Homeland

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

La Multi Ani, Carmen!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

La multi ani Carmen!
Am citit din urma si am cazut in butoiul cu amintiri. Hmmmm... In caminele din Cluj la un chef de pomina, mi-am pierdut buletinul acu 100 de ani si m-am trezit ca l-a gasit totusi cineva si mi l-au trimis la Bucuresti la secretariatul facultatii. L-am recuperat fara explicatii prea multe, cred ca si io si secretara stiam ca era camin de baieti. Deh, excursie studenteasca cu multe peripetii, am bifat atunci inclusiv o plimbare cu masina gunoierilor noaptea(in cabina), ca taxiururi nu mai umblau, era patinoar pe strazi.
Lasand povestile din tinerete la o parte, ma duc mai departe in timp ca-i musai sa zic ceva de hobbit. Cititi-l ca ala merita, mi-a placut la nebunie copil fiind, ca s-a editat si pe vremea lui Ceasca, nu-i Harry Poter, e altceva, e chiar literatura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

neata fetele! ca acum am timp de dat neata!
e tare bine ca avem un loc de baut cafeaua!

azi e ziua mea, da, da, stiu sunt o draguta, o frumoasa si o devreme acasa! cea mai buna iubita, sotie, mamica de copii si catei, prietena, sora, fiica, etc etc etc!
nu am ratat nimic nu?
si modestaaaaaaaaaaaaa

asa ca ofer un pahar cu fresh de portocale si o felie de tort virtuale!


La multi ani fericiti!

ba ai ratat :) tanara, desteapta ...
asa aveam cu accentu' pe aveam io o vorba: tanara, frumoasa, desteapta ... si modesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99
asa aveam cu accentu' pe aveam io o vorba: tanara, frumoasa, desteapta ... si modesta


la fel, doar ca eu ziceam "tanara, frumoasa, desteapta, si modestia ma caracterizeaza"

daca ma-nervez, inca mai zic, ca trauma schimbarii prefixului am lasat-o-n urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

La multi ani Carmen!

Am "lord of the rings" pe kindle de un an, de un an nu am reusit sa trec de prima pagina dar anul asta mi-am propus sa citesc cartea no matter what si poate si hobbitul.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Carmen, La multi ani!

mianna stiu in principiu ca vrem sa mergem in Ro intre 17 iunie-pana spre sfarsit, catre 1 iulie. Inca nu e stabilit nimic, dar atunci are sotul concediu.

Povestea lui Pi n-am vazut-o, voiam sa mergem acum de sarbatori si nu am mai apucat...Harry Potter n-am vazut, Stapanul Inelelor da, mi-a placut. Cea mica e fan filme din astea SF, cu magii...scrie si povestiri de gen.

Iau o pauza pana mai tarziu, trebuie sa invat, am saptamana viitoare doua examene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Multumesc!

Citit de nu mai stiu cate ori Harry Potter, vazut si filmele, vazut Stapanul inelelor, cartile nu am apucat sa le citesc inca. Speram sa ajung sa vad Hobbitul... poate cine stie... asa cadou de ziua mea speranta moare ultima...
Acum in vacanta de Craciun citit Oksa Pollock, nu m-a incantat prea tare...
Bine, citesc si carti de oameni mari

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

azi teoretic chiulesc. adica am zis deja ca deseara am drum la Tg Mures, si-am hotarat ca e destul din timpul meu dedicat firmei, nu m-am mai dus si la birou (eh, erau vremuri cand faceam si asta, mers frumos la birou, venit in viteza acasa, insfacat bagajul si fuga la aeroport, practic business hours pana la miezul noptii. intre timp mi-am revenit )

de fapt citesc mailuri, fac tabele si, cei cel mai tragic si mai nasol, imi fac foaia de parcurs. pe tot anul 2012, ca n-am binevoit pana acum asa-i cand conduci masina de serviciu. inca n-am mancat si inca nu mi-am facut bagajul.

daca stau sa ma gandesc era mai bine la birou acolo as fi mancat macar pranzul deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Zau?
Eu servit colegi cu un deliciu de platou cald cu de toate, prajiturele care de care mai ochioase de cofetarie...
Eu, fidela dietei incepute proaspat... mi-am comandat fasole verde fiarta la care am rontzait cu stoicism.
Parca deja stau mai lejer in blugi sau o fi numai piticul meu de pe creier...

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

bafta la dieta, da' imi imaginez scena - colegii infruptandu-se cu pofta din platourile apetisante si sarbatorita rontaind fasole verde

Mergi la inceput