Burtici cu stelute de iulie-august 2013 ( 10 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Felicitari Amalia!!! sa creasca mari si frumosi amandoi!
Bafta Paula azi la Dr.
Delia nu te ingrijora sunt stari normale .. inca putin si trec. Si eu am avut o stare destul de proasta... nu chiar atacuri de panica dar o usoara depresie care a trecut complet acum.
Sarcina usoara!

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Amalia, felicitari mamicutza de pereche! Sa fiti fericiti si sa va bucurati de ei! Nici nu stii ce mult ma bucur pentru tine!

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Fetelor va multumesc sunt asa de fericita si toata familia dealfel am asteptat clipa asta 12 ani


amalia tsakoniati
13+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Si pe mine m-a cantarit la ora 17 si aveam 52,9 kg cand eu dimineata pe nemancate si normal cum ma cantaresc aveam 60,1 deci e diferenta, cu papuci, haine, mancat e si normal.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Amalia, felicitari!!! Sa fie sanatosi si norocosi!! Uite ca dupa asteptarea asta Doamne Doamne iti face un cadou minunat! Putin spus minunat!

Delia, si eu am fost f depresiva in primele saptamani dupa ce am aflat. Desi imi doream de mult timp sa se intample. Dar pt ca sufeream de constipatie fff acuta, ma durea si ma intepa burtica, hainele le simteam altfel, la serviciu aveam o atmosfera f nasoala (eu mi-am schimbat jobul si dupa 3 luni m-am reintors la vechiul loc) etc. eram f stresata. Mai ales pt ca ma temeam la orice junghi/durere. Si am ajuns rau. Ma pufnea plansul aiurea.. Dar o prietena m-a indrumat sa iau tot ce simt ca pe ceva normal si sa ma gandesc ca la sfarsit o sa fie bine. Si mi-am revenit. Ma rog, cat de mult isi poate reveni o gravida :))) Ajuta mult si partenerul, prietenii, familia, daca nu te "aolesc" ci te incurajeaza. O sa fii ok, o sa vezi. Mai ales ca si fetele de aici ajuta

Happy_Ama 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Amalia, felicitari, Doamne ajuta sa fiti sanatosi si o sa ai doua minuni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria500 spune:

Amalia felicitari pentru pereche ... sa fie bine pana la sfarsit...

Fetelor ... am vazut ca va faceti destule probleme pentru greutate ... eu zic ca daca nu exista vreo problema medicala care sa duca la ingrasare sau slabire excesiva ... dupa nastere cu rabdare si ambitie ce este in plus sau in minus se poate corecta ... Din punctul asta de vedere sunt o norocoasa ... pana acum nu am pus un gram pe mine ( in 3 luni si 1 saptamana ) ... si la 1,65 cm - 52 kg ... eu zic ca sunt bine bebele imi consuma din resurse ... sper totusi sa nu patesc ca la prima sarcina , ca dupa nastere sa slabesc mai mult decat este cazul ...

Ana, mamica lui Mihai Constantin nascut pe 24.05.2007
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Dragele mele,

Imi doresc sa avem un capitol nou, plin de vesti bune!
Amalia,felicitari, mamica scumpa! Cred ca esti in al 9-lea cer!
Sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa ne implinim visele!

Paula, cred ca am reusit in cele din urma sa fac setarile respective.
Dupa cum vedeti, mi-am modificat si poza
Cine doreste sa ma cunoasca mai bine, am adaugat in album cateva poze reprezentative din viata mea.

Va pup cu drag pe toate si sa auzim numai de bine!

Alexandra 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

bobitza eu vreau sa te cunosc dar unde ai pus pozele ?


pe gmail ? eu nu le vad ?


XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Olimp, am mers la creare album si am upload-at acolo cateva poze. Eu le vad...
Normal, cred eu, era ca atunci cand apesi pe ID-ul meu, pe profil, pe langa alte date ca nume, oras, etc sa apara si album. Dai click pe el si le vezi, teoretic, caci am incercat si eu sa apas pe "album" si nu se vede nimic.

Poate ma ajuta si pe mine fetele mai experimentate

Alexandra 8

Mergi la inceput