Dovada de iubire

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui ita2v
P.S. un buchet de flori sau o ciocolata luate asa fara nici un motiv nu strica din cand in cand


Prefer pantofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Citat:
citat din mesajul lui ita2v
P.S. un buchet de flori sau o ciocolata luate asa fara nici un motiv nu strica din cand in cand


Prefer pantofi

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


Daca mai sunt si Louboutin inseamna ca te iubeste f.mult. Ciocolata oricum ingrasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sunny71

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Prefer pantofi




Daca mai sunt si Louboutin inseamna ca te iubeste f.mult. Ciocolata oricum ingrasa...



Acum trei ani, i-am luat cadou de ziua lui 1 pereche de pantofi. Si pentru ca tot eram in magazin, mi-am luat si mie 2 perechi. Cand a vazut factura mi-a intrebat: pai parca era ziua mea! Si eu am raspuns: da iubitule, insa vreau sa fiu frumoasa pentru tine...si m-am prezentat doar in pantofi. Ce dovada mai mare de iubire??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Citat:
citat din mesajul lui Sunny71

[quote]citat din mesajul lui Miriluta

Prefer pantofi

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


Daca mai sunt si Louboutin inseamna ca te iubeste f.mult. Ciocolata oricum ingrasa...



Acum trei ani, i-am luat cadou de ziua lui 1 pereche de pantofi. Si pentru ca tot eram in magazin, mi-am luat si mie 2 perechi. Cand a vazut factura mi-a intrebat: pai parca era ziua mea! Si eu am raspuns: da iubitule, insa vreau sa fiu frumoasa pentru tine...si m-am prezentat doar in pantofi. Ce dovada mai mare de iubire??

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
[/quot

O alta femeie imbracata cu cea de a doua pereche de pantofi ar fi fost mai mult decat ar fi sperat si o dovada de iubire extraordinara din partea ta. Foloseai pantofii cumparati pentru tine intr-un mod muult mai placut pentru el .Iti dai seama cand apareai intr-o zi cu 3...4 perechi ca deja cadea pe spate? La propriu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

Acum 2 ani de ziua lui mi-am cumparat lenjerie asa mai deocheata copilul dus la mama si eu hotarata sa ii dau cadoul dar alti au zis ca *hai sa ii facem o vizita surpriza*asa ca cadoul meu a ramas impachetat si am si uitat de el .Pe cand l-am gasit eram graviduta si nu am mai incaput in el dar era marea mea surpriza .Surpriza a fost cand ma intreaba el asa intr-o seara*dar totusi cadoul meu cand il vad?*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Sunny
credeam ca eu sunt sadica, tu ma intreci.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Sunny
credeam ca eu sunt sadica, tu ma intreci.



Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


Daaaa, eu sunt mai sprintena.Daca m-ai vedea cum alerg cu louboutinii mei 100 de metri garduri...sunt de groaza...din nou...la propriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009
De obicei femeile initiaza astfel de dulcinerii si de multe ori ,,pisiki mici'' sunt niste ciumpalaci de numa numa

ANNA


ce inseamna ciumpalaci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

O scriitoare olandeza, Yvonne Kroonenberg, care e fascinata de relatiile femeie-barbat a scris o povestioara draguta care concludea: cu cat diminutivele pe care si le acorda reciproc un cuplu sunt mai ridicole, cu atit dragostea lor e mai puternica. Asa ca nu am de gand sa va spun cum ne spunem sotul meu si eu unul altuia, si el fiind la 41 ani, 1.90 si 100kg pentru cei dinafara relatiei noastre ar suna foarte ridicol...
Dar e cel mai romantic barbat posibil si mi-a aratat dragostea lui prin milioane de gesturi mici si mari: a fost cu mine la toate cele 10 ore de : "sa nastem impreuna", a fost alaturi de mine fiecare secunda la nasteri de 18 respectiv 12 ore si cu probleme, s-a trezit noptile la bebelusi ca sa ma lase pe mine sa ma odihnesc, inca ma lasa sa ma odihnesc si cand e ziua lui de dormit in plus, (in weekend ne trezim pe rand, cica, la copii), ma trezesc deseori cu un pachet cu o rochie a marcii mele preferate (Karen Millen ) pe perna, isi programeaza intalnirile la serviciu tinand cont de orele mele de zumba ... imi pregateste pe neasteptate mancarea mea preferata sau imi aduce o ciocolata mare, cand sunt la ciclu... este romantic nu doar in fapte, ci si in vorbe, imi face zilnic complimente si asta imi face mie bine la ten . Sau daca am fost la un eveniment cu colegi de-ai lui de serviciu sau am iesit cu prieteni in oras, imi spune mereu ca eu am fost cea mai frumoasa (si el asa si crede _ (si eu ii fac complimente, ca merita))
Biletele dragastoase eu las fetelor, in pachetul cu mancare sau in cel cu fructe, si am inceput recent sa gasesc si eu biletele de fiica mea cea mare, in sacul de mers la zumba ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ita2v

Acele mici gesturi care pot parea nesimnifictive sunt zilnic dovada de iubire.Zilele trecute sotul asculta o melodie in masina firmei si sunacam asa *cum iti arata o femeie dragostea,prin simplitate ,cum calca cum spala.iubeste si iarta .cum sa nu-ti iubesti femeia* cam asa ceva .Imi parea ceva sincer.
P.S. un buchet de flori sau o ciocolata luate asa fara nici un motiv nu strica din cand in cand


http://www.youtube.com/watch?v=VWXbAW7T5SQ

Mergi la inceput