Homeland

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

V-am citit... mey, dar voi toate ati trait in Cluj? Lasa ca vine ea Inna.click si povestim noi din Vaslui. Pungile cu apa le stiu si eu, dar din Bucuresti.

Eu n-am vazut Clujul, ma primiti si pe mine la o limonada daca ne suprapunem cumva?

Mianna, uite ca nu esti singurul exemplar, eu am vazut doar doua din HP, cu fiica-mea, ca m-a obligat... insa in rest, nici eu nu am vazut. Si, cum spunea Adela, io ma uit rar la televizor (caci il am acum, nu l-am avut ani de zile deloc), insa mai iau filme si ne mai uitam cind apucam si noi, ca mosii...

Mihaela, noua (eu si sot) ne plac filmele nordice! Mult! Le gasesc pline de substanta. La fel am patit si eu cu filmele quebecoase sau quebece... de cind am venit aici ma tot intreb cum se spune corect.

La noi nu ninge acum, dar e zapada. A fost cam asa www.ledevoir.com/galeries-photos/le-quebec-dans-la-tempete/103470" target="_blank">asa, acum e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

'neatza!
am si io cu cine-mi bea cafeiu'
sunt obosita franta! cu inchiderea asta de an ...

wow! ce nameti la voi acolo si ce ceatza!
nelia, poate ne intalnim in Montreal ca am gand sa dau o fuga pana-n Toronto la vara ... is inca in dubiu intre Cluj si Toronto

mianna, m-am razgandit :) sari, da' nu chiar la jugulara :) ca vad ca am scris lemonada in loc de limonada asa cum bine a scris nelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Ia uitati ce am gasit:
http://wikimapia.org/#lat=46.7631931&lon=23.5778296&z=18&l=0&m=b

Cred ca stiu vag pe unde era caminul 9...nu aveam drum pe acolo. Noi coboram exact pe langa caminul 12 si ne luam pungi de apa in cap . Dupa harta vad ca numarul 9 era in dreapta drumului, trebuie sa ma concentrez bine sa il localizez. Ma mai uit pe harta...

Ma duc acum sa vad un serial nou, joaca unul din bucatarii mei preferati, Per Moberg. Revin!


pur si simplu...

Hobby

calator de profesie



In caminul 9 stateau preponderent medicinistele si in 10 baietii-medicinisti. Cred ca si in 8.

Si eu am stat in 16, apoi in 3 si in ultimul an in Marasti.
Croco mai exista, acum chiar este in renovare.

Edit. sorry, acum am vazut ca au raspuns fetele.
Eu ma intreb cum reuseam sa mananc 2pizza deodata!

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

'neatza! Si eu la cafea, apoi am un drum in oras si pe urma la invatat!

mianna, adela, ne vedem cu mare placere! Io stiu perioada, dar inca nu stiou ziua . Care muzeu, ce limonada? Se pare ca mecanicii nu aveau aceleasi "trasee" studentesti . Noi mergeam la Cafe Lux sau sus la Central la cafe frape sau salata de fructe.

Dana vio in ce perioada, poate ne-am intersectat? Vad ca am stat in aceleasi camine. Da, mi-am adus aminte pe unde era caminul 9 dar au trecut aproape 20 de ani de cand nu am mai fost in zona aceea...cum ziceam in vara musai sa ajung, incep amintirile sa se stearga...

nelia la noi s-a topit tot ce a nins ieri...mie imi pare rau dar nah, nu e un an ca celalalt...
Filmele nordice din ultimii ani, o parte din ele, sunt comedii. Nu sunt genul arta, patrunzatoare, dar sunt haioase. Cand revin si am timp, o sa caut link-uri.
In Montreal am pe singurul var primar. Nu am fost inca, am ajuns acum vreo 8 ani numai in Toronto. Daca ajung, dau de stire .

Adela, mortali aia cu ccc cursurile de engleza gratuite din Rio. O fi legal???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

io stiam ca sauna uscata -i aia de arunci apa pe carbuni si sauna umeda e aia turceasca (hamam) - bine, sauna turceasca e o contradictie in termeni, da' sa nu ne legam de amanunte.

io ma uit momentan la dr house. nus' ce-i aia "homeland".
am fost ieri la film. comedie. "parental guidance". plina de clisee, da' asa de nostima. am ras cu lacrimi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

neata!

Adela, io de unde sa mai stiu cand va alintati si cand gresiti? la alint se spune "lemonada"

Nelia, daaaa, hai si tu la Cluj!

Mihaela, spune macar perioada, daca o stii, sa nu-mi fac planuri de conced (na ca ma stiu si eu alinta) taman atunci.

Piata Muzeului n-are nicio legatura cu viata de student, e inventie recenta, zona pietonala si multe-multe terase. nici "lemonada" nu-mi amintesc sa fi baut in studentie. bere da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Lasa ca vine ea Inna.click


aici taxez, chit ca ei nu-i pasa e ina, cu un "n"

daa, sa vina si ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

am 'zvarlit un oki, pana colegii is la micu' dejun pe care io-l sar ... si va dau definitiile mele de sauna: uscata - cand nu arunci apa, ca nu vrei sa adaugi umiditate ; umeda - cand arunci apa si cresti umiditatea; si de aburi - aia turceasca

si io il mai urmaresc pe house.

scrieti,scrieti, scrieti! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

ha ha, ai dreptate mianna greu sa faci deosebire intre alint si greseala. io ma alint mai tot timpu'. da' lemonada nu fu' alint

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

neata fetele! ca acum am timp de dat neata!
e tare bine ca avem un loc de baut cafeaua!

azi e ziua mea, da, da, stiu sunt o draguta, o frumoasa si o devreme acasa! cea mai buna iubita, sotie, mamica de copii si catei, prietena, sora, fiica, etc etc etc!
nu am ratat nimic nu?
si modestaaaaaaaaaaaaa

asa ca ofer un pahar cu fresh de portocale si o felie de tort virtuale!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput