Homeland

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

uuuuf, Mihaela... sanatate!

ia si partea buna - macar esti acasa.

cand mai poti sa-l dai si cat de tare iti da programul peste cap?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Am fost la muzeul antipa. Nu mai fusesem de cand l-au renovat. E super!
Alexia e incantata maxim. Mai mergem, mami, da?? Mai mergem!
Au si o cafenea faina, espresso foarte bun, ciocolata calda o nebunie... (preturile... cam piparate, dar o data la nu stiu cat merge)

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mianna teoretic nu ar trebui sa ma afecteze. Scoala e obligata ca in timp de 5 saptamani de la un examen sa organizeze altul. Chestia e ca atunci trebuie sa il iau, ca altfel nu se mai organizeaza pana in august si asta inseamna ca nu pot sustine diploma in iunie ci doar in septembrie. Sa vad daca nu ma lasa profa (e prima data cand despart in doua un examen la o materie, separat pe laborator si pe teorie) sa dau sambata amandoua. Dar nu cred, regula e regula...eu am sa o intreb insa.

Acum sotul e bine, eu si fetele bolnave. Maine stam acasa.

Imi pare rau ca nu va pot spune ceva mai vesel, azi am zacut toata ziua.

Voi? Cum a fost duminica voastra?

Carmen cred ca e frumos la Antipa, n-am fost niciodata. Acolo sunt scheletele de dinozauri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Mihaela, imi pare rau ca nu poti da examenul, sper sa te faci bine cit de curind xx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Miha,multa sanatate tie si fetelor!bine ca sotul este bine,sa poata avea grija de voi!

Raport de aseara...azi noapte am vazut 2 episoade din Grey,mai am 3 de vazut din seria 9...azi iesit cu copiii la plimbare pe plaja...amestecatura de nisip cu putina zapada,dar lui Mihai,ii place tare mult!
am venit acasa,am facut salata orientala(mi-a facut pofta mianna ),tragem o baita si in pat la mai mult ca sigur cu un ochi la pc si unul la tveu....
la Antipa,imi doresc sa ajung si eu,poate luna viitoare,ca stam vreo 3-4 zile in Bucuresti,cand mergem cu Mihai la doctor!

seara buna,va doresc!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Prietenii lui Mos Craciun
TOMBOLA-Spiritul Craciunului
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Mihaela (de mai aproape), asa-i ca dai un semn cand vii in Bucuresti? daca pot as veni si la Antipa, ca inca nu l-am vazut (chit ca nu mai am varsta, dar cred ca m-or primi si pe mine )


eu am cam frecat menta tot week-end-ul. in afara de faptul c-am dar gata salata orientala alte realizari n-am de bifat. acum ma mustra constiinta si ma apuc sa lucrez un pic - am de facut u raport, c-am atins deadline-ul si nu-l mai pot amana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

Mihaela, multa sanatate! Sper sa se aranjeze lucrurile asa cum vrei tu.
btw eu sunt fosta arminad si mi-ar place sa trec pe aici din cand in cand

Si eu am patit-o rau cu un examen saptamana trecuta. Ma grabeam tare si m-am prabusit ca o mamaliga pe trotuar mi-am rupt blugii in genunchi si curgea sange.
Partea amuzanta a fost ca am intrebat o tanti unde e cladirea X si cand m-a vazut asa cu pantalonii rupti si cu un fular pe cap ( batea vantul rau in zona aia) m-a evitat a crezut ca sunt homeless si cersesc
Dupa cateva secunde s-a prins ce vreau si s-a intors inapoi sa imi explice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

bird, hai ca raspund eu neintrebata cum e la noi iarna cu magazinele. Iarna e normal de cald in magazine iar oamenii sunt imbracati destul de lejer pentru ca se circula mult cu masina nu isi iau nu stiu cate haine pe ei.

In schimb vara e durere, cel putin pentru mine. E atat de frig in magazine si birouri ca mi-as lua un palton daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Mihaela (de mai aproape), asa-i ca dai un semn cand vii in Bucuresti? daca pot as veni si la Antipa, ca inca nu l-am vazut (chit ca nu mai am varsta, dar cred ca m-or primi si pe mine )






mianna,sigur dau un semn!

off si eu,ma infrupt cu nesimtire dintr-un tort de crema de zahar ars,am mancat 3 felii azi..

maria,urata patanie!bine ca n-a fost mai rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Maria67, chiar ma intrebam unde-ai disparut . Mihaela imi pare rau ca sunteti bolnavioare toate trei. Eu inca mai tusesc, da sper ca macar ce-am avut sa fie ce poate fi mai rau si sa bifez ca facuta viroza sezonului asta. Eu am fost cu fii-mea la engleza, mi-am regasit o veche prietena si facem in paralel ea engleza cu a mea si eu desen cu o nepotica a ei Maine ne trezim si noi devreme, incepe scoala... parca ieri luau vacanta.
Mai aveam in plan sa imbaiem catelul da o lasam pe maine. Asta mica a noastra nu-i cuminte deloc, se dezbraca prin curte si de haine si de maniere si vine inapoi ca un purcel.

Mergi la inceput