cauza piticei :( si e si departe de noi spitalul...
Azi chitibush nu a mai fost asa incantata de piureul de mere...l-a papat, dar nu pe tot, asa k maine ma gnd sa i-l fac din mar copt poate o fi mai atragator...sau fac o pauza cateva zile si ii bag pe urma niste para...vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Fleur,sanatate multa!
Olivette,mu se supara nimeni,eu citesc cam tot ce prind si apoi fac asa cum consider eu ca e mai bine pt copilul meu..
Sunt rupta de oboseala..ar trebui sa ma culc dar sunt filme dragute la tv
Mattia imi doarme de vreo 2 ore in brate..daca se trezeste cred ca ma tine de vorba pana dupa miezul noptii..
Noapte usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Merci mult VERA Nu stiu ce o sa faca.sa speram ca va fi bine.
ROXY, multu . O sa mergem la E-mag maine. Parca e langa Crangasi.Daca comand , cred ca-mi vine in 2 zile. Vad maine acolo ce gasesc.Sunt obosita rupta, si nu am chef sa dorm.AAAAAAAA, tot am zis ca-i transmit si eu lui FLEUR sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

freedelia, nu am simtit nici o secunda ca m-ai fi judecat pt banii dati pe scaune . multumesc pt gandurile bune legate de eric. si pt blogul acela, care desi dramatic, avem ce invata din el.
ana, ma incurajeaza sa stiu ca tu traiesti ok cu un singur rinichi. multumesc ca ai vorbit despre asta . ai aflat intamplator in timpul vietii ca ai unul singur sau cum a fost? (daca nu iti e greu sa spui, bineinteles).
fleur, sanatate!

va multumesc din nou ca sunteti langa mine.

am tras azi de mine si am mers la coafor. mi-am taiat un pic varfurile si m-am vopsit, ca se vedeau fire albe. apoi am mers si mi-am cumparat o geanta colorata . m-am simtit un pic mai bine cateva ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Fleur multa sanatate tie si tin pumnii sa nu o ia si Eric.

Ina tot am uitat sa iti multumesc pentru raspunsul la info cu LP.

Aruba stai linistita si eu pana de curand credeam ca tot ce se consuma din patrunjel sunt frunzele verzi, restul era albitura si nu am avut niciodata curiozitatea sa aflu ce inseamna asta exact.

Olivette stai linistita nu se supara nimeni pentru asta scriem aici sa schimbam info.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

bravo BALANTA! capul sus, multa putere si gandire pozitiva ptr Eric, dar si ptr Marc!

ADA: si eu sunt franta de oboseala si n am stare/chef de dormit. zici ca am mancarici...

OLI: bine ai venit si in casuta noastra!
am citit pe diagonala blogurile respective. daca as avea timp, as sari muntii! am o parere formata cam despre ce scrie acolo, raspunsul meu la diversificare cred ca il stii deja... :)... daca imi mai gasesc o farama de timp o sa incerc sa mai scriu informatii legate de ce ai intrebat.
oricum nu se supara nimeni ca pui diverse informatii aici.

Klebsiella: nu cred ca are legatura cu modalitatea de nastere, ci cu ce manevre s au facut copilului, daca a stat la ICU, daca a primit antibiotice in timpul spitalizarii.

IOANA: nu stiu nr de tel personal al Confei Monica Luminos de la Sp Matei Bals, dar eu intotdeauna am dat de ea "clasic": de obicei sunam pe sectie sa vad daca e in tara si la spital, si daca era, imediat ma infiintam acolo. de multe ori, e chiar prin imprejurimi si o cheama asistentele la tel (deci ai putea o intreba cand te primeste ptr un consult):
Sec#355;ia clinic#259; XII - terapie intensiv#259; copii/Pavilion 4 - etaj 3
http://www.mateibals.ro/html/contact.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

ROCSY, ADA: legat de tragedia cu bebelusul internat la Sp Marie-Curie, am scris la subiectul respectiv. sa vad ce zic fetele. din pacate nici eu nu ma pot deplasa pana acolo, dar as putea trimite multe chestii. am vazut ca fetele de la acel subiect s au mobilizat si merg. daca au nevoie de ceva sper sa mi raspunda la mesaj si sper sa stea si pe aici prin cartier cineva...
o sa postez si aici ce mai zic ele.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput