Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Radu al meu zice ca vrea surioara... chiar sunt curioasa daca o sa aiba dreptate sau nu. Am inceput si eu sa-mi doresc fetita tocmai pentru ca el isi doreste surioara. Stie el mai bine.

Sa vedem daca au dreptate...

Radu-Mamii Andrei (4ni si o luna mare) + 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Elyana, nu o sa ramai singura cu siguranta..
Vicky, sa stii ca e tare frumos la Sara..



16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd

Citat:
citat din mesajul lui Elyana

Uhh mai am si eu pana sa ii simt

Fetelor sa nu ma lasati singura la odisee dupa ce nasteti toate!!! Eu sunt ultima pe lista

15+ +


Elyana, la cate saptamani vei naste?

Stiam ca gravidutele cu sarcina gemelara, nasc mai devreme de termen (mai devreme de 38 sapt).







Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

20+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s



Eu sper ca ei sa nu se grabeasca, sa creasca bine in burtica sa nu stea legati de aparate si sper sa pot negocia cu doctorita sa nu facem cezariana la rece, daca e musai cu cezariana. Depinde de bbei cum se dezvolta si daca nu le e greu. Eu sunt mica (si in solduri si de inaltime), taticul e destul de inalt, sa vedem cat loc vor avea si pentru cat timp.

M-am uitat si pe la topicul de gemeni si vad ca in 90% din cazuri se face cezariana programata asa ca nu imi pot da seama statistic cam cat ar sta ei in burtica de buna voie (exceptand cazurile cand se grabesc ei)

In schimb, daca nu am data programata cred ca nu voi apuca rezerva (cel mai probabil nasc la filantropia si am vazut ca au 15 duble si 5 single). Imi doresc f mult sa ii am alaturi de mine. La fel de mult ma tenteaza Regina Maria (as avea 10% reducere prin abonamentul de la munca) ca accepta si partenerul in camera din ce am inteles (el nu e din Ro si nu intelege politica cu ora de vizita la maternitate, se astepta sa fie alaturi de mine in acele zile)

Vom vedea, sunt foarte, foarte in ceata si stresata. Noi asteptam procesarea dosarului la ambasada ca sa pot pleca la el, teoretic prin martie ar trebui sa aud ceva de la ei, dar poate dura si mai mult si poate nu o sa mai pot zbura cu avionul. Pe de alta parte se poate sa imi dea refuz fiindca nu ne-am putut casatori pana acum. Mai am si contract determinat pana pe 31 mart la munca si mi-e frica sa nu am complicatii si sa trebuiasca sa stau acasa inainte de reinnoire si sa alerg sa intru in somaj.. uf daca stau sa ma gandesc la toate o iau razna

15+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Madd, te cred. In Motru sunt niste restaurante super frumoase, ce in fr vezi rareori de ex.


Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Elyana, tare complicata situatia. Astia pe la ambasade detesta regrupementurile familiale. POate ar merge mai repede daca v-ati casatori ....


Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Asta si vom face, daca nu se rezolva intre timp vom face cununia cand vine in primavara (oops tocmai mi-am dat seama de ceva: noi stabilisem sa vina la sf lui aprilie, deci ar fi prin mai, o sa am scandal cu mama ca "nu e bine" sa faci nunta in mai, lesin , in iunie nasc, ). Vroiam sa o facem acum in iarna dar supriza, primaria inchisa de sarbatori, doh .

Pana acum am tot amanat fiindca nu a putut scoate certificatul din tara lui natala plus nush ce hartie ca nu e casatorit, e aiurea rau legea ma jur, mai bine ma duc in las vegas!!

Sper, imi doresc sa fie bine. Nu vreau sa fac nunta la 100kg din cauza legilor . Daca ne da refuz facem apel care dureaza vreun an deci probabil combinam nunta cu botezul.

Am nevoie de niste Zanax macar virtual daca se poate


Si e atat de greu singura, ieri l-am condus pentru a nu stiu cata oara la aeroport macar a fost aici la eco pt bi-test, dar e trist si el ca pierde si primele miscari si restul, vine la final sa poata sta cat mai mult cu noi dupa nastere, ca are dreptul doar la 3 luni la fiecare 6 luni si deja le-a consumat pana in primavara

15+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Asta cu hartia magica e peste tot :). Casatoria in Las Vegas nu e valabila, pana nu o faci recunoscuta in tara de origine. :)
In mod normal merge repede dupa ce scoti hartia aia de cutuma si cea ca nu ai mai fost casatorit.
Am o gramada de prieteni care s-au casatorit in fr.


Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Niciodata nu e atat de negru pe cat pare, dar noi numai de bariere ne lovim de fiecare data. A zis si el ca ar cam fi cazul avem si noi niste vesti bune ca prea ne chinuim de vreo 2 ani :)) Iar acum cu sarcina supriza ne-a dat peste cap, suntem si mai agitati ca inainte

15+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Elyana, o sa fie bine pana la urma, este o vorba cum ca Dumnezeu nu-ti da mai mult decat poti duce! Si eu o sa doresc sa am bebele cu mine in salon, dar nu stiu cum mai e politica la spitalul unde voi naste - e o maternitate de stat, acolo e doctorul meu.
Sora mea s-a nascut tot acolo si tin minte ca pe atunci nu stateau bebeii in salon cu mamele, ci stateau separat. Dar asta era acum 14 ani. Si acum 11 ani din cate imi povestea cumnatamea era la fel ... parca varamea cand a nascut a avut fetita cu ea in salon, ca tot acolo a nascut, dar nu mai stiu exact. Cel mai sigur e sa intreb medicul, el o sa ma poata lamuri!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Monika, cumnata-mea a nascut acum 4 ani la Odobescu, si a stat bebel cu ea, desi era intr-o camera cu nu stiu cate paturi.


Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput