Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Topuri de autori (membri) - 2012

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 5

Ilinca_M.

6916 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ilinca_M. un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pfoai, ce-mi vad ochii?! Nu-mi vine-a crede!
Hai sa tin discurs: "multumesc tuturor admiratorilor mei vizibili si din umbra, va felicit pentru gusturile impecabile!";))
Sunt fericita deoarece la inceputurile lansarii mele in ale forumitului (cand nu era optiunea de "like"/"dislake") era un grupulet de useritze care in mod constant imi repetau ca sunt agresiva/aroganta/nesimtita, ca sar la jugulara tuturor si ca deci toata lumea ma detesta...aproape ajunsesem sa ma indoiesc de mine insami pana mi-am dat seama ca sunt aceleasi 4-5 persoane care repeta asta la infinit, pe principiul ca daca o spun foarte des vor fi si crezute, asa, fara alte dovezi decat impresia lor Iaca, nu e asa, si recunosc ca eu sunt genul de om caruia ii pasa de parerea celorlalti (nu in sensul de a fi influentabila ci in sensul ca ma atasez foarte profund de oameni si am nevoia de aprecierea lor, a celor care imi sunt simpatici si ma simt pe aceeasi lungime de unda).
Si acum ca sa se bucure cele de care am pomenit inainte ca sunt rea: daaa, normal ca in top5 sa fie "barbatii de vaza" ai forumului, cei cu vechime si care posteaza constant, sunt barbati intr-o mare de femei, si daca spun:"ce iarna frumoasa" primesc aprobari fara numar!

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ilinca, privit mai din afara asa, pot sa iti spun ca eu una am costatat o schimbare in timp a atitudinii si modului in care scrii. La inceput erai intr-adevar mai 'entuziasta' in a intra in mijlocul subiectelor fierbinti, mai impartind si coate in invalmaseala. In timp, ai devenit putin mai calma, mai asezata (cel putin in modul in care scrii - sau modul in care percep eu tonul tau in scris). Nu mai sari la prima postare ce nu 'pica' pe principiile tale cu tot arsenlul, o iei si tu mai usor, mai cu duhul blandetii.
Ceea ce e bine, zic eu, pt ca multe idei bune si f bune se pierdeau printre randurile mai agresive.

'Cos what I feel is the only truth for me

Editat de - Laura25 on 09/01/2013 15:03:58
Mergi la inceput

andacos

6554 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andacos un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Ilinca, privit mai din afara asa, pot sa iti spun ca eu una am costatat o schimbare in timp a atitudinii si modului in care scrii. La inceput erai intr-adevar mai 'entuziasta' in a intra in mijlcul subiectelor fierbinti, mai impartind si coate in invalmaseala. In timp, ai devenit putin mai calma, mai asezata (cel putin in modul in care scrii - sau modul in care percep eu tonul tau in scris). Nu mai sari la prima posta ce nu 'pica' pe principiile tale cu tot arsenlul, o iei si tu mai usor, mai cu duhul blandetii.
Ceea ce e bine, zic eu, pt ca multe idei bune si f bune se pierdeau printre randurile mai agresive.

'Cos what I feel is the only truth for me

like,like,like...spun eu ce-am nominalizat-o pe Ilinca acum 3 ani(???)la zmeura exact pe motivele insirate de ea mai sus!

Si hai ca suntezi de risu' ciorii de -acum,una vrea statuie,una se gidila cu orgoliu forumistic!

Dana
Mergi la inceput

Ilinca_M.

6916 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ilinca_M. un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da, o fi si asta, nu neg, ce mai...am capatat intelepciune cu varsta!;)) Poate chiar am avut o usoara problema de "anger management", recunosc, cand citeam o postare in contradictie cu principiile mele de suflet (respect si grija pentru copii/ maidanezi/ aberatii pe tema alaptarii sau diversificarii) recunosc ca parca mi se lasa o perdea de sange pe creier si navaleam pe tastatura ca Stefan cel Mare pe turci...
Stiu ca nu poti fi pe plac tuturor dar te unge la suflet, totusi (cel putin pe mine:)) cand totusi balanta se inclina spre aprobare. Dovada concludenta mi se pare Nelia: e pe locul 9 si la aprobari si la dezaprobari dar nici nu se compara numarul, e muuuult mai mare cel al aprobarilor.

Mergi la inceput

Ilinca_M.

6916 Mesaje
Manca-ti-ai zmeurica, andacos! Dar hai ca si tu esti in top 10, un gadilici, ceva, o statuie macar bust, nu vrei?:))
Pfoai, acum vad ca marius e in top5 si la dislake-uri...personaje controversate, dom'le!;))
Ca observatie personala am constatat ca sistemul asta cu "aprob"/"dezaprob" m-a facut sa fiu mai obiectiva. Inainte, persoanele cu care nu eram pe aceeasi lungime de unda, le consideram "non-grata" cu totul, asa am ajuns sa meditez putin si sa dau "aprob" fara sa stau pe ganduri cand postarea mi-a mers la suflet, chiar daca in general eram pe baricade opuse cu persoana care a postat.

Mergi la inceput

andacos

6554 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andacos un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Manca-ti-ai zmeurica, andacos! Dar hai ca si tu esti in top 10, un gadilici, ceva, o statuie macar bust, nu vrei?:))

O ureche poate!!!????

Dana
Mergi la inceput

ina.click

2311 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ina.click un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:

O ureche poate!!!????

Dana

Radeti voi radeti da se-ntareste ghipsul si statuia noastra tot nu-i gata. sa nu mai zic de oda. pai asta-i cantare?

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...
Mergi la inceput

membru veteran marius

18949 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui marius Adauga semn de carte la raspuns Trimite marius un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
Pfoai, acum vad ca marius e in top5 si la dislake-uri...personaje controversate, dom'le!;))

Deh.... "asa e unii" nu vor sa fie top"less".
Mergi la inceput

Mickyyy

4925 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Mickyyy  Trimite mesaj yahoo luiMickyyy Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mickyyy un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si uite-asa, dupa 8-9 ani de forumeala, ajung in topuri pe un forum despre copii dar pe motive politice, ca singurul loc pe unde-am postat si-am starnit controverse majore ala a fost.
Drept dovada, am prins ambele topuri, si de like-uri si de dislike-uri pe subiecte, dupa cum cititorii erau pro sau anti usl. In concluzie, topul e irelevant , pentru ca am selectat 2 dintre cele mai controversate topicuri, unde situatie e ceva de genul:

(5 aproba) (6 dezaproba) - la unul din subiecte
(10 aproba) (3 dezaproba) - la un altul

Asta inseama ca am ajuns in respectivele topuri cu fix acelasi subiect

Asa ca pererea mea e ca singurul top cu adevarat relevant este primul, cu cele mai multe like-uri, mai ales ca regasesc acolo aproape toate numele utilizatorilor acestui forum ale caror pareri le apreciez
Mergi la inceput
ladyJ
ladyJ

6432 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ladyJ un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:

O ureche poate!!!????

Dana

eu va rog frumos sa stati la rand, da?

Sa aleaga fiecare ce parte a statuii vrea sa fie. Incepem de sus. Anda, sa vedem daca iti ramane urechea sau nu!

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Mergi la inceput
Pag. din 5 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com