Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

Dovada de iubire

Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 8

ita2v

182 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiita2v Adauga semn de carte la raspuns Trimite ita2v un Mesaj Privat  Reply with Quote
asta e giulia si mie mi se pare adevarata.nu is eu mare manelista dar versurile is adevarate

mamica implinita ALEX 30.12.2002
MIHAELA 21.04.2012
Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dragostea se probeaza in momente de cumpana, fara indoiala.
Dar dragostea trebuie intretinuta, iar asta se face prin gesturi si dovezi marunte.
Nu inseamna ca o fire taciturna nu iubeste si trebuie respinsa; dar este categoric mai usor sa iubesti atunci cand simti si vezi ca esti iubit.
Cand mi-am cunoscut sotia zicea ca prefera o legatura de marar unui buchet de flori, ca macar mararul ala il baga in mancare.
Acum primeste florile cu placere si ma trage de maneca daca uit sau a trecut mai mult timp fara o floare in casa. Are preferinte, feluri, culori...
E doar un exemplu. Sunt multe altele, de ambele parti.
Nu mi se pare nimic gretos.

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput

elyda

1318 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite elyda un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pentru mine conteaza gesturile marunte venite asa fara motiv , fara sa fie calculate, asteptate sau cerute.Nu trebuie sa fie ceva extraordinar, ci pur si simplu un gest, o intrebare, o floare sau un telefon(apel telefonic:)) ) pe care sa le primesc atunci cand stie ca am o problema de rezolvat sau o stare mai aiurea.De obicei sotul meu ma suna sa ma intrebe ce am facut cu..., sau cum am rezolvat ceva, sau cum ma simt pentru ca stia ca am vreo problema de sanatate, sau pur si simplu se uita intr-un fel si eu citesc in privirea lui ca imi e alaturi si privirea asta face cat o mie de gesturi.Si conteaza foarte mult sa stii ca cineva, undeva se gandeste la tine, ca undeva intr-un coltisor de inima si creier ramai tu, indiferent ce sau cate probleme are pe cap.Si daca toate astea se intampla si dupa ani buni de relatie/casnicie e cu atat mai deosebit.
Si eu fac aceleasi gesturi pentru el , le fac pentru ca asa simt si vin de la sine.Consider ca daca te fortezi sau esti fortat sa le faci undeva e o problema.

IOANA
Mergi la inceput

cristoiu

1381 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristoiu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pentru mine cea mai mare dovada de iubire e ca ma suporta si in loc sa se enerveze, ride.

Si eu la fel cu el.
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cristoiu...exact asa si la mine...ma suporta integral....iubire mare....
flori...imi aducea la inceput...eu faceam ca Tora a lu` Rufus,apoi a renuntat incet,incet si acu` ma mai iau de el "bey,da` tu o floare nu-mi mai aduci?"Pai ai zis ca nu-ti plac."...

Nu-s innebunita dupa flori...imi place sa primesc,dar nu e "must"...
Rufus,al meu e taciturn....mocneste,nu vorbeste decat rar....eu pe dos.

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput

Glicina

184 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Glicina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui eumada

Eu nu-s romantica....el nici atat.
II mai las si eu cate un bilet cand pleaca si-i pun pachet,dar odata de toanta ce sunt la de astea,am pus doua sandwichuri,bilet intr-unul,el l-a mancat pe cel fara bilet ...si....uite-asa.

Alta data i-am trimis unmesaj ,m-a sunat inapoi si m-a intrebat daca mi-e rau.

Mergi la inceput

larasarit

464 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilarasarit Adauga semn de carte la raspuns Trimite larasarit un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cand eram imi placea sa il privesc cand doarme si imi imaginam cum va arata bebelina.
Mergi la inceput
ralualexandrei
ralualexandrei

3661 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat  Reply with Quote
Chestia asta cu bilete zilnice mi se pare fortata si ca orice lucru fortat nu mi se pare ok.

Dovezi de iubire nu-s astea,dovezile de iubire sunt diverse si venite intotdeauna in momente oportune.Sotul meu mi-a dovedit ca ma iubeste altfel decat cu dulcegarii gen,flori,bilete,astea erau pe la 18-19 ani,acum dovezile lui constau in micul dejun pregatit in weekend pt tot tribul,cafeaua inghetata pe care o gasesc pe masa in fiecare zi dar pe care stiu ca a facut-o cu gandul la mine,ingrijirea stangace pe care mi-a acordat-o atat acum cand am facut varsat de vant cat si cand am pierdut primul copil,buchetul de flori si cadoul aduse de ziua mea in anul cand mi-am internat mama la ATI ,atunci a venit la pranz acasa special pt asta.

Trebuie spus ca el cadouri nu-mi face decat rar (se scuza ca nu se pricepe,prefera sa-mi iau eu ce-mi doresc si el doar sa plateasca).

Declaratii de dragoste nu-mi face decat noaptea ca ziua cred ca i se impleticeste limba,asa in stare de semiconstienta e mai indraznet si poetic.

Il iubesc exact asa cum este ,taciturn,stangaci,poate de aceea gesturile lui au mai mare greutate decat ale altora.

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Mergi la inceput

elyda

1318 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite elyda un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Chestia asta cu bilete zilnice mi se pare fortata si ca orice lucru fortat nu mi se pare ok.

Dovezi de iubire nu-s astea,dovezile de iubire sunt diverse si venite intotdeauna in momente oportune.Sotul meu mi-a dovedit ca ma iubeste altfel decat cu dulcegarii gen,flori,bilete,astea erau pe la 18-19 ani,acum dovezile lui constau in micul dejun pregatit in weekend pt tot tribul,cafeaua inghetata pe care o gasesc pe masa in fiecare zi dar pe care stiu ca a facut-o cu gandul la mine,ingrijirea stangace pe care mi-a acordat-o atat acum cand am facut varsat de vant cat si cand am pierdut primul copil,buchetul de flori si cadoul aduse de ziua mea in anul cand mi-am internat mama la ATI ,atunci a venit la pranz acasa special pt asta.

Trebuie spus ca el cadouri nu-mi face decat rar (se scuza ca nu se pricepe,prefera sa-mi iau eu ce-mi doresc si el doar sa plateasca).

Declaratii de dragoste nu-mi face decat noaptea ca ziua cred ca i se impleticeste limba,asa in stare de semiconstienta e mai indraznet si poetic.

Il iubesc exact asa cum este ,taciturn,stangaci,poate de aceea gesturile lui au mai mare greutate decat ale altora.

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Cred ca undeva, cineva cand ramane in pana de material incepe sa cloneze ce are si uite asa ies duplicate! Parca mi l-ai descris pe sotul meu! Am citit de doua ori ca mi se pare asa de cunoscut ca nu -mi vine sa cred!

IOANA
Mergi la inceput
Pag. din 8 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com