Fluturasi minunati 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

SIMO LA MULTI ANI !
sa fii sanatoasa
si tot ce iti doresti alaturi de familia ta minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

dorina buna intrebarea ta
dar eu sigur daca fug undeva la vara
va fi in afara tarii
si la munte
cu sigurantaaaaaa
ca noi cu marea suntem paraleli din cauza de alunite ale sotului
eu iti sugerez plajele din grecia oriunde ar fi alegerea ta
sunt bune ca cele din romania
si nu e romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Lavi e super bine Ilinca si ii sta frumos cu stea in frunte. S-a trezit azi noapte si a plans tare, zicea ceva de "nu-i voie", am pus-o langa mine si m-a luat la mozolit/ Pupa pe mine de n-are rost. Nici n-a contat ca n-am dormit , dar ne-am iubit strasnic.
Mai Lavi dar sotul tau n-a bagat de seama cat spur de copil era acolo, cum sa fim suficiente doar 2 mame? Clar era nevioie si de un tata. Deci el e de vina.

Dorina, eu sper ca in Grecia daca ajuta cel de sus si-om fi sanatosi si om avea cu ceA fost anul trecut prietena mea la un hotel pe malul marii, o staiune micuta, hotel mic cu patronul gata sa-ti ofere tot ce vrei, plaja cu nisip, fara aglomeratie.

Simona iti doresc si eu sanatate, bucurii si impliniri alaturi de baietii tai frumosi si poate si o fetita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Lavi la ce loc de joaca am fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

neata
LA MULTI ANI SIMO!

am intrat sa vad ce faceti ,luna asta pana ma mut intru asa mai putin ca am multe de facut ,acum fac papa si spal rufe apoi tre sa calc ...va sa aveti o zi superba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Hello,

Am sosit si eu de la cumparaturi, am refacut stocul de lapte pt weekend si alte cele ca n-am chef de mers pe gheata asta la cumparaturi cu copilu dupa mine, tati fiind plecat in delegatie
Somleac, ce de aventuri ieri cu copiii si ce ghinion cu cazatura Ilincai.Al meu s-a trezit pe la 5 ieri, cu ceva muci aposi, curgatori, dar fara febra. Dupa vreo ora l-a apucat maraiala si l-a tinut ceva, cred ca-i este dor de tata-su ca nu l-a vazut de cateva zile si tot il striga prin casa. I-am explicat ca tati e la lucru dar o sa vina acasa curand, acuma nu stiu cat pricepe el...

Nici eu n-am dormit azi noapte ca l-am pazit crezand ca se ineaca de la muci, dar a dormit ca boieru toata noaptea, mai horcaia din cand in cand. Dimineata a fost fresh, si-a baut laptele si a plecat la cresa

Cami_Antonia, si eu m-as baga la niste reduceri dar si eu sunt cam falita.Plus ca luna viitoare trebuie sa mergem la un botez unde cotizam serios deci alti bani alta distractie.

Strumph, unde sa pun poze, pe picasa sau pe FB, este un grup al fluturasilor?Mi-ar fi mai usor pe FB ca numa ce am pus aseara cateva pentru prieteni.
Eu as vrea la vara sa mergem in Turcia ca am inteles ca e ok pt familii cu copii, dar nu stiu exact unde si nici in ce luna, dar cel mai probabil in iulie.

Fug la farmacie sa iau Oscilococcinum pentru muciosu meu.

O zi buna


fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miha adevarul e ca grecia nu ofera conditii de cazare ca turcia dar peisajele si distractia mi se par mai interesante decat in turcia unde tre sa stai in jurul hotelului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

anda si noi va trebui sa cotizam la un botez mai serios prin mai cred
asa ca inghit in sec
dar macar ceva de incaltat tot voi lua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Somleac, la kidstown
Cami, dar ai fost in turcia, la vreun mega resort unde chiar nu mai ai nevoie sa iesi afara??
Strumf eu am la planuri pt la vara.....numai bani sa fie mai ales ca in primavara vreau masina mea.... Deci la mine ar fi cam asa:
A. Plaja, mare, soare, relax, topul ar fi:
1.Turcia
2. Grecia
3. Bulgaria
4. Romania.
Clasificare in functie de buget :)))
B. de vizitat: in germania si belgia. De cativa ani ne tot invita o verisoara si o prietena.
C. Si plaja, mare, relax si vizitat: Sicilia ,Palermo.
Bineintels ca eu imi doresc sa ajung la unul din punctele de la A dar si B,C. Ca doar este si vara dar si primavara si toamna
Strumf multa santate piscotelei!

Anda, sa treaca mucisori repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

LA MULTI ANI SIMONA iti doresc sa-ti indeplinesti visele cele mai inalte

madutza, distractie placuta la munte..fara raceli si alte neplaceri

cami, eu le-am luat ceva de la reduceri..nu ca as avea finante, dar am carduri in rate dar nu de la Z, am cam renuntat la ei de ceva vreme, mi se pareau cam prea sobrii la baietei lucrusoarele

strumph felicitari pt vointa de sportiv eu nu-mi fac planuri de vacanta , anul trecut am cam dat-o in bara..raman la vechea mea dorinta care sper sa se realizeze macar partial anul asta, de a inchiria o rulota si a pleca cu ei in recunoastere locuri noi, aer curat, apa, munte, mare...nu conteaza daca in tara sau nu..dar tinand cont de experientele de pana acum, cred ca in tara ramanem..ca nu ma vad in afara alergand pe la medici..

somleac din ce povestiti voi, sunt sigura ca ai nostri nu s-ar speria unii de altii..poate doar daca ai mei nu i-ar speria pe ai tai
acum cand stau si imi imaginez linistea si ordinea din unele familii, ma gandesc oare ai mei nu sunt normali ? sunt atat de expansivi, de galagiosi, de stricatori, de urlatori, de ...etc

vlad nu e bine cu urechea, am ajuns sa merg nonstop la orl-ist si sa-l tin numai in casa ( asta e cea mai mare durere a lui si a noastra )..in colectivitate nu-mi dau voie sa-l mai duc momentan..
nu stiu ce ma fc cu el, cred ca e cu imunitatea la pamant dupa atatea
cure de antibiotic ieri l-am scos putin-cu masina! pana la doctor si azi noapte n-am inchis okii, a tusit ca un magarus cu senzatie de sufocare, si s-a zvarcolit non-stop pana la 5 dimineata
cand mi-a trantit-o ca-l doare urechea i-am dat un nurofe, el a adormit pe la 5 iar eu m-am pregatit sa plec la servici
azi merg iar cu el, alt orlist, cel care l-a operat, sa se uite la urechi si sa ne spuna ce alternative avem la tubulete..
aseara, dr la care am fost, m-am dus mai mult pt o trimitere ca sa pot sa-i fac niste teste audiometrice..o tipa tinerica, scolita prin afara...mi-a povestit mai mult despre tubulete, ca nu e problema montarea lor ci dupa, perioada de 6 luni cat sta cu ele..ca n-are voie picatura de apa sa intre acolo..nici la baie, nici in joaca, nici macar de la transpiratie cum sa erusesc asta nu stiu, ea oricum a zis ca nu se pune problema de colectivitate in perioada respectiva ca e prea riscant..si ca imi recomanda sa incep un tratament pe fond alergic ( sirop Aller care si Singulaire ) si sa vedem daca da rezultate..ea e de parere ca e un copil cu teren alergic si ca tratamentul va face minuni..la un aparat la pus si ea, ceva ce masoara presiunea in urechea interna si la stanga i-a iesit negativ, adica f f prost..
nu stiu ce sa fac, saptamana viitoare am programare la dr care trebuie sa ne monteze tubuletele..sa mai aman o luna..
de luni m-am hotarat sa incep cu el si un tratament de 15 sedinte la o salina artificiala aici in bucuresti..daca tot il tin acasa macar are o ocupatie..
e ca un tigru in cusca, nervos tot timpul, nu-si consuma energia, oricate activitati incercam cu el si jocuri nimic nu se compara cu colectivitatea...

off, nustiu cum am ajuns in situatia asta...cel mai rau ma doare ca mi se pare ca rezistenta lui e egala cu 0 acum..cum da cu nasul de aer rece, face complicatii...

gata, trimit ca poate pierd ce am scris...
pupici

Mergi la inceput