Piersicute de iulie august (20)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Porumbita foarte frumoase si ingenioase solutii vei gasi pe site-urile producatorilor italieni de mobila pentru copii.Au amenajari si solutii speciale pentru doi copii.
Decat paturile suprapuse mie mi se pare mai sigure paturile care culiseaza unul sub altul. Patul de jos este asezat pe roti si aluneca sub patul de sus care este ceva mai inalt.
Sau de-a lungul intregii camere se construieste un podium sub care in timpul zilei sunt ascunse cele doua paturi pe roti.Pe podium sunt instalate birourile celor doi copii.

Eu dupa ce face Silvi 3 ani vreau sa le fac camere separate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ai ceva linkuri?

as vrea eu camere separate dar nu am cum
ap are 3 camere si e semidecomandat, plus ca vreau sa ne ramana sufrageria sufragerie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

mie nu mi-au cerut nici un certificat fiscal.... culmea
dar brusc, in decembrie mi-a venit acasa instiintare si pt mine si pentru sot ca sa platim niste amnezi restante. Ale mele sunt platite la termen deci nu stiu de unde au scos-o, iar ale lui nu sunt platite ca nu vrea sa le plateasca el ca cica nu a fost de acord cu ele.
Oare pot sa imi blocheze mie alocatia pt neplata amenzilor sotului?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Porumbita, ai dreptate cu tarcul, eu nu m-am bazat decat pe felul in care striga Vlad, cu obrazul lipit de plasa, caci nu poate inainta. Intr-un tarc "adevarat" probabil e altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

asa,piticu-mi doarme in brate de ceva vreme,suntem rupti de oboseala,mai ales eu..
Sa va zic de noi,la munte ca la munte,aer curat,zapada ca-n povesti.am ajuns cu ninsoare si am plecat cu ea.Daca ma pui sa aleg intre munte si mare eu aleg muntele,parintii mei ne-au obisnuit de mici cu drumetiile pe munte iar iarna cu brazii plini de zapada,frigul care te baga in cate un restaurant pt un vin sau tuica fiarta si castelele gen Bran,Peles(pe care abia acum l-am vizitat,spre rusinea mea)..pentru mine,sunt de vis
De dormit am dormit putin si prost,lipsa umezelii ne-a zapacit pe amandoi plus ca vreo 2 nopti nu mi-am dat seama sa dau caldura mai incet si am avut N treziri,probabil mai mult de sete decat de foame.A mai fost si faptul ca am dormit in acelasi pat iar eu ma misc destul de mult pana imi gasesc locul,adorm cu greu si ma trezesc cu usurinta,ect..
Fratele meu si sotia lui l-au tinut destul de mult in brate pe pitic zilele astea asa ca baiatul meu deja vrea sa stea doar in picioare..am zis ca probabil Mattia va alerga ,mai intai,dupa care va merge de-a busilea si abia apoi va sta in fundulet
Ali,l-am vazut pe Denis pe fb,felicitari!Sa fie oare prima piersicuta umblacioasa?
Ada,tot pe fb am vazut poza cu Nectarel,ai baiat mare!
Roxy,Anto e dulcica tare,cum rontaie ea la motoflengher
In alta ordine de idei,eu va astept cu drag la mine acasa sau oricum sunt dornica sa va cunosc pe toate,indiferent de locul unde vreti sa ne vedem..Deci,sa ne organizam,zic!
La mine in casa sunt 15 grades-a oprit centrala cat am fost la munte si acu' pana s-or incalzi peretii..jale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

bine te ai intors acasa Vera... :)... ai plecat cu zapada, ai venit cu ploaia...

eu nu am dormit decat de la 3 la 5 azi-noapte si am si baut cafea si am o durere de cap graoznica. plus ca tb sa gasesc niste idei si solutii ptr la serviciu si nu mi se leaga problemele... dar nici nu mi sta mintea la asa ceva...

MARIA, parca tu ai intrebat de lp, nu? acum 6 ani, la primul copil, cand am vrut sa adaug lp, mi au spus sa i dau formula nr.1 si sa continui cu ea pana cand alaptez.
si sa schimb pe nr 2 doar dupa aceea si ca pot continua cu nr 2 pana la 3 ani, fara a fi necesar sa schimb cu nr 3 sau junior.
cel mare a baut BEBA de la Nestle (alias NAN din Romania).
nu stiu de ce, dar chestia asta nu mi a dat batai de cap, in sensul ca imi aduc aminte ca am intrebat "de ce", dar m am multumit cu un raspuns mai lejer... mi au zis doar ca lp nr.1 are proteinele mai hidrolizate si seamana mai mult cu laptele matern...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

salutare fetelor!
uff am reusit sa fac o ciorbita de pui si un pic de ordine...cand sa ma intintind si eu langa D s-a trezit
ilenutza dreamland e un loc tropical si fara griji....in realitate stam in Bacau
gata incepem sa bagam si o masa de cereale pe langa legume...seara nu doarme mai bine du[pa ele...si eu speram dar nu e valabil la puiul meu!
bine zis cu fisurile din relatie...barbatii asta is sensibili si se simt neglijati


fetelor nu imi aduc aminte ca stiu ca s-a discutat... dar nu mai gasesc apa plata Bucovina(decat la bidoane mici) ce altceva folositi voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Ina,tu gasesti raspunsuri la toate,iti multumesc si eu!
Fleur,ma bucur mult pentru voi!Cred ca te-ai mai linistit,mai ales ca ai mai amanat un pic momentul..
Laura,l-ai dat pe brazda pe Andrei sa pape legume,bravo!!,pupam bucalatul
Carmen,hai ca pana la urma va fi bine cu bona.mai ales ca o sa o mai supravegheze si mama ta plus ca pui si camere video,nu-si va permite sa faca greseli..
Mai aveam de zis dar jur ca iar nu-mi mai amintesc..
Va pup si imbratisez pe toate cu drag!

sunt prin preajma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Porumbita am cateva link-uri pastrate de cand cautam idei pt. camera copiilor, poate te ajuta vreunul [http://www.pensarecasa.it/Camerette/index.asp?IDTipo=75
http://flexa.dk/Romanian/Produse/CLASSIC_/_Combina%C5%A3ii_de_pat/Paturi_simple.aspx?ProductID=PROD8270&VariantID=VO5.VO17.VO40]
[http://www.everythingfurniture.com/bedcol.html]
[http://www.moretticompact.it/kids.htm

Ina merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Vera bine ai revenit, vreau si eu la munte...

Mergi la inceput